Soru AOSP yüklenebilen cihazınızda neden MIUI kullanıyorsunuz?

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
AlphaDroid 13
Telefon Modeli
Mi 10T Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Elimde dimensity 1100'lü yurtiçi 0 Poco X3 GT varken. Satıp ikinci el Mi 10T Pro aldım sırf AOSP kurabileyim diye.

MIUI istemememin sebebi ise çok fazla bloatware olması ve sisteme kısıtlanamayan tam erişim yetkisi olan Güvenlik uygulamasının bile reklam gösteriyor oluşuydu. (Biliyorum ayarlardan kapanıyor)

Xiaomi.Eu rom biraz rahat ettirse de yine istediğim konforu elde edemedim ve cihazı satmak zorunda kaldım.

Şimdi ne güzel bütün AOSP romları tek tek denedim. Bir kaç aydır da çok çok memnun olduğum AlphaDroid romunu kullanıyorum. İyi ki bu telefonu almışım diyorum. Cihazın Google Pixel serisinden ve Oneplus gibi fazla abanılmamış rom'lara sahip cihazlardan hiç bir farkı kalmadı resmen.

Merak ettiğim şey şu: Neden AOSP rom yüklenebilen telefonlarda MIUI kullanılmaya devam ediliyor? İnsanları buna güdüleyen şey ne?

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Hocam biraz ters yazdınız MIUI candır Mi canan olacaktı vazgeçilmez olan MIUI
Selametle
Teşbihte hata olmaz derler hocam. giggle~~
Neticede ne candan vazgeçeriz ne de canandan. Sadece cihazımızın damarlarında dolaşan kanı yeniledik o kadar. 8=):D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sevgili hocam biraz hoşgörü lütfen, Koçara hocam hem yorgun, hemde demokrat

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hem yorgun hem demokrat hemi de yaşlı. yn~~ giggle~~

Son düzenleme:
Oyla:

TahaCanHan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Taha Can
Cihazım
Android
Konular
0
Elimde dimensity 1100'lü yurtiçi 0 Poco X3 GT varken. Satıp ikinci el Mi 10T Pro aldım sırf AOSP kurabileyim diye.

MIUI istemememin sebebi ise çok fazla bloatware olması ve sisteme kısıtlanamayan tam erişim yetkisi olan Güvenlik uygulamasının bile reklam gösteriyor oluşuydu. (Biliyorum ayarlardan kapanıyor)

Xiaomi.Eu rom biraz rahat ettirse de yine istediğim konforu elde edemedim ve cihazı satmak zorunda kaldım.

Şimdi ne güzel bütün AOSP romları tek tek denedim. Bir kaç aydır da çok çok memnun olduğum AlphaDroid romunu kullanıyorum. İyi ki bu telefonu almışım diyorum. Cihazın Google Pixel serisinden ve Oneplus gibi fazla abanılmamış rom'lara sahip cihazlardan hiç bir farkı kalmadı resmen.

Merak ettiğim şey şu: Neden AOSP rom yüklenebilen telefonlarda MIUI kullanılmaya devam ediliyor? İnsanları buna güdüleyen şey ne?
Her ne kadar geç yazsamda poco x3 gt (Chopin) için aosp rom mevcut a11 a12 a13 a14 fazlasıyla aosp rom bulunmakta.

Oyla:

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
MIUI da 1bug varsa diğer romlarda 3 bug oluyor o şeye değmiyor.

Oyla:

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
Her ne kadar geç yazsamda poco x3 gt (Chopin) için aosp rom mevcut a11 a12 a13 a14 fazlasıyla aosp rom bulunmakta.
Hocam telefon görüşmelerinde ahize sıkıntısı vardı. Çözüldü mü o? Bir de link verebilir misiniz?

Oyla:

TahaCanHan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Taha Can
Cihazım
Android
Konular
0
Hocam telefon görüşmelerinde ahize sıkıntısı vardı. Çözüldü mü o? Bir de link verebilir misiniz?
İlk öncelikle geç gördüğüm için kusura bakmayın. Ahize sorunu sadece birkaç custom romda mevcut, büyük bir sorun değil. Telegram da bu romlar mevcut: Grup adı @PocoX3GTGlobalOfficial

Oyla:

Freesby

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
10
AOSP romları çok fazla kullandım. Bir süre sonra hastalığa döndü. Her çıkan romu deneye deneye flash çekmekten nevrim dönmüştü. MIUI 14 çok stabil. Gerek duymuyorum.

Oyla:

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
AOSP romları çok fazla kullandım. Bir süre sonra hastalığa döndü. Her çıkan romu deneye deneye flash çekmekten nevrim dönmüştü. MIUI 14 çok stabil. Gerek duymuyorum.
Kaldırılamayan sistem uygulamaları ve reklamlar?

Oyla:
Üst Alt