Yardım Bluetooth ile araç üzerinde müzik dinlerken sesin takılması

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay olacak telefonu alalı ve bakmadığım internet sitesi denemediğim çözüm kalmadı. Maalesef bluetooth üzerinden araçta müzik dinlerken her 30 saniyede bir küçük bağlantı kopmaları, sesin takılması problemi yaşıyorum hatta yüzlerce kişi yaşıyoruz. Soruna ilişkin ne xiaomi genel merkezden ne de resmi forum sitesinde kimse bir cevap alabilmiş değil. Çok can sıkıcı bir durum ve müzik dinlenecek durumda değil. Buraya videosunu da ekliyorum.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Şu ana kadar yaptığımız tespitlerde vag grubu araçlar başta olmak üzere (audi, vw, skoda, seat) bmw, kia, toyota, renault'ın bazı modellerinde bu sorun yaşanmakta. Sorun muhtemelen yazılımsal bir codec, buffer, bitrate problemi. Çözüm bulma ümidim artık yok olmasına karşın en azından videoyu izleyen ve bluetooth konusunda (gerek yazılımsal gerek donanımsal) uzman bir arkadaştan sorunun tam olarak ne olduğunu öğrenmek. Elimizdeki veriler şunlar

- Yukarıda sayılan araçlar ile samsung galaxy s3 ten tutun iphone x'e kadar tüm telefonlar denenmiş ve araçta hiçbir sorun yaşanmamıştır. O halde aracın donanımında herhangi bir sıkıntı yoktur.
- mi 8 ile jbl charge 3 hoparlörü bağladığımda yine bir sorun yaşanmamıştır. O halde telefonda da donanımsal bir sorun bulunmaktadır
- Ancak mi8 ile audi aracımı bağladığımda yukarıdaki videoda gördüğünüz sorun oluşmakta.

Her gün aracımla 2 saat yolda geçiren biri olarak araç içersinde müzik dinlemek tam bir işkenceye dönüşmüş durumda benim için.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Not:
- Uygulmalardaki Pil kısıtlamaları kaldırılmış ve sonuç alınamamıştır.
- Geliştirici seçeneklerindeki ayarlarlar oynanmış ve yine sonuç alınamamıştır.
- Bluetooth ayarları içerindeki araç ayarlarından telefon sesi ve kişi eşleştir kapatılmış yine sonuç alınamamıştır.
- Telefon formatlanmış yine sonuç alınamamıştır.

hellmania

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tayfun
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Bu problem için başka bir rom deneyen oldu mu? eu rom ya da android 7 ye dönmeyi deneyeceğim ama bl kilit açmak için beklemem gerekiyormuş.

Son düzenleme:
Oyla:

Lesstranquility

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi8
Konular
0
Bende araca Bluetooth FM transmitter üzerinden bağlanıyorum şarkı sesi telefondan dinlediğimdekiyle kıyasla kalın çıkıyor. Aynı sorunu Nokia 8 cihazla da yaşıyorum. Fakat önceki LG G3 ve Xperia M5 aqua modellerinde bu sorun yaşanmıyordu. Bluetooth versiyonundan kaynaklanabileceğini düşünüyorum ama çözümü var mı bilmiyorum

Oyla:

viperone

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Orhan
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Bu gün bi güncelleme geldi Bluetooth Fix diye sistem güncellemeleri arasında belki düzeltilmiştir.

Oyla:

ayk933

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ayk
Cihazım
mi8
Konular
0
2011 Fluence aracım var mi8 le eşleştirdim 30 snd e bir kesiliyor

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

viperone

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Orhan
Cihazım
Mi 8
Konular
0
2011 Fluence aracım var mi8 le eşleştirdim 30 snd e bir kesiliyor

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu güncellemeyi daha yeni yaptı denemedim ama deneyip buraya yazarım ;)
Bu ayın ortası gibi büyük bi güncelleme gelicekmiş bütün sıkıntılar düzelecek dendi en kötü o güncelleme ile düzeltirler diye umuyorum.

Oyla:

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Bugün gelen bluetooth güncellemesine rağmen sorun hala devam ediyor. 10.0.3.0

Artık düzeleceğini de sanmıyorum. Ayrıca Xiaomi'nin artık müşteri isteklerini önemsediğini de düşünmüyorum. İnsanların bas bas bağırmasına rağmen Aod'u bile hala düzeltmediler 2 aydır.

Şu an iphone xr amerikada 680 dolara bulunabiliyor ve eşim için getittiriyorum. Şuanki kurla da yaklaşık 3800 tl. Hiç öyle 2 kamerası yok, 2 gpsi yok olaylarına da girmeyelim. Halihazırda kamera leş, gps ise hala sorunlu. Bluetoothum çalışmıyor. Aod ekranı bozuk. Bildirim gelmesi için onlarca ayar yap, yok global, yok çin, yok beta, cihaz antiroll mu değil mi, clean lock dedik vay brick oldu vs vs. Bu android 9 globaldeki 8 ondan buna geçemezein bundan ona geçemezsin fastboot twrp vs vs. Karman çorman allak bullak.

Hayatımda hiç apple kullanmadım kendimi bileli android kullanıcısıyım ama kesinlikle akıllanmayacaklarına inandım artık. Eşeysiz ürer gibi milyon tane model çıkarmak yerine son kullanıcıya göre yapılmış sorunsuz çalışan stabil yazılım üretmeyi ne zaman akıl edecekler acaba?

