Yardım batarya tüketimi ve kapasitif tuş hk.

erener

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi9T
Meslek
Biyomedikal Tek.
Konular
13
Merhaba değerli forumcular,

Telefonu dün cepport'dan kendim giderek aldım. Batarya tüketimi hakkında bilgi rica ediyorum.
11 saat gibi sürede % 16 şarj azaldı aslında pek fazla karıştırdığım söylenemez telefonu en fazla 10 dk pubg oynadım. Neredeyse 10 saati geçik süre kablosuz ağa bağlıydı batarya süresicinin nasıl gideceğini merak ettiğim için kapattım. Batarya tüketimi resimlerde mevcut donanım kısmında hücresel bekleme % 29 gibi bir değer gösteriyor normal midir ? Pil kısmında bir çok uygulamayı arka planda kapalı olarak seçtim. Önerebileceğiniz batarya ile alakalı yapmam gereken bir şey var mıdır?

Bir diğer husus bazen kapasitif geri tuşunun basmadığı oluyor sizde de mevcut mu bu tarz bir şey?Nano ekran koruyucusu taktırmıştım. Kapasitif tuş ışıkları söndükten sonra bazen algılamadığı oluyor menü tuşuna basmanın akabinde geri tuşu çalışıyor. Yazılım ile mi alakalı acaba dün telefonu açar açmaz yazılım gelmişti. Bilgilerinizi rica ediyorum saygılarımla.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Çift sim kullanmıyorum şuanlık 2.ci sim slotuna takılı tek bir sim kartım var. Telefonu kapatıp açtığımda bu uyarı çıkıyor sim kart aktivasyonu yapılamadı yazıyor. Bir iki kere çıkan uyarıya tıkladığımda sms göndermeye çalıştı ve hattımda bulunan krediler düştü.

Telefon kilit ekranında şarj % 100 ibaresini görüyorum ama 14 saat kaldı diyor anormal bir durum var sanki telefonda. Değerli yorumlarınızı rica ediyorum teşekkürler.

sim kart aktivasyon sorunu için forumda çeşitli yöntemler paylaşılmış bir girip denemenizi tavsiye ederim
Yardım - Sim kart aktivasyon sorunu

ayrıca dediğiniz gibi bende telefonumu %100 şarj ettim bende de 14 kaldı şeklinde bir ibare mevcut. Bunu demesinin sebebi, telefonu şuan ki şarj durumu ile 14 saat civarı kullanabileceğimizi söylüyor yani bir tahmin. Garip bir durum yok.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-04-30-20-28-16-560_lockscreen.png
    Screenshot_2018-04-30-20-28-16-560_lockscreen.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 82
  • Screenshot_2018-04-30-20-27-56-618_lockscreen.png
    Screenshot_2018-04-30-20-27-56-618_lockscreen.png
    241,3 KB · Görüntüleme: 74
Oyla:

postalcioglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
mi5s
Konular
1
Çift sim kullanmıyorum şuanlık 2.ci sim slotuna takılı tek bir sim kartım var. Telefonu kapatıp açtığımda bu uyarı çıkıyor sim kart aktivasyonu yapılamadı yazıyor. Bir iki kere çıkan uyarıya tıkladığımda sms göndermeye çalıştı ve hattımda bulunan krediler düştü.

Telefon kilit ekranında şarj % 100 ibaresini görüyorum ama 14 saat kaldı diyor anormal bir durum var sanki telefonda. Değerli yorumlarınızı rica ediyorum teşekkürler.

14 saat olayı değişik, saniye olmasın o :)
O uyarı için senkronizasyonu kapatmanız gerekiyor sanırım.

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
14 saat olayı değişik, saniye olmasın o :)
O uyarı için senkronizasyonu kapatmanız gerekiyor sanırım.
14 saat full şarj için kalan süre değil bir daha şarja takmak için gerekecek ortalama süre yani 14 saat civarı telefonu bu şarj ile kullanabilirsiniz diyor ;)

Oyla:

erener

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi9T
Meslek
Biyomedikal Tek.
Konular
13
Cevaplarınız ve destekleriniz için teşekkür ederim. Geri tuşu zaman zaman basmıyor konu ile alakalı video çektim ama buraya yükleyemiyorum. Cepport Burak bey ile iletişime geçtim yarın yerlerine uğrayacağım sağolsunlar değişim yapabileceklerini belirttiler.
[doublepost=1525175542,1525119832][/doublepost]Cepport yaşadığım problemin ekran koyucusundan oluşmuş olabilceğini belirtti. Sağolsunlar Mi6 modeli ile değişim istedim kırmadılar değişimi sağladılar kendilerine teşekkür ederim.

Oyla:

se7en

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gurkan
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
2
Kapasitif navigasyon tuşlarının basmama sebebi temperli ekran koruyucu kullanılmasıdır. Bu sorunu mağazada birebir yaşamıştım. Telefonu almadan önce de bu konuda bilgi sahibiydim. O an geri tuşu basmıyordu, ekran koruyucu zamanla oturunca işlevi yeri geldi. Şu an mağazada takılan koruyucu ile rahatça kullanabiliyorum. Fakat nazik dokunmaları algılamayabiliyor, biraz kuvvetli dokununca üst üste dokunmaları dahi algılıyor. Bir de tasarım yüzünden küçük bir alanda algılıyor kapasitif, denk getirememe durumu yaşadığım oldu. Redmi Note 3'ten bu telefona geçiş yaptım. Snapdragon 600 serisi verimliliği ile iyi iş çıkarıyor. Telefondan çok memnunum.

