Yardım Aşırı kötü şarj sorunu miui 11 and.10

hsynuynk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global kararlı 11.0.3
Telefon Modeli
Mi 8 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar herkese merhaba cihazım mi 8 pro, yurtdışından malum yolla kayıtlı. yaklaşık iki haftadir miui 11e geçtim; önce 11.0.5 sürümüne guncelledim daha sonra android 10lu 11.0.3 güncellemesi geldi ve onu yaptım, ikisi de global kararlı versiyonlar. Sorunum şu ki bu versiyonlara geçtiğimden beri 3 saatten fazla ekran süresi alamıyorum. Öncesinde oyun vs oynamama rağmen 5.5-6 saat ekran süresi alabiliyordum. Telefon geceden sabaha durduğu yerde %30-40 arası şarj gidiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz?

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Arkadaşlar herkese merhaba cihazım mi 8 pro, yurtdışından malum yolla kayıtlı. yaklaşık iki haftadir miui 11e geçtim; önce 11.0.5 sürümüne guncelledim daha sonra android 10lu 11.0.3 güncellemesi geldi ve onu yaptım, ikisi de global kararlı versiyonlar. Sorunum şu ki bu versiyonlara geçtiğimden beri 3 saatten fazla ekran süresi alamıyorum. Öncesinde oyun vs oynamama rağmen 5.5-6 saat ekran süresi alabiliyordum. Telefon geceden sabaha durduğu yerde %30-40 arası şarj gidiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz?
format atin ve temiz kurulum yapin cihaz unlock ise custom romada gecebilirsiniz veya fastboot romunu indirerek mi flash ile tertemiz kurulum yapabilirsiniz

Oyla:

hsynuynk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
6
format atin ve temiz kurulum yapin cihaz unlock ise custom romada gecebilirsiniz veya fastboot romunu indirerek mi flash ile tertemiz kurulum yapabilirsiniz
Hocam bahsettiğiniz şeyleri yapmayı çok bilmiyorum cihaza zarar veririm korkusuyla da hareket edemiyorum ayriyeten de verilerimin gitmesini de göze alamıyorum geri yükleme gibi şeyleri nasıl halledebilirim? Cihaz bl kilidi açık bu arada

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Hocam bahsettiğiniz şeyleri yapmayı çok bilmiyorum cihaza zarar veririm korkusuyla da hareket edemiyorum ayriyeten de verilerimin gitmesini de göze alamıyorum geri yükleme gibi şeyleri nasıl halledebilirim? Cihaz bl kilidi açık bu arada
Hocam android versiyonu değiştirmişsiniz büyük bir güncelleme yani. Dosyalarınızı yedekledikten sonra hard reset atmanızı öneririm

Oyla:

hsynuynk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
6
Hocam android versiyonu değiştirmişsiniz büyük bir güncelleme yani. Dosyalarınızı yedekledikten sonra hard reset atmanızı öneririm
Android versiyonunu degistirmeden once de ayni problem söz konusuydu miui 11e geçtiğimde

Oyla:

SRKNŞKR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
9
Vazifem deyil ama abim cihaz menüsünden format atarsan ımei uçar dikkat.

Oyla:

hsynuynk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
6
Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
İşte ondan korkuyorum zaten. Öyle bir durumda yine para mara ödeyip uğraşmak korkutuyor gözümü
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam daha sonra gelecek güncellemelerle düzelme ihtimali yok mudur?
Bu şekilde 3-4 şarj döngüsü yaparsanız hocam iyileşir. Eğer beklemek istemezseniz imei uçmaması için twrpden format data atabilirsiniz

Oyla:

hsynuynk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
6
Bu şekilde 3-4 şarj döngüsü yaparsanız hocam iyileşir. Eğer beklemek istemezseniz imei uçmaması için twrpden format data atabilirsiniz
Şarj döngüsünden kastınız kapanana kadar kullanıp daha sonra fullemek mi?

Oyla:
Üst Alt