Yardım Aşırı kötü şarj sorunu miui 11 and.10

hsynuynk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global kararlı 11.0.3
Telefon Modeli
Mi 8 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar herkese merhaba cihazım mi 8 pro, yurtdışından malum yolla kayıtlı. yaklaşık iki haftadir miui 11e geçtim; önce 11.0.5 sürümüne guncelledim daha sonra android 10lu 11.0.3 güncellemesi geldi ve onu yaptım, ikisi de global kararlı versiyonlar. Sorunum şu ki bu versiyonlara geçtiğimden beri 3 saatten fazla ekran süresi alamıyorum. Öncesinde oyun vs oynamama rağmen 5.5-6 saat ekran süresi alabiliyordum. Telefon geceden sabaha durduğu yerde %30-40 arası şarj gidiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz?

hsynuynk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
6
Kardeşim bende mi 9t var aynı kayıtlı. Malum işlemden sonra sıfırlandı ve batarya çok çabuk azalmaya baslamisti.
Geliştirici seçeneklerinden MIUI optimizasyonu kapattım yeniden başlattım şimdilik güzel gidiyor. Bir dene olur mu?
Hocam dediğin şeyi yaptım, şimdi her şey kocaman oldu, küçültülen her yerden küçülttüm ama hala çok büyük, ayarı geri açtım düzelmedi. Ne yapmam lazım?

Oyla:

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Hocam dediğin şeyi yaptım, şimdi her şey kocaman oldu, küçültülen her yerden küçülttüm ama hala çok büyük, ayarı geri açtım düzelmedi. Ne yapmam lazım?
Geliştirici seçeneklerinden dpi (en küçük genişlik) ayarı ile yapabilirsiniz. 360-400 arasında değerler girin önce. 200 veya 700 gibi büyük değerler girmemeye dikkat edin.

Oyla:

hsynuynk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
6
Telefonu yeniden başlatınca düzelmiş olması lazım? Twrpyi falan öğren rom değişikliği yap dene. Ben costum denilen düzenlenmiş rom da kurdum global ve eea rom da kurdum ama hâlâ çok kötü batarya...
Valla düzelmedi hocam. Hala bile düzelmedi :)

Oyla:

oguz6nsoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oguz
Cihazım
Mi 9T.
Konular
5
format atin ve temiz kurulum yapin cihaz unlock ise custom romada gecebilirsiniz veya fastboot romunu indirerek mi flash ile tertemiz kurulum yapabilirsiniz
Merhabalar herkese öncelikle. Bende de aynı sorun var cihazım Mİ 9T.
Temiz kurulum yaptım, custom rom yükledim (eu-miroom-masik). globalden EEAya geçtim ( 15 gün kullandım euyu optimize olur diye).
otomatik başlatılan uygulamalar kapalı, konum tarama ne ararsan hepsi kapalı.
Temalar karanlık ama ortalama 3 saat ekran süresi ve geceden sabaha yüzde 25 gibi şarj gidiyor ve gündüz de kesinlikle aynı sebepten ekran sürem çok az.
Ne yapabilirim? ne yapabiliriz. imei işleminin bataryayı etkilemediğini söylüyor yapan kişi ki bağlantılarımda hiç sorun yok.

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Merhabalar herkese öncelikle. Bende de aynı sorun var cihazım Mİ 9T.
Temiz kurulum yaptım, custom rom yükledim (eu-miroom-masik). globalden EEAya geçtim ( 15 gün kullandım euyu optimize olur diye).
otomatik başlatılan uygulamalar kapalı, konum tarama ne ararsan hepsi kapalı.
Temalar karanlık ama ortalama 3 saat ekran süresi ve geceden sabaha yüzde 25 gibi şarj gidiyor ve gündüz de kesinlikle aynı sebepten ekran sürem çok az.
Ne yapabilirim? ne yapabiliriz. imei işleminin bataryayı etkilemediğini söylüyor yapan kişi ki bağlantılarımda hiç sorun yok.
Onca rom denemenize rağmen optimize etmenize rağmen düzelmiyorsa o zaman yazılımsal değil donanımsal bir sorun var hocam bataryada sokıntı olabilir belki çünkü 4bin mah batarya 3 saat ekran süresi çok çok az minimum oyunla beraber 6-7 saat almanız gerekir minimum

Oyla:

oguz6nsoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oguz
Cihazım
Mi 9T.
Konular
5
Onca rom denemenize rağmen optimize etmenize rağmen düzelmiyorsa o zaman yazılımsal değil donanımsal bir sorun var hocam bataryada sokıntı olabilir belki çünkü 4bin mah batarya 3 saat ekran süresi çok çok az minimum oyunla beraber 6-7 saat almanız gerekir minimum
Değerli görüp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. IMEI işleminden sonra olmaya başladı. Hani erken kapansa telefon şüphelenecegim.

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Oyla:

viserion

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Viserion
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
0
Twrp recovery yüklü ise wipe kısmından dalvik cache ve cache seçip onaylayın. IMEI'ye zarar vermez.
Android versiyonu güncellemesinden dolayı cpu max frekansta takılı kalmış olabilir.

Oyla:

oguz6nsoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oguz
Cihazım
Mi 9T.
Konular
5
Twrp recovery yüklü ise wipe kısmından dalvik cache ve cache seçip onaylayın. IMEI'ye zarar vermez.
Android versiyonu güncellemesinden dolayı cpu max frekansta takılı kalmış olabilir.
Custom rom yüklerken ben zaten bunları sıfırladım. Eğer gerçekten işlemci ise çoktan düzelmiş olmalıydı

Oyla:
Üst Alt