Çözüldü Arka planda çalışan uygulamalar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ugucum0202

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
36
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu Beta 9.5.6
Telefon Modeli
Mi 6
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar cihazımı ekran açık kullanırken haber uygulamaları, instagram gibi bazı uygulamalar aşağıdaki;
  1. Otomatik başlat kapalı
  2. Arka planda başlat kapalı
  3. Arka plan etkinliği kısıtlama açık
  4. Pil tasarrufu açık
  5. Magisk Grenify yüklü ve aktif
  6. Magisk Doze modülü yüklü
  7. Arka plan veri bağlantısı kapalı
işlemleri yapmama rağmen çalışmaya ve bildirim göndermeye devam ediyor. Bu tarz uygulamaları ben tıklayıp açana kadar tamamen kapalı tutmanın bir yolu var mıdır? Bilgisi tecrübesi olan yardımcı olabilir mi?

Son düzenleme:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Arkadaşlar cihazımda haber uygulamaları, instagram gibi bazı uygulamalar aşağıdaki;
  1. Otomatik başlat kapalı
  2. Arka planda başlat kapalı
  3. Arka plan etkinliği kısıtlama açık
  4. Pil tasarrufu açık
  5. Magisk Grenify yüklü ve aktif
  6. Magisk Doze modülü yüklü
  7. Arka plan veri bağlantısı kapalı
işlemleri yapmama rağmen çalışmaya ve bildirim göndermeye devam ediyor. Bu tarz uygulamaları ben tıklayıp açana kadar tamamen kapalı tutmanın bir yolu var mıdır? Bilgisi tecrübesi olan yardımcı olabilir mi?

pil tasarruf ile greenify çakışabilir yazıyordu greenify kurulurken. greenify de sorunların çözümü kısmına bi göz atın. uyandırma takipçisini açın. acaba greenify düzgün çalışıyormu onu kontrol etmiş olursunuz. aslında sadece ayarlardan diğerlerini yapmanız durumunda da bildirim gelmemesi lazım.

Oyla:

ugucum0202

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
36
pil tasarruf ile greenify çakışabilir yazıyordu greenify kurulurken. greenify de sorunların çözümü kısmına bi göz atın. uyandırma takipçisini açın. acaba greenify düzgün çalışıyormu onu kontrol etmiş olursunuz.
Aslında grenify ekranı kapatınca aktif oluyor. Ayarlarını yapmıştım. Ekran kapanınca bildirim gelmiyor. Sanırım greenify işini yapıyor. Ama telefon elimde ekran açıkken bahsettiğim sıkıntı var hocam

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Aslında grenify ekranı kapatınca aktif oluyor. Ayarlarını yapmıştım. Ekran kapanınca bildirim gelmiyor. Sanırım greenify işini yapıyor. Ama telefon elimde ekran açıkken bahsettiğim sıkıntı var hocam
sistem uygulaması da değil ki bunlar kendileri açılsın . öyle olsa zaten arka planı kısıtla olmaz. bilmiyorum, çözülür inş sorununuz.

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
mi6 bilmem ama mi8 se cihaz Eu romda o ayarlar değişmiş
ayarlar arama çubuğuna otomatik başlat yazip o ayarlara girip bir daha kontrol edin

Oyla:

ugucum0202

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
36
mi6 bilmem ama mi8 se cihaz Eu romda o ayarlar değişmiş
ayarlar arama çubuğuna otomatik başlat yazip o ayarlara girip bir daha kontrol edin
Hocam eu beta kullanıyorum. Dediğiniz yer güvenlik uygulamasına bağlanıyor yani aynı yere. Kontrol ettim kapalı otomatik başlat.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ayarlar/Yüklü Uygulamalar atından belirttiğiniz uygulamayı bulup seçeneklerine girin.

Pil Tasarrufu seçenekleri altından "arka plan etkinliklerini kısıtla" seçin
Diğer izinler seçenekleri altından arka planda başlat ve kilit ekranında görüntüle izinleri kaldırın.
ve uygulamayı zorla durdurun.

Bunların dışında tüm ayarları yapmışsınız gibi görünüyor.

Oyla:

ugucum0202

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
36
Ayarlar/Yüklü Uygulamalar atından belirttiğiniz uygulamayı bulup seçeneklerine girin.

Pil Tasarrufu seçenekleri altından "arka plan etkinliklerini kısıtla" seçin
Diğer izinler seçenekleri altından arka planda başlat ve kilit ekranında görüntüle izinleri kaldırın.
ve uygulamayı zorla durdurun.

Bunların dışında tüm ayarları yapmışsınız gibi görünüyor.
Hocam dediklerinizin hepsini yapmıştım. Kilit ekranına geçince zaten greenify donduruyor uygulamalaerı onda sıkıntı yok. Tüm bunlara rağmen program nasıl kendini başlatıyor onu çözemedim.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam dediklerinizin hepsini yapmıştım. Kilit ekranına geçince zaten greenify donduruyor uygulamalaerı onda sıkıntı yok. Tüm bunlara rağmen program nasıl kendini başlatıyor onu çözemedim.
Özellikle sosyal medya uygulamaları uygulamaya gidikten sonra kapatsanız dahi kendi kendini yeniden başlatabiliyor hocam.

Eğer tam ekran hareketlerini kullanmıyorsanız ayarlar/ek ayarlar/tuş altından zorla kapatma seçeneğini geri tuşuna uzun basma olarak ayarlayıp bu uygulamalardan çıkarken geri tuşuna uzun vbasarak yani uygulamayı zorla durdurarak çıkış yapabilirsiniz.

Oyla:

ugucum0202

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
36
H
Özellikle sosyal medya uygulamaları uygulamaya gidikten sonra kapatsanız dahi kendi kendini yeniden başlatabiliyor hocam.

Eğer tam ekran hareketlerini kullanmıyorsanız ayarlar/ek ayarlar/tuş altından zorla kapatma seçeneğini geri tuşuna uzun basma olarak ayarlayıp bu uygulamalardan çıkarken geri tuşuna uzun vbasarak yani uygulamayı zorla durdurarak çıkış yapabilirsiniz.
Hocam ben ana ekrandaki ön belleği temizle kısayolu ile yapıyordum ama dediğiniz gibi yapınca uygulamayı zorla durduruyor ve uygulama çalışmayı ve bildirim göndermeyi kesiyor. Teşekkür ederim sorun çözülmüştür clap~~

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt