Rehber Bilgisayar olmadan Fastboot üzerinden Rom kurmak

Huseyinterzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
10
Arkadaşlar sorun komutlardan kaynaklı. Arkadaşın dediği gibi yapıp magiskten tekrar kurdum. Telefonu yeniden başlattım. Terminale geldim su komutunu verdim.
Ardından Root kullanıcı haklarını verdim.
Eğer sadece fastboot komutu girerseniz hata veriyor ayrıca Fastboot devices yazarsanız da hata veriyor ilginçtir ki Fastboot fevices yazınca sorun olmuyor.
Not: Bazı telefonlarda Fastboot moda almak zor oluyor onun için iki telefonda açık ve otg kablo terminalden işlem yapacağımız telefona takılı , şarj girişi twrp yükleyeceğimiz telefona takılı şekilde sırası ile:
Su komutunu ve root iznini veriyoruz.
ardından adb reboot fastboot komutunu veriyoruz telefonumuz Fastboot modunda açılacaktır.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-01-01-12-27-08-936_jackpal.androidterm.jpg
    Screenshot_2021-01-01-12-27-08-936_jackpal.androidterm.jpg
    147,2 KB · Görüntüleme: 14

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
kera706, hocam diyelim ki telefon recovery moduna girmiyor aynı zamanda boot etmiyor, yani sadece fastboot moduna girebiliyoruz ve telefonun usb hata ayıklaması açık ve dahili hafızada romun zip dosyası var, bu durumda komutla o romu yükleme şansımız var mı?
Zip olmuyorsa, fastboot romun içinden aldığımız system.img dosyasını mı yüklememiz gerekiyor?

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Fastboot komutları ile ne istersiniz yükleye bilirsiniz. Yeter li, sürüm fastboot için olsun. Zip dosyayı yükleye bilmezsiniz. Fastboot romu içinden alınmış img yükleye bilirsiniz.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Fastboot komutları ile ne istersiniz yükleye bilirsiniz. Yeter li, sürüm fastboot için olsun. Zip dosyayı yükleye bilmezsiniz. Fastboot romu içinden alınmış img yükleye bilirsiniz.
O zaman fastboot dosyası içinden gerekli dosyaları alıp bu şekilde yapabiliyoruz, doğru mudur? Tabi ki komutlarda img dosyasından önce /sdcard/komutunu ekliyoruz.
8. fastboot flash system system.img yazın enter deyin(bu işlem uzun sürebilir sabırla bekleyin).
9. fastboot flash boot boot.img yazın enter deyin.
10. fastboot flash recovery recovery.img yazın enter deyin.
11. fastboot flash cache cache.img yazın enter deyin.
12. fastboot erase userdata yazın enter deyin sonra tekrar fastboot flash userdata userdata.img yazın enter deyin.
13. fastboot reboot yazın enter deyin.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
O zaman fastboot dosyası içinden gerekli dosyaları alıp bu şekilde yapabiliyoruz, doğru mudur? Tabi ki komutlarda img dosyasından önce /sdcard/komutunu ekliyoruz.
Bağlantı kopması muhtemel hocam. Bence denemeyin. Daha kötü bir hale gelebilir

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Bağlantı kopması muhtemel hocam. Bence denemeyin. Daha kötü bir hale gelebilir
Sağolun hocam, öyle bir durum yok umarım olmazda.. Sadece aklıma gelmişken öyle bir durumda işe yarar mı diye sormak istedim..
Ama bi twrp atmak için iş görür sanırım, kısa işlem sonuçta.. Bu arada otg dönüştürücü işlemi yaptığımız, komutları girdiğimiz cihaza, şarj kablosu kısmı da işlem yapılacak cihaza takılıyor sanırım.. Siz denemiştiniz yanlış hatırlamıyorsam.

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
twrp atmak için iş görür
Evet twrp için 25-30 saniye gerekiyor, bu süre içerisinde bağlantı kopmaz sanırım. Lap diyelim ki, kullanıcı bir az tecrübesiz 60 saniye keçti bu süreye de bağlantı kopmaz.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Maalesef az önce twrp değiştirirken system has been destroyed hatası aldım, recovery ve boot çalışmıyor, bu hatayı alıyorum.. Fastbot modda iki telefon arasında işlem denedim oldu, cihazı görüyor yani. Fastboot reboot komutunu gördü ancak dahili hafızada twrp dosyası yok ama hafıza kartında var.. Bu durumda komut tam olarak nasıl olacak? Yada iki telefon arasında dosya alışverişi mümkün olursa öyle yaparım.. Pc maalesef yok.

Üst Alt