Soru Bataryayı 12 saat tutmak

Devransahinx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Devransahinx
Cihazım
Redmi note 7
Konular
79
Merhabalar ben telefoncudan aldım telefonumu aldığımda telefon kapalıydı eve gittim şarja taktım 2.30 saate %100 oldu ve çıkardım kullandım fark ettim ki şarjım diğer kullanıcıllardan daha fazla tükeniyor bende telefoncuya gittim anlattım adam bana dedi telefonu 12 saat tuttun mu telefonu şarjda bende hayır cevabını verdim tut sonra düzelir dedi 12 saat tutayım mı olumlu sonuç alır mıyım ? Ve bu düzen hâlâ var mı :D?

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
Merhabalar ben telefoncudan aldım telefonumu aldığımda telefon kapalıydı eve gittim şarja taktım 2.30 saate %100 oldu ve çıkardım kullandım fark ettim ki şarjım diğer kullanıcıllardan daha fazla tükeniyor bende telefoncuya gittim anlattım adam bana dedi telefonu 12 saat tuttun mu telefonu şarjda bende hayır cevabını verdim tut sonra düzelir dedi 12 saat tutayım mı olumlu sonuç alır mıyım ? Ve bu düzen hâlâ var mı :D?
Telefoncu üfürmüş. Eski pillerde vardı o. (Ni-mh diye geçerdi.) şimdikiler Li-Ion ya da Li-Po piller. Çok bir şey değişmesini beklemeyin.

Oyla:

turkiyem71

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Halil
Cihazım
mi 9
Konular
1
Burayı inceleyin.İpucu - En Doğru Şekilde Batarya Kullanım Rehberi [Doğru Bilinen Yanlışlar]

Oyla:

Pasha2194

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
1
Bataryayı 12-24 saat şarjda tutun olayı tamamen doğru bilinen yanlışlardan ibaret cihaz zaten %100'e ulaştığında güç almayı kesiyor eğer öyle olmasaydı istenmeyen sonuçlarla karşılabilmemiz olasıydı dolayısıyla aldığınız gibi kullanmaya başlayabilirsiniz, ben öyle yaptım. Hatta kullandıkça şarj ettiğimde şarj süremin ilk zamanlardakinden daha uzun süre gittiğini gördüm ki buda Li-İon pillerin doğasında var zaten siz kullandıkça iyice açılır o pil. Anneme ilk Android cihaz aldığımızda adam bi 72 saat şarjda kalsın demiş birde %2'ye geldiği zaman şarj edilmeliymiş gözünü sevdiğim cihaz zaten %15'in altına düştüğünde tak beni şarjda diye uyarı veriyor.

Oyla:
Üst Alt