Haber Bir devir kapandı: Xiaomi, MIUI arayüzüne veda etti

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, yayınladığı bir veda videosuyla MIUI arayüzüne resmen veda etti. Şirket bundan böyle cihazlarında HyperOS işletim sistemini kullanacak.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Ekim ayının sonunda Xiaomi, MIUI'nin yerini alması için geliştirilen HyperOS işletim sistemini tanıttı ve bugün şirket bir veda videosu yayınlayarak arayüzüne resmen veda etti.

HyperOS: Tek bir ekosistem​

Yayınlanan üç dakikalık videoda Xiaomi, MIUI'nin evrimini gösterdi ve arayüzün her sürümündeki ana yenilikleri vurguladı. Videonun sonunda ise şirket HyperOS'a dikkat çekti ve yeni işletim sisteminin insan, araba ve akıllı ev için tek bir akıllı ekosistem olarak tasarlandığını vurguladı.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Hatırlatmak gerekirse, Xiaomi kısa süre önce 2024'ün ilk çeyreğinde HyperOS'a yükseltilecek cihazların küresel bir listesini yayınlamıştı. Şirketin HyperOS ile birlikte kullanıcı deneyimini hangi seviyelere getireceğini ise önümüzdeki dönemde göreceğiz.

Kaynak:

catsnovel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
10 5g vs 11se
Konular
9
Miui çok iyi bir sistemdi ama güvenlik uygulamaları miui sistemden beni soğutmuştu. Şimdi hyperos miuideki gibi güvenlik bilişenleri olacağı için yine telefon kasacak.

55_sms

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
mi8 lite
Konular
9
Gelen gideni aratmasın yeter...

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
bu konudaki görüşümü şu şekilde anlatayım eskiden samsung un touchwiz arayüzü vardı android işletim sistemi üzerine ui olarak eklenmiş bir sistemdi ilk başlarda çok iyiydi sonradan yavaş yavaş kasmaya başladı en son amiral gemisi telefon kullananlar bile bu sorundan müzdariplerdi o zamanları hatırlayanlar bilir şimdi xiaomi de zamanında bu şekilde miui yamalı bohçaya döndü bazen amiral gemisi kullananlar bile sorunlardan bahsediyor ama xiaomi artık yine android üzerine bir sistem yaptı ama bu kez kodu yamalayarak degil de sıfırdan yazdıgı için daha stabil olacagını düşünüyorum görünüş olarak belki çok büyük degişiklikler olmayabilir ama bir süre sonra anlayacagız ki evet hyper os stabil bir işletim sistemi eski buglar işlemci ısınması vb sorunlar yok daha stabil olacagı kanaatindeyim

Yolcu34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Note 8 pro
Konular
31
bu konudaki görüşümü şu şekilde anlatayım eskiden samsung un touchwiz arayüzü vardı android işletim sistemi üzerine ui olarak eklenmiş bir sistemdi ilk başlarda çok iyiydi sonradan yavaş yavaş kasmaya başladı en son amiral gemisi telefon kullananlar bile bu sorundan müzdariplerdi o zamanları hatırlayanlar bilir şimdi xiaomi de zamanında bu şekilde miui yamalı bohçaya döndü bazen amiral gemisi kullananlar bile sorunlardan bahsediyor ama xiaomi artık yine android üzerine bir sistem yaptı ama bu kez kodu yamalayarak degil de sıfırdan yazdıgı için daha stabil olacagını düşünüyorum görünüş olarak belki çok büyük degişiklikler olmayabilir ama bir süre sonra anlayacagız ki evet hyper os stabil bir işletim sistemi eski buglar işlemci ısınması vb sorunlar yok daha stabil olacagı kanaatindeyim
Bencede öyle one ui öncesi Samsung çokta iyi değildi. One ui ile çok değişti. Aynısını şuan xioami yapıyor. Umarım Samsung gibi başarılı olur.

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
Sistem uygulamalarında reklam gösterme konusundaki tutumu değişmediğinden bir türlü sevemiyorum

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Bakalım dahada iyi olur inşallah.

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
bu bir mobil işletim sistemi değil, bu haber öyle bi yayıldı ve şişirildiki sanki xiaomi bi devrim yaptı niteliğinde tekno aleminde reklam yapmış oldu.
Xiaominin android işletim sistemi altındaki miui arayüzü devam ediyor.

Üst Alt