Soru Batarya Sağlığı Hakkında

torres13

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Kaplan
Konular
2
Herkese merhaba. Telefonu kullanmaya başlayalı 1.5 sene oldu. Yurtdışı imei repairli cihaz. Son zamanlarda bataryanın az gittiğini düşünerek iki tane uygulama yükledim. BatteryGuru ve AccuBattery. İki programda batarya sağlığı %41 olarak gösterdi. Bu yazılımlara güvenip batarya değiştirmek ne kadar mantıklı. Birde en iyi ve sağlıklı bataryayı nerden alabilirim. Malum cihaz yurtdışı ve imei repair var. Programların ekran görüntüsü ekte. Birde aklıma şu geldi. Çok cahilce olabilir mazur görün acaba programlar hızlı şarj cihazını algılayamayıp o yüzden kapasiteyi bu kadar düşük gösteriyor olabilir mi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-23-13-41-52-545_com.paget96.batteryguru.jpg
    Screenshot_2021-04-23-13-41-52-545_com.paget96.batteryguru.jpg
    586,9 KB · Görüntüleme: 82
  • Screenshot_2021-04-23-13-41-47-956_com.digibites.accubattery.jpg
    Screenshot_2021-04-23-13-41-47-956_com.digibites.accubattery.jpg
    447,3 KB · Görüntüleme: 83

MUR55

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
Bu tür uygulamalar doğru göstermiyor hocam.1.5 yıl olmuş tabiki pil eskimiştir. Tamamen size kalmış değiştirmek günlük olarak sizi pil götürüyorsa bence çok da gerek yok.

PowerOne Projects

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Poco x3 Pro
Meslek
V.H.K.İ
Konular
16
Herkese merhaba. Telefonu kullanmaya başlayalı 1.5 sene oldu. Yurtdışı imei repairli cihaz. Son zamanlarda bataryanın az gittiğini düşünerek iki tane uygulama yükledim. BatteryGuru ve AccuBattery. İki programda batarya sağlığı %41 olarak gösterdi. Bu yazılımlara güvenip batarya değiştirmek ne kadar mantıklı. Birde en iyi ve sağlıklı bataryayı nerden alabilirim. Malum cihaz yurtdışı ve imei repair var. Programların ekran görüntüsü ekte. Birde aklıma şu geldi. Çok cahilce olabilir mazur görün acaba programlar hızlı şarj cihazını algılayamayıp o yüzden kapasiteyi bu kadar düşük gösteriyor olabilir mi.
BU doğru ise benim telefona nasıl 98 verdi :)

torres13

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Kaplan
Konular
2
İkinci şarjda göstergeler değişti zaten yine bilemedim bende. Pilin kapasitesini gerçekçi olarak ölçmek mümkün mü acaba

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
İkinci şarjda göstergeler değişti zaten yine bilemedim bende. Pilin kapasitesini gerçekçi olarak ölçmek mümkün mü acaba

Pilinizi 100% yapıp aida64 uygulamasındaki batarya kısmına bakınız. Orada mAh cinsinden değer yazacaktır.

torres13

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Kaplan
Konular
2
Ordada %61 gibi oran çıkıyor. Tecrübeli arkadaşların önerebileceği yüksek kapasiteli batarya var mıdır.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Ordada %61 gibi oran çıkıyor. Tecrübeli arkadaşların önerebileceği yüksek kapasiteli batarya var mıdır.

ilginç. Forumda şark konusunda belki de en duyarsız kullanıma sahip kişilerden biriyim. Benim cihaz halen 2800 mAh 'i geçiyor. Sizin batarya benimkinden de baya kötü durumda anlaşılan.

Batarya'nın yüksek kapasitelisi olmaz. Bu yüzden batarya alırken pazarlama palavralarına kanıp uyduruk ürünler almamaya dikkat edin. Bu ölçülerde daha yüksek kapasite teknik olarak öümkün olsaydı zaten Xiaomi bunu yapardı.

Daha önce aşağıdaki ilandan alış veriş yapıp memnun olan kişiler vardı forumda. Yurt için alışveriş için birşey diyemiyorum. Tecrübe etmiş arkasaşlar yazacaktır umarım.

torres13

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Kaplan
Konular
2
ilginç. Forumda şark konusunda belki de en duyarsız kullanıma sahip kişilerden biriyim. Benim cihaz halen 2800 mAh 'i geçiyor. Sizin batarya benimkinden de baya kötü durumda anlaşılan.

Batarya'nın yüksek kapasitelisi olmaz. Bu yüzden batarya alırken pazarlama palavralarına kanıp uyduruk ürünler almamaya dikkat edin. Bu ölçülerde daha yüksek kapasite teknik olarak öümkün olsaydı zaten Xiaomi bunu yapardı.

Daha önce aşağıdaki ilandan alış veriş yapıp memnun olan kişiler vardı forumda. Yurt için alışveriş için birşey diyemiyorum. Tecrübe etmiş arkasaşlar yazacaktır umarım.

Valla hocam benim gibi telefon kullanan yoktur herhalde. Birde ben aklıma ne zaman eserse ve hangi şarj aletini bulursam bağlarım. %85-90 da bile şarja takmışlığım vardır. O yüzden kötü olması normal. Deji'nin bataryalarını beğeniyorum ama iphoneda kullanmışlığımda var ama mi 9 için üretmemişler. Aliexpress e bakıcam ama yurtiçi varsa daha makbule geçer.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Valla hocam benim gibi telefon kullanan yoktur herhalde. Birde ben aklıma ne zaman eserse ve hangi şarj aletini bulursam bağlarım. %85-90 da bile şarja takmışlığım vardır. O yüzden kötü olması normal. Deji'nin bataryalarını beğeniyorum ama iphoneda kullanmışlığımda var ama mi 9 için üretmemişler. Aliexpress e bakıcam ama yurtiçi varsa daha makbule geçer.

Li-ion yada Li-po pillerde zaten şarjı çok bitirmek, yada çok fazla doldurmak nispeden daha zararlı. Yani esasında bu pillerin karambole kullanılması belkide daha sağlıklı bir şekilde olmalarını sağlıyor bile diyebiliriz.

Bende sizin gibi kablo görmeyim yeterki hemen takıyorum. Bazen gece yatarken takmamak için de bütün akşam boyunca şarjda kullanıyorum cihazı yatacağım zamana dolu olsun diye.

Forumda tekrar bir konu açın olmazsa, batarya satıcı tavsiyesi vs. gibi bir başlıkla. Tavsiye verenler olacaktır. Aslında Aliexpress de satıcılarla anlaşılıp vergiden kurtarma gibi bir durum olsa yurt içine göre çok daha ucuza gelecektir. Bazı satıcılar paketi 1-2 dolar gösterip müşteriyi vergiden kurtarabiliyor.

torres13

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Kaplan
Konular
2
Hocam valla ilgin için teşekkürler. Biraz daha araştırıcam. Eğer güzel bi pil bulursam buraya yazarım tekrar.

Üst Alt