Yardım Bilgisayardan Telefona Dosya Aktarılmıyor

jackz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
Pocco x3 NFC
Konular
3
bugun yaklasık 8 saattir bilgisayar basında eu rom 12.0.9 kurmak için ugrastıgım pocco x3 nfc telefonuma hiç bir türlü dosya aktaramıyorum öyle bir secenek de cıkmıyor bu bilgisayar kısmından da gözükmüyor internetten türlü türlü sitelere baktım youtube kanallarına baktım herkes birşey demiş ama hiç biri bi işe yaramıyor bu konu buradada açılmış adam birazdan cevap vericem demiş cevap vermemiş şu konuya bi açıklık getirelim zaten çok acemi biriyim korkarak yapıyorum böyle sorunlar insanı fazlasıyla tüketiyor cihazıma twrp yükledim magisk i telefondan indirip root verdim telefonuma bilgisayardan hiçbir veri aktaramıyorum
SARJ KABLOSU ORJİNAL TELEFONUN KUTUSUNDAN ÇIKAN
BİLGİSAYARIN USB GİRİŞ PORTLARININ HEPSİ DENENDİ
TÜM DRİVERLER KURULDU
TELEFONU KABLOYA BAGLAYINCA GELEN O BİLDİRİMDENDE VERİ AKTARIMI SEÇTİM
CHİMERA VS BÜTÜN UYGULAMALARLA DRİVERLARIMI GÜNCELLESTİRDİM ÜSTÜNE MANUEL OLARAKDA GÜNCELLEDİM VE BİLGİSAYARI KAPATIP AÇTIM GENE GÖZÜKMÜYOR

oyun oynarken okadar çok kasıyor ki telefon tek çarem bunu yapmak durumumda iyi değil telefon alamıyorum ama yani öyle raddeye geldimki sinirimden telefonu yerden yere vurup işlemcisine anakartına çekiçle beraber saldırı yapıcam lütfen bana yardımcı olun çok yoruldum 8 saattir araştırıyorum kimse birşey bilmiyor.

Reagle

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
22
eu romlar recovery ile kuruluyor bildiğim kadarıyla. (twrp veya orange foxun yüklü olması lazım) Bu yüzden bilgisayar yerine flaş bellekle kuracağız. Fakat başlamadan önce cihazınızın yedeğini aldığınızdan emin olun.

1- Telefonla uyumlu flaş bellek lazım. Eğer elinizde flaş varsa ve telefonla uyumlu değilse otg alin bir tane, otg de varsa bu kısmı geçin.

2- rom dosyasını flaşın içine atın ve telefona flaşı takın.

3- Recovery de dosya yöneticisinde flaş belleği seçin.

4- Romun olduğu klasöre gidin ve romu flaşlayın.

5- flaş yaptıktan sonra cihazı formatlayın.

Not: Eğer telefonun daha hızlı olmasını istiyorsanız aosp rom kurmanızı tavsiye ederim. Örnek olarak LineageOS.

Not 2: Yanlış işlemler sonrası cihazınız brick olabilir veya imeisi falan gidebilir.

iyi forumlar.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
CHİMERA VS BÜTÜN UYGULAMALARLA DRİVERLARIMI GÜNCELLESTİRDİM
internette dolaşan bilgi kirliliklerinden bir tanesi de bu cümledir. Chimera kurulan bilgisayarda mtp driver larını bozar. MTP driver'ı tamda sizin ihtiyacınız olan driver'dır. Aygıt yöneticisine girin aşağıdaki gibi taşınabilir cihazlarda ünlem görüyorsanız o driver'ı artık chimera kurarak bozduğunuz için her cihaz bağladığınızda elle tanıtmanız gerekmektedir..

Ekli dosyalar

• 92451799-2c13-457b-8f11-13611b149fec.gif
    92451799-2c13-457b-8f11-13611b149fec.gif
    20,9 KB · Görüntüleme: 7

jackz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
Pocco x3 NFC
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
CHİMERA VS BÜTÜN UYGULAMALARLA DRİVERLARIMI GÜNCELLESTİRDİM
internette dolaşan bilgi kirliliklerinden bir tanesi de bu cümledir. Chimera kurulan bilgisayarda mtp driver larını bozar. MTP driver'ı tamda sizin ihtiyacınız olan driver'dır. Aygıt yöneticisine girin aşağıdaki gibi taşınabilir cihazlarda ünlem görüyorsanız o driver'ı artık chimera kurarak bozduğunuz için her cihaz bağladığınızda elle tanıtmanız gerekmektedir..
hocam telefonu okuyor bilgisayar trik trak ses geliyor takinca ama bu bilgisayara girince yok hic bir seydede sari unlem yok twrpden mtp dlye bisi vardi ona bastim gene trik diye ses geldi ama gene gozukmedi ne yaptiysam olmadi

jackz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
Pocco x3 NFC
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
eu romlar recovery ile kuruluyor bildiğim kadarıyla. (twrp veya orange foxun yüklü olması lazım) Bu yüzden bilgisayar yerine flaş bellekle kuracağız. Fakat başlamadan önce cihazınızın yedeğini aldığınızdan emin olun.

1- Telefonla uyumlu flaş bellek lazım. Eğer elinizde flaş varsa ve telefonla uyumlu değilse otg alin bir tane, otg de varsa bu kısmı geçin.

2- rom dosyasını flaşın içine atın ve telefona flaşı takın.

3- Recovery de dosya yöneticisinde flaş belleği seçin.

4- Romun olduğu klasöre gidin ve romu flaşlayın.

5- flaş yaptıktan sonra cihazı formatlayın.

Not: Eğer telefonun daha hızlı olmasını istiyorsanız aosp rom kurmanızı tavsiye ederim. Örnek olarak LineageOS.

Not 2: Yanlış işlemler sonrası cihazınız brick olabilir veya imeisi falan gidebilir.

iyi forum

Üst Alt