Rom Bir kaç romun AnTuTu Benchmark Testleri

bugycugy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
8
Custom romlar hızlı şarj yapamıyor
Bilmiyordum hocam. Bence bu kamera sorunundan cok daha onemli. Sirf bu nedenle tekrar stock roma gececegim.

AOSP Rom'larda da "hızlı şarj" mevcut hocam. Orijinal adaptör ve kablo kullanılması öneriliyor, benim adaptör ve kablo orijinal değil fakat kaliteli ve yavaş şarj olduğunu gördüğüm zaman tekrardan kabloyu çıkarıp, takıyorum ve hızlı şarja devam ediyor.

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
45
AOSP Rom'larda da "hızlı şarj" mevcut hocam. Orijinal adaptör ve kablo kullanılması öneriliyor, benim adaptör ve kablo orijinal değil fakat kaliteli ve yavaş şarj olduğunu gördüğüm zaman tekrardan kabloyu çıkarıp, takıyorum ve hızlı şarja devam ediyor.
Hocam hızlı şarj ı herhalde erkinleştirmek gerekiyormuş romda ama bazı romlarda hızlı şarj var hocam,CrDroid de var mesela

bugycugy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
8
Hocam hızlı şarj ı herhalde erkinleştirmek gerekiyormuş romda ama bazı romlarda hızlı şarj var hocam,CrDroid de var mesela

crDroid'in Tucana sürümü baya eski ve hızlı şarj çalışmıyor (tek hatası bu zaten). Etkinleştirmek diye bir şeyi yok aslında pek hocam, dediğim gibi geliştiriciler orijinal şarj aleti ve kablosunun kullanılması yönünde söylenimde bulunuyor. Tahminimce ayarlamaları adaptörün çıkışına göre ayarladır fakat farklı adaptör kullanınca sıkıntı yaşanıyor.

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
45
Acaba Pixel Experience veya Arrow OS da varmıdır

bugycugy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
8
Acaba Pixel Experience veya Arrow OS da varmıdır

Pixel'inde güncel bir desteği kalmadı fakat hatalar kısmına bakarsanız oradan görebilirsiniz, ArrowOS'da da hızlı şarj mevcut.

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
45
Pixel'inde güncel bir desteği kalmadı fakat hatalar kısmına bakarsanız oradan görebilirsiniz, ArrowOS'da da hızlı şarj mevcut.
Hocam Arrow OS sizin için daha iyi olacakdır.Hem stabil diye meşhur bir rom hocam.

bugycugy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
8
Hocam Arrow OS sizin için daha iyi olacakdır.Hem stabil diye meşhur bir rom hocam.
Ben zaten test ekibindeyim hocam fakat OctaviOS'u kullanıyorum (henüz yayınlanmadı, Kasım ayı güncellemesi yapılıp ardından paylaşımı gerçekleşecek). Gayette memnunum. Kamera sorunu da halletim ve hiçbir sıkıntım kalmadı, MiUI'dan uzak gayet iyiyim.
(:

alasulumurat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
Ben zaten test ekibindeyim hocam fakat OctaviOS'u kullanıyorum (henüz yayınlanmadı, Kasım ayı güncellemesi yapılıp ardından paylaşımı gerçekleşecek). Gayette memnunum. Kamera sorunu da halletim ve hiçbir sıkıntım kalmadı, MiUI'dan uzak gayet iyiyim.
(:
Tam da beklemekten helak olduk yazmak için foruma girmiştim bu mesajınızı gördüm. Arrow da bekliyorum bu rom çıkınca buna geçeceğim. Kamera çözümü olarak neler yaptığınızı bilmek isteriz. Teşekkürler şimdiden.

bugycugy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
8
Tam da beklemekten helak olduk yazmak için foruma girmiştim bu mesajınızı gördüm. Arrow da bekliyorum bu rom çıkınca buna geçeceğim. Kamera çözümü olarak neler yaptığınızı bilmek isteriz. Teşekkürler şimdiden.
yayınlanmıştı fakat bazı durumlardan dolayı silinmiş, neden anlamadım bende.
4PDA'da bir kullanıcı Rom'un yedeğini almış, dilerseniz indirip deneyebilirsiniz.

Kamera içinde Amr Gamal adlı geliştiricinin yayınlamış olduğu 'yı kurdum ve sorunsuza yakın kullanabiliyorum (çökmeler yine yaşanıyor fakat çekim kalitesi başarılı).

Not: Boyutun yüksek olmasının sebebi; içerisinde Galeri, Video, Tarayıcı olduğu için.

Kamera sorunları:
- 108M yerine 48M yazıyor (Mi 9 Lite'a özel düzenlendiği için)
- Portre Modu
- Ağır Çekim Modu
- AI Fligran Modu
- Çift Video
- Ön Kamera Ayna Modu (HDR açıkken çalışmıyor)
- QR Kodu Tarama Modu
- Deneysel Özellikler'den "Turn on parallel processing" adlı seçeneği açınca uygulama çalışmıyor.

Böyle sayınca korkutucu olabilir fakat kullanınca anlıyorsunuz zaten, kendi adıma konuşmak gerekirse çokta lazım değil.

Son düzenleme:

alasulumurat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
Twitter da bi yorumda Aralık ayında çıkacağını yazdı bakalım beklemedeyiz.

Üst Alt