Soru AOSP ROM önerisi.

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Öncelikle herkese merhaba. Poco F3'te kullandığınız AOSP Romlar ile ilgili deneyimlerinizi paylaşır mısınız, MIUI'dan geçmeye değer mi, eksileri nelerdir?

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Kurulum adımlarını ayrıntılı bir şekilde anlatabilir misiniz? Cihazım bootloop döngüsüne girince Mıuı yüklemek zorunda kaldım tekrar. Slot değilikliği vs gerekli mi hiç bilmiyorum. Açamadım cihazı Crdroid flaşladıktan sonra.
İlk olarak dosyaları hazırlayalım Hocam. CRdroid son sürüm ve Son Sürüm FW ve Nick Gapps Bunlar Hazırsa Başlayalım.
İlk olarak TWRP Flaşlayın ardından Cihaza Dosyaları romu vb hepsini atın Sonra ilk Önce FW yi flaşlayın Sonra Romu en sonda da Gapps dosyayı flaşlayın TWRP yi Tekrardan Flaşlayın yoksa uçar Format data yapın reboot yapın tmmdır. Slot değişikliliği Yapmayın. Cihaz tamamen Açıldıktan sonra Rootlayın eğer Rootlamak isterseniz

Oyla:

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Merhaba,
Konuya dahil olup görüşümü paylaşayım dedim. Mi10t pro kullanıyorum AOSP rom kullanayım dedim nusantara kurdum her şey yolundaydı , ben kendi adıma beğeniyorum AOSP u (kamera sorunu olmasına rağmen). Fakat ana ekrandan o aptal saat ve tarihi kaldıramadığım için kaldırdım..Ne zaman ki bunu bir seçenek olarak sunarlar(google arama çubuğu gibi) belki takrar düşünürüm..
Başka bir Launcher kurun, saat ve tarih ortadan kalkar. Nova Launcher olabilir.

Oyla:

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
İlk olarak dosyaları hazırlayalım Hocam. CRdroid son sürüm ve Son Sürüm FW ve Nick Gapps Bunlar Hazırsa Başlayalım.
İlk olarak TWRP Flaşlayın ardından Cihaza Dosyaları romu vb hepsini atın Sonra ilk Önce FW yi flaşlayın Sonra Romu en sonda da Gapps dosyayı flaşlayın TWRP yi Tekrardan Flaşlayın yoksa uçar Format data yapın reboot yapın tmmdır. Slot değişikliliği Yapmayın. Cihaz tamamen Açıldıktan sonra Rootlayın eğer Rootlamak isterseniz
Teşekkürler, kurabildim. Önce wipe menüsünü açıp oku sağa çekiyoruz. Fw ve rom flaşladıktan sonra twrp yi yeniden başlatmak gerekiyor. Ardından gapps ve isteğe bağlı olarak DFE flaşlıyoruz. Sonra format atmak gerekiyor.

Ben bu şekilde kurabildim. Yüklemek isteyenler bu yöntemi denesinler. Tabi her şeyden önce uygun twrp sürümü gerekli.

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Teşekkürler, kurabildim. Önce wipe menüsünü açıp oku sağa çekiyoruz. Fw ve rom flaşladıktan sonra twrp yi yeniden başlatmak gerekiyor. Ardından gapps ve isteğe bağlı olarak DFE flaşlıyoruz. Sonra format atmak gerekiyor.

Ben bu şekilde kurabildim. Yüklemek isteyenler bu yöntemi denesinler. Tabi her şeyden önce uygun twrp sürümü gerekli.
hayırlı olsun hocam

Oyla:

Gurkut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa G
Cihazım
Mi 9
Meslek
I.T
Konular
14
Geç kalınmış bir cevap olacak ama son 3-4 yıl EU Beta rom kullandıktan sonra geçen hafta cesaret edip CRDroid 9.2 sürümü rom'a geçtim. Gerçekten çok güzel ve hiçbir şekilde eksiği yok. sadece Ses kalitesi Eu'ya göre biraz daha düşük. Sanırım ve umarım ilerleyen sürümlerde bu detay da halledilir.

Oyla:

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Geç kalınmış bir cevap olacak ama son 3-4 yıl EU Beta rom kullandıktan sonra geçen hafta cesaret edip CRDroid 9.2 sürümü rom'a geçtim. Gerçekten çok güzel ve hiçbir şekilde eksiği yok. sadece Ses kalitesi Eu'ya göre biraz daha düşük. Sanırım ve umarım ilerleyen sürümlerde bu detay da halledilir.
Audiofx uygulaması ile diğer ses özellikleri çakışıyor. Root ile ses modülleri kurarak halletmenizi öneririm.

Oyla:
Üst Alt