Mi 6 ile aynı tasarım, ondan daha güçsüz ve boyut olarak phablet sınıfında yer alıyor. Ancak Mi 6 ufak boyutuna rağmen Mi Note 3'ten daha ağır bir cihaz. 168 gr. ağırlık seramik versiyonda 182 gr. İki cihaz da hem boyut hem donanımsal olarak farklı olsa da çok güzel telefonlar. Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Teşekkürler Xiaomi.

Oyla:

Evrenosbey

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
zenfone 2
Konular
1

B RH (+) nasıl yazdınız çok hoş olmuş

Oyla:

erener

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi9T
Meslek
Biyomedikal Tek.
Konular
13
B RH (+) nasıl yazdınız çok hoş olmuş

Ayarlar > Kilit Ekranı ve Parola > Gelişmiş Ayarlar > Kilit ekranı cihaz sahibi bilgileri

Bu kısımda kilit ekranında görünmesini istediğiniz mesajı ekrana yazabilirsiniz.
[doublepost=1525519407,1525519227][/doublepost]
Kapasitif navigasyon tuşlarının basmama sebebi temperli ekran koruyucu kullanılmasıdır. Bu sorunu mağazada birebir yaşamıştım. Telefonu almadan önce de bu konuda bilgi sahibiydim. O an geri tuşu basmıyordu, ekran koruyucu zamanla oturunca işlevi yeri geldi. Şu an mağazada takılan koruyucu ile rahatça kullanabiliyorum. Fakat nazik dokunmaları algılamayabiliyor, biraz kuvvetli dokununca üst üste dokunmaları dahi algılıyor. Bir de tasarım yüzünden küçük bir alanda algılıyor kapasitif, denk getirememe durumu yaşadığım oldu. Redmi Note 3'ten bu telefona geçiş yaptım. Snapdragon 600 serisi verimliliği ile iyi iş çıkarıyor. Telefondan çok memnunum.

Mi 6 ile aynı tasarım, ondan daha güçsüz ve boyut olarak phablet sınıfında yer alıyor. Ancak Mi 6 ufak boyutuna rağmen Mi Note 3'ten daha ağır bir cihaz. 168 gr. ağırlık seramik versiyonda 182 gr. İki cihaz da hem boyut hem donanımsal olarak farklı olsa da çok güzel telefonlar. Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Teşekkürler Xiaomi.

Güzel temennileriniz için teşekkür ederim. Mi Note3 güzel cihazdı dediğiniz gibi muhtemelen ekran koruyucusundan oldu ama aynı ekran koruyucusunu şuanda mi6 ile kullandığımda problem yaşatmıyor,büyük ekran diye note3'ü çok beğenmiştim ama mi6 ufak ve etkili ilk defa bir telefonu bu kadar beğenerek kullanıyorum :).

Mi6'yı tercih etmemdeki bir diğer sebep ise android yazılımını 8 sürümü ile desteklemesi note3'e göre daha stabil ve akıcı geldi arayüz.

Oyla:

mirhan loran

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sduran
Cihazım
xiami note 3
Konular
2
Merhaba, bu kapasitif tuşların arada çalışmaması durumu bende de oluyor maalesef.Şöyle bir durum var ki ben daha ekran koruyucu takmadım ona rağmen kapasitif tuşlar çalışmadı. Ekran koruyucusuyla ilgili olduğunu düşünmüyorum.Telefonu baştan başlatınca düzeliyor.hala da arada sorunu yaşıyorum.. Yazılımsal olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

erener

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi9T
Meslek
Biyomedikal Tek.
Konular
13
Merhaba, bu kapasitif tuşların arada çalışmaması durumu bende de oluyor maalesef.Şöyle bir durum var ki ben daha ekran koruyucu takmadım ona rağmen kapasitif tuşlar çalışmadı. Telefonu baştan başlatınca düzeliyor.hala da arada sorunu yaşıyorum.. Yazılımsal olduğunu düşünüyorum.

Hayırlı olsun telefonunuz.

* # * # 64663 # * # * bu kodu girerek 9 numaralı menüde Buttons sekmesinde kontrol etmeni tavsiye ederim.
İade veya değişim şansınız varsa değerlendirin bende genel olarak ekran koruyucudan kaynaklı bir sorun vardı ama çıkartıp denediğim zamanda bir iki kere sorun olmuştu.

Oyla:

mirhan loran

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sduran
Cihazım
xiami note 3
Konular
2
Eyvallah kardesim..Dediğini daha önce yapmıştım yine kontrol ettim pass yeşil sorun yok şükür :) bu arada miuı global de de sorunu araştırdım çoğu kişide olan bir sorun gibi görünüyor. İnşallah en kısa zamanda çözülür.

Oyla:
Üst Alt