Sohbet Bir Sağlayıcının İnternet Hizmeti Üzerine Aforizmalar (gülücük)

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
205
Reklam yapmış gibi olmayayım da bu devirde Turknet gibi dağıtıcılar varken sözleşmeli internet kullanmak neden? 100mbps dediler hız testimde gelen 100 civarı bazen 97'yr düşüyor bazen 105'e çıkıyor. Upload 8 dediler ama hep 10. Taahhütlu abonelik yapan şirket kendisine guvenmiyordur bence. Bu devirde hala taahhüt yapan insanlar görünce üzülüyorum
Öyle demeyin hocam. Büyük şehirler dışında hemen hemen her yerde telekom tekeli var. Hatta İstanbul'da bile bazı yerlerde hâlâ sadece telekom dan hizmet alabiliyorsunuz. Telekom bu gibi yerlerde diğer operatörlere boş port bırakmıyor. İnsanlarda çaresiz bir şekilde telekom operatöründen hizmeti taahhütlü bir şekilde almak zorunda kalıyor.

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Öyle demeyin hocam. Büyük şehirler dışında hemen hemen her yerde telekom tekeli var. Hatta İstanbul'da bile bazı yerlerde hâlâ sadece telekom dan hizmet alabiliyorsunuz. Telekom bu gibi yerlerde diğer operatörlere boş port bırakmıyor. İnsanlarda çaresiz bir şekilde telekom operatöründen hizmeti taahhütlü bir şekilde almak zorunda kalıyor.
Evet bir de bu var. Bir de bilerek birbirlerinin alt yapılarına müdahale ediyorlar. Çok garip cidden Türkiye piyasası bu konuda.

Üst Alt