Rehber Bilgisayarsız rom yükleme, sürüm düşürme, sürüm yükseltme.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Bootloader kilidi kapalı garantili cihazı, garanti dışı bırakmadan rom yüklemek için uygulanacak yöntem şu şekildedir.

1-) Önce play storeden miui downloader programını indiriyorsunuz. Program cihazı otomatik tanıyacaktır. Romlara tıklayarak cihaza hangi romu yükleyecekseniz onu indiriyorsunuz ama önce cihazın içindeki yüklü olan romu indiriyorsunuz örneğin miui 12.5.5 varsa onu indiriyorsunuz. Mifirmden de rom indirebilirsiniz indireceğiniz rom zip stabil olmalı.

2-) Ayarlar/ telefon hakkında miui sürümüne gelip miui 12,5 yazısına peşpeşe basarak ek güncelleme ayarlarını aktif ediyorsunuz. Buradan sonrası dikkat gerektiriyor. Ek güncelleme ayarlarından güncelleme paketi seç kısmına geliyorsunuz buradan önce cihazın içinde yüklü olan ve indirdiğiniz romu seçiyorsunuz. Misal 12.5.5 yüklü indirdiğiniz miui 12.5.5 romunu seçip starta basıyorsunuz. Yeniden başlat ekranı gelince çıkış yapmadan ve güncelleme ekranını kapatmadan Dosya yöneticisine giriyorsunuz.

3-) Cihazda yüklü olan miui 12.5.5 romunun ismini olduğu gibi, Geçmek istediğiniz romun ismi olarak değiştiriyorsunuz daha basit bir tabirle Miui 12.5.5'in adını alıyorunuz örneğin miui 13.0.1e geçeceksiniz, Miui 13.0.1'in adının üzerine kopyalıyorsunuz. Miui 12.5.5'in adının sonundaki zip uzantısını silip hali hazırdaki miui 12.5.5 romunu pasif duruma getiriyorsunuz.

4- Açık kalan güncelleme ekranına geri gelip yükle ediyorsunuz şifre çözümlemeden sonra cihaz romu yükleyecek fakat şöyle bir detay var. Geçeceğiniz rom, Cihazın içindeki romdan düşükse cihaz recovery moduna atarak wipe data yapmanızı isteyecek. Yani cihaza format atmanızı isteyecek. Bu anlattıklarım android 11 miui 12.5 sürümünde sorunsuz denenmiştir. xiaomi bu yöntemi miui 13 ile kapatmış olabilir denemek lazım ama dediğim gibi, Bu yöntem bootlader kilidi kapalı garantili cihazlar için uygulanacak en iyi yöntemdir

NOT: Geçilecek sürüm cihazda yüklü olan sürümden düşükse cihaz boot’ta kalacaktır. Wipe data yaparak sürüm değiştireceksiniz. Geçilecek sürüm, Cihazdaki sürümden yüksekse sorunsuz ve veri kayıpsız geçebilirsiniz. Tüm sorumluluk sizlerde olup yöntemi sorunsuz deneyebilirsiniz.
son olarak Eu rom yükseltmeleri veya sürüm düşürmeleri çalışmıyor. Endonezya rom, EEA rom, global rom, rus romlara geçiş yapılabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Paylaşım için elinize sağlık hocam. Etkili bir yöntem olduğunu okudum, bir çok kullanıcı bu şekilde rom değiştirdiğini ve sorun yaşamadığını yazmıştı. Daha fazla kişinin ulaşabilmesi ve bulunabilirliği artması için müsaadenizle konuyu Önemli İpuçları bölümüne taşıyorum. Sevgiler.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Bazı cihazlarda iş yapsa bile bazılarında yapmıyor 😅🤣🤣

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Paylaşım için elinize sağlık hocam. Etkili bir yöntem olduğunu okudum, bir çok kullanıcı bu şekilde rom değiştirdiğini ve sorun yaşamadığını yazmıştı. Daha fazla kişinin ulaşabilmesi ve bulunabilirliği artması için müsaadenizle konuyu Önemli İpuçları bölümüne taşıyorum. Sevgiler.
Teşekkür ederim mustafa hocam 🙏

salih.qq

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
mi 9 t pro
Konular
16
Mi 9 t pro kullanicilari boşuna denemesin ben denedim telefon yeniden başladı ama romu yuklemedi bu cihazda olmuyor haberiniz olsun

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Mi 9 t pro kullanicilari boşuna denemesin ben denedim telefon yeniden başladı ama romu yuklemedi bu cihazda olmuyor haberiniz olsun
Android 11 altı cihazlarda çalışmıyor. Android 11 varsa ve yapamadıysan bi yerde bi yanlışlık yapmışsındır. Yöntem çalışıyor, eu rom yüklemeye çalıştıysan cihazı yeniden başlatır ve romu yüklemez.

BySafderun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
19
Mi 11 lite 5g ne Taiwan roma geçiş olumsuz..
Denemek isteyenlere duyrulur...

Kullanıcı.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1
Redmi note 5'e olur mu? Android 9. MIUI 12.0.2 yüklemek istiyorum. Şimdiki sürümüm 11.0.5 olurmu?
Bir de bu yolla rom yüklesek IMEI uçar mı?

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Redmi note 5'e olur mu? Android 9. MIUI 12.0.2 yüklemek istiyorum. Şimdiki sürümüm 11.0.5 olurmu?
Bir de bu yolla rom yüklesek IMEI uçar mı?
Cihazda android 11 altı rom varsa çalışmaz misal android 10, android 9 gibi. imei için birşey diyemem ama büyük ihtmal imei uçmaz. sürüm düşürürken cihaz bootta kalacağından format isteyecektir. buna göre hareket etmelisin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

android sürümün nedir ? android 11 altı çalışmaz. android 11 varsa mutlaka olur yanlışlık yapmışsındır bir yerde.

Son düzenleme:
Üst Alt