Yardım Aramalar Bazen Gelmiyor

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Note 6 Pro cihazımda xiaomi.eu 11.0.1 rom yüklü. 3-4 sürümdür eu rom kullanıyorum. Hattım Vodafone, kullandığım tüm sürümler dahil aramalar ve kısa mesajlar bazen gelmiyor cihazı uçak moduna alınca veya yeniden başlatınca düzeliyor. Bu sürede bende arama yapamıyorum ve mobil veri kullanamıyorum ya da çok yavaş çalışıyor. Eu romda aynı problemi yaşayan var mı? Çözümü ne olabilir?

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Note 6 Pro cihazımda xiaomi.eu 11.0.1 rom yüklü. 3-4 sürümdür eu rom kullanıyorum. Hattım Vodafone, kullandığım tüm sürümler dahil aramalar ve kısa mesajlar bazen gelmiyor cihazı uçak moduna alınca veya yeniden başlatınca düzeliyor. Bu sürede bende arama yapamıyorum ve mobil veri kullanamıyorum ya da çok yavaş çalışıyor. Eu romda aynı problemi yaşayan var mı? Çözümü ne olabilir?
Hatla alakalı hocam. Vodafone kullanırken çok fazla yaşadım bu durumu. Şu anda Türk Telekom kullanıyorum ve hiç bir sorun yok

Oyla:

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Oyla:

hariciyeci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HARİCİYECİ
Cihazım
Mİ5S-4-128
Konular
1
Volte açık değil.

Bakalım bir çözüm bulamazsam orijinal roma dönüş yapıp hatla alakası olup olmadığını gözlemlerim.
Çözüm bulabildiniz mi Hocam? Ben de uzun zamandır aynı sorunu yaşıyorum. Üstelik ben de orjinal rom yüklü. Ama vodafone hattım var. Sanki vodafone kaynaklı gibi geldi bana da.

Oyla:

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Çözüm bulabildiniz mi Hocam? Ben de uzun zamandır aynı sorunu yaşıyorum. Üstelik ben de orjinal rom yüklü. Ama vodafone hattım var. Sanki vodafone kaynaklı gibi geldi bana da.
Orijinal roma döndüm ve sıkıntı devam ediyor. Telefonu aldığım yer ile iletişime geçtim ve telefonu göndermemi istediler ancak şuan lazım olduğu için göndermedim, birkaç haftaya göndereceğim. Ben Bimcell'de ikende aynı sıkıntıyı yaşadım. İnternette araştırdığımda farklı cihazlarda, farklı hatlarla aynı sıkıntıyı yaşayanlar var. Sizin cihazınız da imei işlemli bir cihaz mı?

Oyla:

hariciyeci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HARİCİYECİ
Cihazım
Mİ5S-4-128
Konular
1
Orijinal roma döndüm ve sıkıntı devam ediyor. Telefonu aldığım yer ile iletişime geçtim ve telefonu göndermemi istediler ancak şuan lazım olduğu için göndermedim, birkaç haftaya göndereceğim. Ben Bimcell'de ikende aynı sıkıntıyı yaşadım. İnternette araştırdığımda farklı cihazlarda, farklı hatlarla aynı sıkıntıyı yaşayanlar var. Sizin cihazınız da imei işlemli bir cihaz mı?
Evet, imei işlemli.
Sahibinden.com sitesinde dolphin eticaret diye birinden aldım 2 adet. İkisinde de aynı sorun oldu. Birinin hattını türkcell yapınca sorun kalmadı. Diğeri vodafoneda aynı sorunu yaşıyorum. Ben vodafonela alakalı olduğunu düşünmüştüm.

Oyla:

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Evet, imei işlemli.
Sahibinden.com sitesinde dolphin eticaret diye birinden aldım 2 adet. İkisinde de aynı sorun oldu. Birinin hattını türkcell yapınca sorun kalmadı. Diğeri vodafoneda aynı sorunu yaşıyorum. Ben vodafonela alakalı olduğunu düşünmüştüm.
Belki sorun Vodafone'dan değilde, sadece Turkcell ile çözülen bir problem olabilir o zaman. Çünkü imei işleminden sonra bu tip şebeke problemleri olabiliyor. Sonuçta diğer hatlarda imei işlemi olmayan telefonlarda sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Ben cihazımda Turkcell'i denemedim.

Oyla:

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
arkadaşlar , büyük bir ihtimalle band 20 sıkıntısı yaşıyorsunuz. ve cihaziniz 4g bin olmadığı yerlerde 3g/2g düşümü yapmayip hattı kapatıyor . Turkcell e geçerek , ya da istanbul-nisantasi gibi merkezi bir yere taşınarak sorunu çözebilir siniz

Oyla:

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
arkadaşlar , büyük bir ihtimalle band 20 sıkıntısı yaşıyorsunuz. ve cihaziniz 4g bin olmadığı yerlerde 3g/2g düşümü yapmayip hattı kapatıyor . Turkcell e geçerek , ya da istanbul-nisantasi gibi merkezi bir yere taşınarak sorunu çözebilir siniz
Ben cihazı 3G'de kullanırkende aynı sıkıntıyı yaşıyorum.

Oyla:
Üst Alt