Yardım arkdaşlar kafayı sıyırmak üzereyim yardım edin

Mesut Aktaş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Çok filmin etkisi, "holywood effect" yada ne derseniz. Dinleseler ne olacak ?

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
Evet. Hat konuşmalarını kastediyorum. Ütopik bir şey değil.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cem Yılmaz abimizin verdiği örnek misali Muhittin topalak from Kazlıçeşme :)))
Kimine göre ne olacak işte :)

Çok filmin etkisi, "holywood effect" yada ne derseniz. Dinleseler ne olacak ?

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
Bir kimsenin anayasal hakkı olan haberleşme özgürlüğü ve özel hayatın gizliliğini ihlal eden dinleme ancak mahkeme kararı ile mümkündür. Böyle bir karar için örgütlü terör suçu veya organize suç veyahut ağır cezayı gerektiren katalog suçlardan birinin işlenmiş olması, dinlenecek kişinin bu suça karıştığına dair kuvvetli delil olması, suçu aydınlatmak yada diğer suçluların kimliğini tespit için fiziki takibin yetersiz olması gerekir. Belirli bir süre icin verilen dinleme kararı ile kaydetmek sureti ile dinlenilir (kayıt yapmadan canlı dinleme herhangi bir delil oluşturmaz) ve bir netice elde edilemezse durum mahkemeye bildirilerek kayıtlar yok edilir ve dinlenen kişiye telefonunun dinlendiği bir suça rastlanilmadigi kayıtların mahkeme kararı ile yok edildiği yazılı olarak tebliğ edilir. Suça konu bir şeye rastlanildiginda zaten yakalama yapılır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Safranbeg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Safranbeg A.
Cihazım
Note 9s
Konular
2
Sizi alkışlıyorum mod kardeşim. Nerede gerçeklerden bahseden varsa, hele hele nerede KİTAP OKUYUN yazıyorsa silin. clap~~

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sizi alkışlıyorum mod kardeşim. Nerede gerçeklerden bahseden varsa, hele hele nerede KİTAP OKUYUN yazıyorsa silin. clap~~

Elbette ki mesajınızın düzenlenmesi kitap okuma tavsiyeniz ile ilgili değildi. En iyi ihtimalle düşünelim... Karşınızdakinin psikiyatrik durumunu analiz edebilecek yeterliliğe ve tıp eğitimine sahip olsanız dahi bu analizinizin sonucunu forum içerisinde herkese açık bir şekilde ve karşınızdakinin rızasını almadan paylaşmanız tıp etiğine aykırı olduğu için forumumuzda bulunmaması gereken bir içerik olurdu ve kaldırılırdı. Bu seçenek dışındaki diğer tüm varsayımlar ise mesajınızın muhatabına hakaret ettiğiniz sonucunu doğurur ki ben iyi niyet karinesini bozmadan en iyi seçeneği göz önüne alarak sadece mesajınızı düzenlemiştim. Oysa ki son mesajınızda silinen bölümleri incelemediğiniz görünüyor ki bu durum da ayrıntılı analizler yapabilme kapasitesine sahip bir tıp doktorunun gözünden kaçamayacak kadar önemliydi. Bu nedenle daha önce silinen mesajınızın içerisinde yer alan ifadeleri "bir analiz" değil "hakaret" olarak değerlendirerek forum kurallarımız içerisinde yer alan hakaret başlığı gereği hesabınıza ceza uyguluyorum.

Diğer silinen bölümlerde yer alan ve muhatabınızı gündelik alışkanlıkları nedeniyle hakir görme, hakaret etme, belirli bir cihaz kullanıcılarının sosyoekonomik durumlarını ve ait oldukları toplumsal grubu aşağılama içeren ifadeleriniz yeniden değerlendirildiğinde ve yazdıklarınıza ait her hangi bir pişmanlık göstermediğiniz göz önüne aldığınızda forum cezanızın sürekli hale getirilmesi çok daha uygun oluyor...

Forum kurallarımız

2.2. Üslup : Kullanılan dilin saldırgan öğeler içermemesi ve üyelerin birbirlerine “siz” diyerek hitap etmesi esastır. Sizin için sorun olmayacak herhangi bir kelimenin, bir başkası için kırıcı olabileceğini düşünerek yazın. Sinirlerinize hâkim olamayacaksanız yazmayınız. Bir başka üyeye veya gruba hakaret/küfür edilmesi kabul edilebilir bir davranış değildir

Son düzenleme:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Bir kimsenin anayasal hakkı olan haberleşme özgürlüğü ve özel hayatın gizliliğini ihlal eden dinleme ancak mahkeme kararı ile mümkündür. Böyle bir karar için örgütlü terör suçu veya organize suç veyahut ağır cezayı gerektiren katalog suçlardan birinin işlenmiş olması, dinlenecek kişinin bu suça karıştığına dair kuvvetli delil olması, suçu aydınlatmak yada diğer suçluların kimliğini tespit için fiziki takibin yetersiz olması gerekir. Belirli bir süre icin verilen dinleme kararı ile kaydetmek sureti ile dinlenilir (kayıt yapmadan canlı dinleme herhangi bir delil oluşturmaz) ve bir netice elde edilemezse durum mahkemeye bildirilerek kayıtlar yok edilir ve dinlenen kişiye telefonunun dinlendiği bir suça rastlanilmadigi kayıtların mahkeme kararı ile yok edildiği yazılı olarak tebliğ edilir. Suça konu bir şeye rastlanildiginda zaten yakalama yapılır.
İlginç bir yorum olmuş... Sonraki mesajlardan anladığım kadarıyla kitap okuma kısmı mesajdan silinmiş ama yazınızın gidişine göre okumazsan bilmezsin, sosyal medyada gezeceğine iki satır oku falan gibi bir şey yazdığınızı tahmin ediyorum.

Distopya okumayı seven biri olarak orwell, huxley, zemyatin falan çok sevdiğim yazarlardır ki onların uyarıları da aynen bu yöndeydi... Lewis Caroll dönemini de geçmişsinizdir zannediyorum ama siz ne okuyorsunuz gerçekten çok merak ettim :D

Üst Alt