Çözüldü Beyler laptop alıcam ama hiç bilgim yok yardımcı olur musunuz?

yusufurkantekin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Furkan
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
20
Sürekli word belgesini kullanıyorum. Makaleler falan filan. 10 bin-15 bin TL arası laptop önerir misiniz? Oyun bilgisayarı istiyorum. Oyun da oynamak istiyorum dera de yapmak istiyorum. Bu fiyat aralığındaki en iyisi hangisidir? Bir de Rom Ram falan bunlar ne öğretir misiniz bana? Laptop almak için bilmem gereken bilgiler. He bu arada Asus muydu neydi hatırlamıyorum, menüsünü beğenmedim. Çok karışık geldi bana. Windows işlemcisi olsun. Performans çok önemli.

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Hocam monster işinizi görür f/p ürünler üretiyor + ömür boyu ücretsiz bakım yaptırabilirsiniz bende almıştım zamanında hatadır sorunsuz kullanıyorum tavsiye ederim sitesine bakiniz 3060 li laptoplar çıkmış birde efsane yani fiyata gore

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Hocam monster işinizi görür f/p ürünler üretiyor + ömür boyu ücretsiz bakım yaptırabilirsiniz bende almıştım zamanında hatadır sorunsuz kullanıyorum tavsiye ederim sitesine bakiniz 3060 li laptoplar çıkmış birde efsane yani fiyata gore

Garantisi bitmesine rağmen laptobumda oluşan sorunu kendilerinin sorunu olarak kabul edip sıfır bir cihaz ile değişim yapmış bir firmadır kendileri, ayrıca 3 senedir kullanıyorum ve gene garantisi olmamasına rağmen her türlü temizliğini yapıp veriyorlar. Ben hariç arkadaşımında klavyesindeki bazı tuşlar silinmeye başlayınca klavyeyi komple değiştiren nadir işini iyi yapan f/p cihazları olan güzel bir firma. Ankara da da şubeleri var, Kıbrısta da.. Yani bende tavsiye ederim.

yusufurkantekin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Furkan
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
20
Peki Monster kaç aliym? Bir sürü modeli var. Ve bana bilgisayar terimlerini öğretir misin?

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Garantisi bitmesine rağmen laptobumda oluşan sorunu kendilerinin sorunu olarak kabul edip sıfır bir cihaz ile değişim yapmış bir firmadır kendileri, ayrıca 3 senedir kullanıyorum ve gene garantisi olmamasına rağmen her türlü temizliğini yapıp veriyorlar. Ben hariç arkadaşımında klavyesindeki bazı tuşlar silinmeye başlayınca klavyeyi komple değiştiren nadir işini iyi yapan f/p cihazları olan güzel bir firma. Ankara da da şubeleri var, Kıbrısta da.. Yani bende tavsiye ederim.
Aynen bende katılıyorum hocam

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Peki Monster kaç aliym? Bir sürü modeli var. Ve bana bilgisayar terimlerini öğretir misin?

Bütçenize bağlı bir durum ama bütçeniz elveriyorsa Tulpar modellerine bakabilirsiniz. Abra dan çok daha iyi bir soğutma sistemine sahip. Böyle bir iş,kodlama,render veya gaming işleri için soğutması iyi olan bir laptop en önemlisi, bariz laptoplar fazla ısınırlar.

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Hocam internetten özellik olarak işinizi görene bakın tulpar vb oyun için diye biliyorum abra biraz daha düşük seviye bende abra var mesela zarif ama tulpar biraz daha vahşi internetten tasarımlarına donanımına göre bakip alabilirsiniz bu firmada ne kadar çok para verirseniz okadar özellik alıyorsunuz bı tavsiyem daha var ssd yani depolama çok alın uzun zamanlı olsun

yusufurkantekin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Furkan
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
20
Bütçenize bağlı bir durum ama bütçeniz elveriyorsa Tulpar modellerine bakabilirsiniz. Abra dan çok daha iyi bir soğutma sistemine sahip. Böyle bir iş,kodlama,render veya gaming işleri için soğutması iyi olan bir laptop en önemlisi, bariz laptoplar fazla ısınırlar.
15 bin ile Tulpar alınır mı

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
15 bin ile Tulpar alınır mı

Tulparlar 20.000 tl bandında. Abra serileri 14 den başlıyor. Abra da çok kötü değil yazdığımı öyle algılamayın ancak Tulpar firmanın en üst seviye modellerinden birisi. Abra da alsanız işinizi uzun vadede görürsünüz, pişman etmez. Alırken Ssd veya ram yükseltmeside yapabiliyorsunuz tavsiyem almışken Ssd yi yükseltin.

yusufurkantekin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Furkan
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
20
Hocam internetten özellik olarak işinizi görene bakın tulpar vb oyun için diye biliyorum abra biraz daha düşük seviye bende abra var mesela zarif ama tulpar biraz daha vahşi internetten tasarımlarına donanımına göre bakip alabilirsiniz bu firmada ne kadar çok para verirseniz okadar özellik alıyorsunuz bı tavsiyem daha var ssd yani depolama çok alın uzun zamanlı olsun
Tamam da bilgisayar terimlerini hiç bilmiyorum nasıl işimi görene bakıcam

Üst Alt