Soru Aosp rom yükleme

Trkrkn61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
TARIK
Cihazım
13 ULTRA
Konular
15
Kolay gelsin arkadaşlar şöyle bir sorum olacak;

Miui13 android 11 mi11i(Haydn)'yw e project elidir yüklemek istiyorum.(A12.1)

Sırasıyla ne yapmam gerekiyor ?

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Kolay gelsin arkadaşlar şöyle bir sorum olacak;

Miui13 android 11 mi11i(Haydn)'yw e project elidir yüklemek istiyorum.(A12.1)

Sırasıyla ne yapmam gerekiyor ?
Cihazın boot kilidini açıp TWRP flashlayip sonra da romu flashlamak gerekiyor.
Bu konuların hepsi forumda fazlasıyla var küçük bir araştırma yapın cihaz bölümünde hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Twrp kurmak için

Trkrkn61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
TARIK
Cihazım
13 ULTRA
Konular
15
Cihazın boot kilidini açıp TWRP flashlayip sonra da romu flashlamak gerekiyor.
Bu konuların hepsi forumda fazlasıyla var küçük bir araştırma yapın cihaz bölümünde hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Twrp kurmak için

Hocam daha önce yaptım da MIUI 13 android 12 de değişti işler diye duymuştum garantiye almak için sordum. Telefona yazık olmasın diye korkuyorum biraz

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Project elixir aosp rom hocam MIUIda sürüm düşürme sıkıntı var ama siz aosp android 9 olsa cihaza uyumlu kursaniz yine sorunsuz çalışır.
Yani MIUI ile aosp bir biriyle alakası olmayan bir çalışma şekline sahip.
Yani MIUI tabanlı stock veya custom romlar birbirine bağlıdır Bir çok yönden.
Aospda aynı şekilde aosp custom rom olduğu halde birbirine bağlıdır

Trkrkn61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
TARIK
Cihazım
13 ULTRA
Konular
15
Project elixir aosp rom hocam MIUIda sürüm düşürme sıkıntı var ama siz aosp android 9 olsa cihaza uyumlu kursaniz yine sorunsuz çalışır.
Yani MIUI ile aosp bir biriyle alakası olmayan bir çalışma şekline sahip.
Yani MIUI tabanlı stock veya custom romlar birbirine bağlıdır Bir çok yönden.
Aospda aynı şekilde aosp custom rom olduğu halde birbirine bağlıdır
Anladım hocam, dün gece boot kilidi başvurusu yaptım 153 saat verdi. Süre bitince romu kurmayı planlıyorum.

Trkrkn61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
TARIK
Cihazım
13 ULTRA
Konular
15
Bir Arkadaş bana uzak masaüstünden bağlanıp yardımcı olamaz mı ya bir kere bootloopa düşürdüm telefoncuya götürüp düzelttirdim. Tekrar yaşamak istemiyorum :(

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Bir Arkadaş bana uzak masaüstünden bağlanıp yardımcı olamaz mı ya bir kere bootloopa düşürdüm telefoncuya götürüp düzelttirdim. Tekrar yaşamak istemiyorum :(
Bootloop'ta telefoncuya görünmenize gerek yok hocam, bootloop kolaylıkla çözülebilecek bir sorun. Mi Flash ile Orijinal yazılımı rahatlıkla yuklersiniz, bootloop'ta kurtulur telefon. Bootloader kilidi açık olması yeterli. Çok basit işlemler, YouTube da, forumda tonlarca konusu var bunun. Mi Flash orijinal rom yükleme diye aratın bulursunuz, herhangi bir yazılım bilgisine vs. de ihtiyaç yok.

Eğer arastirirsaniz belirtirler de ben yine de söyleyeyim, Mi Flash ile kurulum yaparken Clean All and Lock seçeneğini seçerseniz bootloaderi kapatır. Lock seçeneğini seçmeyin eğer bootloader kapatmak istemiyorsanız.

Trkrkn61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
TARIK
Cihazım
13 ULTRA
Konular
15
Bootloop'ta telefoncuya görünmenize gerek yok hocam, bootloop kolaylıkla çözülebilecek bir sorun. Mi Flash ile Orijinal yazılımı rahatlıkla yuklersiniz, bootloop'ta kurtulur telefon. Bootloader kilidi açık olması yeterli. Çok basit işlemler, YouTube da, forumda tonlarca konusu var bunun. Mi Flash orijinal rom yükleme diye aratın bulursunuz, herhangi bir yazılım bilgisine vs. de ihtiyaç yok.

Eğer arastirirsaniz belirtirler de ben yine de söyleyeyim, Mi Flash ile kurulum yaparken Clean All and Lock seçeneğini seçerseniz bootloaderi kapatır. Lock seçeneğini seçmeyin eğer bootloader kapatmak istemiyorsanız.
hocam şuan bootloader kilidi açık da twrp yükleyip project elixir yüklemeye çalışıyorum. Twrp.img dosyasını flashlarken no such partition hatası alıyorum. onu bir türlü çözemedim. Yardımcı olma şansın varmıdır bana acaba ?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
hocam şuan bootloader kilidi açık da twrp yükleyip project elixir yüklemeye çalışıyorum. Twrp.img dosyasını flashlarken no such partition hatası alıyorum. onu bir türlü çözemedim. Yardımcı olma şansın varmıdır bana acaba ?
Hocam cihazıniz ile daha önce hiç işlem yapmadım, kendi cihazımda da böyle bir hata ile karşılaşmadım. O yüzden kesin bir bilgi veremiyorum bu konuda bende sizin bildiklerinizi biliyorum anca.

Trkrkn61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
TARIK
Cihazım
13 ULTRA
Konular
15
Hocam cihazıniz ile daha önce hiç işlem yapmadım, kendi cihazımda da böyle bir hata ile karşılaşmadım. O yüzden kesin bir bilgi veremiyorum bu konuda bende sizin bildiklerinizi biliyorum anca.
ne kadar araştırdıysam çözüm bulamadım. :(

Üst Alt