Son düzenleme:
Oyla:

hellmania

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tayfun
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Bir türlü düzeltilemeyen bu sorun yüzünden note9 sipariş ettim. Umarım aynı problem ile karşılaşmam.

Oyla:

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Bugün gelen bluetooth güncellemesine rağmen sorun hala devam ediyor. 10.0.3.0

Artık düzeleceğini de sanmıyorum. Ayrıca Xiaomi'nin artık müşteri isteklerini önemsediğini de düşünmüyorum. İnsanların bas bas bağırmasına rağmen Aod'u bile hala düzeltmediler 2 aydır.

Şu an iphone xr amerikada 680 dolara bulunabiliyor ve eşim için getittiriyorum. Şuanki kurla da yaklaşık 3800 tl. Hiç öyle 2 kamerası yok, 2 gpsi yok olaylarına da girmeyelim. Halihazırda kamera leş, gps ise hala sorunlu. Bluetoothum çalışmıyor. Aod ekranı bozuk. Bildirim gelmesi için onlarca ayar yap, yok global, yok çin, yok beta, cihaz antiroll mu değil mi, clean lock dedik vay brick oldu vs vs. Bu android 9 globaldeki 8 ondan buna geçemezein bundan ona geçemezsin fastboot twrp vs vs. Karman çorman allak bullak.

Hayatımda hiç apple kullanmadım kendimi bileli android kullanıcısıyım ama kesinlikle akıllanmayacaklarına inandım artık. Eşeysiz ürer gibi milyon tane model çıkarmak yerine son kullanıcıya göre yapılmış sorunsuz çalışan stabil yazılım üretmeyi ne zaman akıl edecekler acaba?
Xiaomi'nin artık ne fiyat/performansı kaldı ne de müşteri desteği. Telefonlara iyi işlemciyi koyup, geri kalan her şeyden kısıp pazarlıyorlar. Kullandıkları adi malzeme yetmiyor, üzerine bir de yazılım problemleri ile uğraşıyoruz. Türkiye'de en çok brick olan cihaz markası Xiaomi sanırım. Ne anlamı kaldı dilediğim gibi oynayamayacaksam android kullanmanın? Benim Redmi Note 5'de de reklam problemleri var önerilerin tamamı kapalı, ayarların hepsi yapılı olmasına rağmen. EU Rom'a geçtim sorun kalmadı. Ama ben bunu yapmak zorunda değildim. PARA VEREREK aldığım telefondan, para kazanmak için bana reklam yolluyorlar. Ben de soğudum. Bir sonraki telefonum ya S9+ olacak, ya da Iphone 8 Plus. Mi8 alan arkadaşlarımdan keşke 3200 değilde 3800 verip S9 alsaydım diyorlar.

Oyla:

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Android 9 ile sorun çözüldü. Fakat global stable mi8e ne zaman android 9 geleceği meçhul. Hala beklemedeyim. Duruma göre ben de satacam artık telefonu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Xiaomi'nin artık ne fiyat/performansı kaldı ne de müşteri desteği. Telefonlara iyi işlemciyi koyup, geri kalan her şeyden kısıp pazarlıyorlar. Kullandıkları adi malzeme yetmiyor, üzerine bir de yazılım problemleri ile uğraşıyoruz. Türkiye'de en çok brick olan cihaz markası Xiaomi sanırım. Ne anlamı kaldı dilediğim gibi oynayamayacaksam android kullanmanın? Benim Redmi Note 5'de de reklam problemleri var önerilerin tamamı kapalı, ayarların hepsi yapılı olmasına rağmen. EU Rom'a geçtim sorun kalmadı. Ama ben bunu yapmak zorunda değildim. PARA VEREREK aldığım telefondan, para kazanmak için bana reklam yolluyorlar. Ben de soğudum. Bir sonraki telefonum ya S9+ olacak, ya da Iphone 8 Plus. Mi8 alan arkadaşlarımdan keşke 3200 değilde 3800 verip S9 alsaydım diyorlar.

Eksiği var fazlası yok. Xiaomi benim için hayal kırıklığı oldu. Geçen hafta iphone xrı toplam 4000e amerikadan getirttim. Bunu da kipadan 3700e almıştım. Yazık etmişim diyorum kendime.

Oyla:

hsncck26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi8
Konular
3
Bugün sizin konunuzu görüp, aracimda hemen deneme yaptım. Araç"15 a180 amg, cihaz migros mi8 4gun önce aldım. Herhangi bir problem göremedim Bluetooth ile müzik dinlerken. Başka araçlarda deneyip buraya yazacağım.
Not: mi8 miui10.0.3 global
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada bende 2.5 senedir apple kullanicisiydim. Mi8 i aldığım 2 gün oh be ne kadar hızlı ne kadar güzel dedim. Ama bitmek bilmeyen problemler var gerçekten. Bu sadece xiomi ye ait değil android telefonların geneli böyle. Yok tam ekran olmaz. Yok sahibindende foto ya bakarken üstten bise çıkar. Fotoyu yakınlaştırmak istersin önce bi refresh eder.
6s plus 2.5 senedir gık demedi

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt