Yardım Bluetooth ile araç üzerinde müzik dinlerken sesin takılması

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay olacak telefonu alalı ve bakmadığım internet sitesi denemediğim çözüm kalmadı. Maalesef bluetooth üzerinden araçta müzik dinlerken her 30 saniyede bir küçük bağlantı kopmaları, sesin takılması problemi yaşıyorum hatta yüzlerce kişi yaşıyoruz. Soruna ilişkin ne xiaomi genel merkezden ne de resmi forum sitesinde kimse bir cevap alabilmiş değil. Çok can sıkıcı bir durum ve müzik dinlenecek durumda değil. Buraya videosunu da ekliyorum.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Şu ana kadar yaptığımız tespitlerde vag grubu araçlar başta olmak üzere (audi, vw, skoda, seat) bmw, kia, toyota, renault'ın bazı modellerinde bu sorun yaşanmakta. Sorun muhtemelen yazılımsal bir codec, buffer, bitrate problemi. Çözüm bulma ümidim artık yok olmasına karşın en azından videoyu izleyen ve bluetooth konusunda (gerek yazılımsal gerek donanımsal) uzman bir arkadaştan sorunun tam olarak ne olduğunu öğrenmek. Elimizdeki veriler şunlar

- Yukarıda sayılan araçlar ile samsung galaxy s3 ten tutun iphone x'e kadar tüm telefonlar denenmiş ve araçta hiçbir sorun yaşanmamıştır. O halde aracın donanımında herhangi bir sıkıntı yoktur.
- mi 8 ile jbl charge 3 hoparlörü bağladığımda yine bir sorun yaşanmamıştır. O halde telefonda da donanımsal bir sorun bulunmaktadır
- Ancak mi8 ile audi aracımı bağladığımda yukarıdaki videoda gördüğünüz sorun oluşmakta.

Her gün aracımla 2 saat yolda geçiren biri olarak araç içersinde müzik dinlemek tam bir işkenceye dönüşmüş durumda benim için.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Not:
- Uygulmalardaki Pil kısıtlamaları kaldırılmış ve sonuç alınamamıştır.
- Geliştirici seçeneklerindeki ayarlarlar oynanmış ve yine sonuç alınamamıştır.
- Bluetooth ayarları içerindeki araç ayarlarından telefon sesi ve kişi eşleştir kapatılmış yine sonuç alınamamıştır.
- Telefon formatlanmış yine sonuç alınamamıştır.

Crea4tiveRokie

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atilla
Cihazım
Xioami mi 8
Konular
1
Arabada müzik dinlerken Bluetooth sorunu yaşaşan arkadaşlar geliştirici seçeneklerinden bu ayarları değiştirmeyi denesin belki sorunları çözülür.
Ayarlar---telefon hakkında--- miu sürümüne 4,5 kere tıkla---- ek ayarlar---geliştirici seçenekleri
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Arabada müzik dinlerken Bluetooth sorunu yaşaşan arkadaşlar geliştirici seçeneklerinden bu ayarları değiştirmeyi denesin belki sorunları çözülür.
Ayarlar---telefon hakkında--- miu sürümüne 4,5 kere tıkla---- ek ayarlar---geliştirici seçenekleri
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bunların hepsi denendi zaten. Kaldı ki bunların etkili olabilmesi karşıdaki cihazın da ldac kodlayıcısı desteği sağlamasına bağlı. Uyum sorunu yaşanan araçların hemen hemen hepsi sadece standartd sbc codec'i destekliyor.

Bununla birlikte problem zaten tespit edildi. Sıkıntı xiaominin eski tip bluetoothlu cihazlara yönelik bt stackini android 8.1 oreo ve miui arayüzünde uyumsuz bir şekilde uygulması.

Halihazırda android 9 yüklü cihazların hiçbirinde bluetooth sorunu bulunmamakta. Mi mix 2s ya da beta yüklü mi8ler veya custom romlar.

Şu an için sadece mi 8 global stable ' a android 9 gelmesini bekliyorum.

Oyla:

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Evet arkadaşlar an itibariyle sorun tamamen çözülmüş durumda.

Tam 3 aydır ilgisiz Xiaomi Yetkililerinde tek bir cevap bile alamadığım bu sorun daha önce de değim gibi tamamen Miui Rom'un (Android 8.1 Oreo Tabanlı) eski Tip Bluetooth cihazlarla (4.0, 4.1) uyumlu olmamasından kaynaklanıyordu. Herhangi bir custom Rom ile sıkıntı yaşanmazken, son olarak Miui Rom'un Android 9 Tabanlı Versiyonu ile de sorunun çözüldüğünü duymuştum.

Bugün itibari ile Mi 8 Cihazımı 10.0.3.0 Global Kararlı (Android 8.1 Oreo Tabanlı) yazılımdan 8.11.15 Global Beta sürümüne (Android 9 Tabanlı) geçiş yaptım ve seste ne bir takılma, atlama, bağlantı kopması var.

Burdan Resmi Miui forumunda (En.Miui) 3 Aydır bu sorunu yaşayan bizlere tek kelime cevap vermeyen Beta kullanıcıları, Moderatörler ve Resmi Yetkililer'eselam olsun.

Son düzenleme:
Oyla:

nightstalker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Mi8
Konular
2
Hocam sanırım facebookta ki gruplardan birinde de yazışmıştık ama, burda da sorayım bir. Benim bluetooth sıkıntım şöyle; araçtan ses alamıyorum. Bazen araç ses kaynağı olarak bluetoot'u görürken çoğu zaman seçeneklerde çıkmıyor. Telefon görüşmelerinde sıkıntı yok ama, müzik çalmada, veyahutta navigasyon olarak kullanıtken sesler ne telefondan geliyor, ne de araçtan çıkıyor. sizde böyle bir problem olmuşmuydu ?

Oyla:

canirtuk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi8 128GB
Konular
13
bir sürü problemi var lanet olsun böyle markaya.
en kısa zamanda değişicem...

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

viperone

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Orhan
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Hocam sanırım facebookta ki gruplardan birinde de yazışmıştık ama, burda da sorayım bir. Benim bluetooth sıkıntım şöyle; araçtan ses alamıyorum. Bazen araç ses kaynağı olarak bluetoot'u görürken çoğu zaman seçeneklerde çıkmıyor. Telefon görüşmelerinde sıkıntı yok ama, müzik çalmada, veyahutta navigasyon olarak kullanıtken sesler ne telefondan geliyor, ne de araçtan çıkıyor. sizde böyle bir problem olmuşmuydu ?
Selam benim de navigasyonda ses gelmiyor geçen de dikkatimi çekti

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

spike

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
cem
Cihazım
mi 8
Konular
9
sorun düzeldimi demin 2015 mazda da bluetooth ile mi 8 hem poweramp hemde mx playerla müzik ve klip dinledim 5 şarkı kadar takılma atlama bağlanma sorunu yaşamadım..

Oyla:

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
sorun düzeldimi demin 2015 mazda da bluetooth ile mi 8 hem poweramp hemde mx playerla müzik ve klip dinledim 5 şarkı kadar takılma atlama bağlanma sorunu yaşamadım..

Android 9 pie ile tamamen çözüldü.

Oyla:

Jjayy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
Mi 4
Konular
1
Evet arkadaşlar an itibariyle sorun tamamen çözülmüş durumda.

Tam 3 aydır ilgisiz Xiaomi Yetkililerinde tek bir cevap bile alamadığım bu sorun daha önce de değim gibi tamamen Miui Rom'un (Android 8.1 Oreo Tabanlı) eski Tip Bluetooth cihazlarla (4.0, 4.1) uyumlu olmamasından kaynaklanıyordu. Herhangi bir custom Rom ile sıkıntı yaşanmazken, son olarak Miui Rom'un Android 9 Tabanlı Versiyonu ile de sorunun çözüldüğünü duymuştum.

Bugün itibari ile Mi 8 Cihazımı 10.0.3.0 Global Kararlı (Android 8.1 Oreo Tabanlı) yazılımdan 8.11.15 Global Beta sürümüne (Android 9 Tabanlı) geçiş yaptım ve seste ne bir takılma, atlama, bağlantı kopması var.

Burdan Resmi Miui forumunda (En.Miui) 3 Aydır bu sorunu yaşayan bizlere tek kelime cevap vermeyen Beta kullanıcıları, Moderatörler ve Resmi Yetkililer'eselam olsun.

Mi 8 lite kullaniyorum clio 4 aracimda ayni sorun var. android 9 guncellemesini bekledim, bugun guncellemeyi yaptim fakat sorun devam ediyor eskisinden az ama takilmalar hala var .bugun tekrar hayal kirikligina ugradim... keske bunun icin guncelleme gelse.

Oyla:

Mert35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
0
Aynı sorunu bende yaşamaktayım, güncellemeden öncede vardı hala devam ediyor. Keyifle müzik dinleyemez oldum.

Oyla:
Üst Alt