İpucu APatch ve KernelSU kurulumu

ayazoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ersin
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
6
Merhaba, çalışma için teşekkürler. Güzel bir anlatım olmuş. Elinize sağlık.

Ancak, kernelsu yamalama yöntemi ile yükleme yaptım. Boot.img dosyasını fastboot ile flahladım ona rağmen aşağıdaki gibi hala kurulmadı uyarısı veriyor. Bu konuda fikri olan var mı?

Not: Twrp yüklü ama dosyaları göremediğim için fastboot üzerinden flashlama yaptım. Etkiler mi bilemiyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Merhaba, çalışma için teşekkürler. Güzel bir anlatım olmuş. Elinize sağlık.

Ancak, kernelsu yamalama yöntemi ile yükleme yaptım. Boot.img dosyasını fastboot ile flahladım ona rağmen aşağıdaki gibi hala kurulmadı uyarısı veriyor. Bu konuda fikri olan var mı?

Not: Twrp yüklü ama dosyaları göremediğim için fastboot üzerinden flashlama yaptım. Etkiler mi bilemiyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Apatch ile boot dosyasını yamalamış olabilir misiniz? Öyleyse kernelsu yerine Apatch dosyasından kontrol edin.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Teşekkürler cevabın için. Kernelsu içinden yamaladım ama böyle bişey oluyor mu yine de?
Olmaz hocam. Yamalama işlemi sorunsuz yapıldı değil mi? Boot.img dosyasını kernelsu ile başlayan yeni isimle yamalanmış şekilde oluşturuyor. Onu yüklediniz değil mi?

ayazoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ersin
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
6
Olmaz hocam. Yamalama işlemi sorunsuz yapıldı değil mi? Boot.img dosyasını kernelsu ile başlayan yeni isimle yamalanmış şekilde oluşturuyor. Onu yüklediniz değil mi?
Evet. Kernelsu ile başlayanı boot.img yapıp fastboottan flashladım.

ayazoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ersin
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
6
İstersen Apatch ile dene hocam. Olmadı kernelsu destekli bir kernel yükleyebilirsin.
Öyle deneyeyim birde.

Xiaomi 14 kullanıyorum. Twrp'ye giriyor ama klasörleri görmüyor. Şifreyi iptal edipde denedim yine aynı. Onun için stok recoverydeki gibi fastboottan flashlasam sorun olmaz sanırım.

ayazoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ersin
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
6
Öyle deneyeyim birde.

Xiaomi 14 kullanıyorum. Twrp'ye giriyor ama klasörleri görmüyor. Şifreyi iptal edipde denedim yine aynı. Onun için stok recoverydeki gibi fastboottan flashlasam sorun olmaz sanırım.
Nasıl olduysa twrp düzgün şekilde çalışıyor. Yalnız daha önce twrp den zip dosyasından başka dosya yüklemesi yapmadım diye hatırlıyorum. Onun için yeni boot.img yi twrp den nasıl flashlarım ☺️

"Install - Install Image" kısmından sanırım. Sonra apatch ile başlayan dosyayı seçiyorum. "Select Partition to Flash İmage" kısmı geliyor. Buradan "Boot" mu seçmem gerekiyor yoksa "Init Boot" mu? Burada takıldım.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Nasıl olduysa twrp düzgün şekilde çalışıyor. Yalnız daha önce twrp den zip dosyasından başka dosya yüklemesi yapmadım diye hatırlıyorum. Onun için yeni boot.img yi twrp den nasıl flashlarım ☺️

"Install - Install Image" kısmından sanırım. Sonra apatch ile başlayan dosyayı seçiyorum. "Select Partition to Flash İmage" kısmı geliyor. Buradan "Boot" mu seçmem gerekiyor yoksa "Init Boot" mu? Burada takıldım.
Boot olanı seç hocam

Üst Alt