Blitzwolf blitzpower karmaşası blitzpower çakma mı?

fbsarac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bi kaç gündür usb kablo alıcaktım ve blitzwolf kalitesini biliyorum bangooddan kabloyu alıcaktım ancak kartım yurtdışına kapalı olduğu için ve aciliyetimden dolayı teknostore dan blitzpower markalı ürünü aynı marka olduğunu düşünerek sipariş ettiim. Resimlerde nerdeyse birebir ürün bakabilirsiniz. Sonra dh forumunda blitzpower la ilgili blitzwolf çakması türk işi marka olduğunu okudum ancak miui markettede bi yorumda (resim ekte) türkiyedeki adı bu gibi bişey yazıyordu. İnternette bişey bulamayınca teknostore ve blitzwolf a (o harika ingilizcemle) olayı sordum cevapları ise blitzwolf bizimle ilgisi yok derken teknostorede isim değişikliğine gitti firma diyor. Teknostroe nin mesajı mantıksız geldi zaten firma heryerde blitzwolf olarak satılmaya devam ediyor kimi yiyosun. Öte yandan aliexpress bangoodda blitzpower yazınca 1 tek ürün çıkmıyor (ekte eposta ss leri). Birileri somut bişey bulursa iyi olur çakma mı bu blitzpower yoksa blitzwolfun türkiye sürümü vb mi?

Son düzenleme:

fbsarac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
1
Bu konuyu açmamın sebebi bu firma eğer blitzwolfun yan sanayisi ise kendini blitzwolf gibi lanse etmesi çünkü amblemi bile aynı nerdeyse ve webtekno bu firmanın sürekli reklamını yapıyor webstore de ürünlerini satıyor ancak ürünlerde model numarası bile yok blitzwolflarda tc pm5 yazar bunların sattığında yok kutusu desen farklı ama hem miui store de hemde teknostorenin epostasında aynı ürün diyor. Bugün ben buna kanıp aldım yarın başkasıda alacak.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hocam bildiğim kadarı ile olayı anlatmaya çalışayım...

Blitzwolf yeni yeni marka olmaya başladığında Türkiye'den bir firma ile distribütörlük konusunda anlaşma sağladı ve Türkiye'ye de ürün gönderiyordu. Ancak daha sonra Blitzwolf ve Banggood arasında Blitzwolf markasının sadece banggood üzerinden satılmasını da içeren çok ciddi bir anlaşma yapıldı ve Türkiye'ye Blitzwolf markasının gönderimini durduruldu. (Galiba daha sonra Amazon üzerinden de satılmasına izin verildi ama tam olarak emin değilim) Ancak daha önce Türk firma ile yapılan anlaşma nedeniyle zor durumda kalınca Blitzpower markası doğmuş oldu. Şu anda da Blitzwolf ve Blitzpower ürünleri aynı ekip tarafından tasarlanıp aynı yerde aynı malzemelerle üretiliyor ancak Blitzwolf sadece Türkiye'ye gönderiliyor.

Keşke QC3 destekli şarj aletleri, örgü kablolar, vb ürünleri Blitzpower kalitesinde gerçekten tasarlayıp üretebilsek ama maalesef Blitzpower Türk üretimi değil ve Blitzwolf ile aynı yerde üretiliyor.

Marka hakkında benim bildiklerim bu şekilde ancak elbette daha fazla bilgisi olan kişiler mutlaka vardır. Onlar bu konunuzu görüp bizleri aydınlatabilirse çok iyi olur diye düşünüyorum :)

Bu arada kablonuzda ne gibi bir sorun var hocam?

fbsarac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
1
Reis sağol 2 gündür google a yazmadığım şey kalmadı. Blitzwolf çalışanlarının bunu bilmemesi ayrı bir durumda neyse.
Benim Orjinal mi 5 kablosunda gitgeller oluyordu zaten, bir kaç gündür ise aşırı yavaş şarj etmeye başladı 1 saatte %10 ancak ediyordu kullanırken artmıyordu. Mi 5 orjinal kablosu bulamadım 4c için vardı, bir arkadaşımda blitzwolfu övüyordu sürekli, araştırınca ampcore turbo çok beğendim ama bangooddan banka kartımla alamadım, türkiyeden blitzpower aldım ama soru işaretleri vardı ileride şarj aletini de almayı düşünüyorum ondan dolayı .
Bu arada blitzpowerın sattığı kabloların modeli ne ampcore mi? turbo mu?

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Reis sağol 2 gündür google a yazmadığım şey kalmadı. Blitzwolf çalışanlarının bunu bilmemesi ayrı bir durumda neyse.
Benim Orjinal mi 5 kablosunda gitgeller oluyordu zaten, bir kaç gündür ise aşırı yavaş şarj etmeye başladı 1 saatte %10 ancak ediyordu kullanırken artmıyordu. Mi 5 orjinal kablosu bulamadım 4c için vardı, bir arkadaşımda blitzwolfu övüyordu sürekli, araştırınca ampcore turbo çok beğendim ama bangooddan banka kartımla alamadım, türkiyeden blitzpower aldım ama soru işaretleri vardı ileride şarj aletini de almayı düşünüyorum ondan dolayı .
Bu arada blitzpowerın sattığı kabloların modeli ne ampcore mi? turbo mu?

Maalesef kablolar hangi model bilemiyorum hocam ama kablo sonları ampcore serisinde olduğu gibi değil...

fbsarac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
1
Ürün elime ulaştı 2. Mesajı sildim bu blitzwolf taki modellerden tamamen farklı. 2.1 A mış 2.4 değilde ve uçlar altın kaplama 22/30 AWG power and data wire usb 2.0 QC 3.0 Destekliyor yazıyor. Garanti vb. Belge çıkmıyor sadece kablo. Ampereden ölçtüm 2000 mA geçmiyor.

Bu arada teknostorede yeni cevap yazdı blitzpower çakma değil bu kesin gibi artık. Blitzwolf destek hattının bunu bilmemesini hala anlamıyorun.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Ben yinede bu markaya güvenemedim, kablo olarak Blitzwolf Ampcore serisini, Şarj cihazı olarak da Aukey'in Şarj cihazlarını kullanıyorum.

fbsarac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
1
Ben yinede bu markaya güvenemedim, kablo olarak Blitzwolf Ampcore serisini, Şarj cihazı olarak da Aukey'in Şarj cihazlarını kullanıyorum.
Hocam kablonun kutusu falanda farklı ve blitzwolf lardaki gibi garanti belgesi vs yok bende inceden kıllandım ama
benim yedek kablom olmadığı için aciliyetim vardı 1 ay bekleyemezdim ondan. Bankayla görüşüp yurtdışına açtırıp bangooddan ampcore turbo alıcağım. Hızlı şarj için blitzwolf un 3 amperliklerinden alın derim aukeyi heryerde görüyorum ama hiç denemedim.

Son düzenleme:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam kablonun kutusu falanda farklı ve blitzwolf lardaki gibi garanti belgesi vs yok bende inceden kıllandım ama
benim yedek kablom olmadığı için aciliyetim vardı 1 ay bekleyemezdim ondan. Bankayla görüşüp yurtdışına açtırıp bangooddan ampcore turbo alıcağım. Hızlı şarj için blitzwolf un 3 amperliklerinden alın derim aukeyi heryerde görüyorum ama hiç denemedim.

Hocam evde Aukey in 4 adet sarj aleti kullaniliyor, geneli hem hizli sarj hemde yavas sarj coklu porta sahip. Cok memmunuz. Ugreen ve Blitzwolf un sarj cihazlarinda sorun yasayanlari duyduğum icin tavsiye etmiyorum.

fbsarac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
1
Eyvallah hocam bidahaki siparişimde aukey şarj aleti alıcam gibi