Rom Aosp rom önerisi alınır.10s

• Konbuyu başlatan Üye silindi 265308
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 22
  • Görüntüleme 939

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Seve seve aslında haklısınız desteklenmeyen bir mediatek vakası.Ama iş görüyor.Hocam romu bosverin twrp beta 5.Ne iş yapar stabil twrp daha yoksa...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam lineage os kurulumu twrp olmadan yapın diyor biraz garipsedim açıkçası
Hocam aslında recovery ile beraber paylaşmışlar. Lineage'in kendi install guideını okudum orda da recovery kullanıyor.

Ekli dosyalar

• 1693737237180.png
    1693737237180.png
    86,3 KB · Görüntüleme: 9

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Koçara
kafeinsiz

Hocam twrp ile crdroid yükledim ama yt vs gezerken dönüyor uygulamayı tekrar açmam gerekiyor.Gerci rom excalabur hocamın romuydu
Hep aynı yerde dönüyorsa, oldukça istikrarlı demekki... Sorduğunuz soru tam da sevgili Koçara hocamlık soru, kendisi bu işlerin piri dir

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Koçara
kafeinsiz

Hocam twrp ile crdroid yükledim ama yt vs gezerken dönüyor uygulamayı tekrar açmam gerekiyor.Gerci rom excalabur hocamın romuydu
Beni neden alıntıladınız bilmiyorum ama eğer Aosp rom konusunda tavsiye istiyorsanız fikir verebilecek en son kişi olabilirim. Eski cihazım Mi6 da güncellemesi 2020 yılında sona ermesine ve android 13 bazlı bir sürü Aosp rom olmasına rağmen üç sene boyunca Android 9 bazlı 20.6.18 eu beta rom kullanmış bir adamım.giggle~~
En hantal MIUI romu en hızlı ve akıcı Aosp roma tercih edecek kadar da MIUI aşığı...
Aosp çular için yanlış referans. facepalm~~:-x

Ü

Üye silindi 265308

Guest
Beni neden alıntıladınız bilmiyorum ama eğer Aosp rom konusunda tavsiye istiyorsanız fikir verebilecek en son kişi olabilirim. Eski cihazım Mi6 da hgüncellemesi 2020 yılında sona ermesine ve android 13 bazlı bir sürü Aosp rom olmasına rağmen üç sene boyunca Android 9 bazlı 20.6.18 eu beta rom kullanmış bir adamım.giggle~~
En hantal MIUI romu en hızlı ve akıcı Aosp roma tercih edecek kadar da MIUI aşığı...
Aosp çular için yanlış referans. facepalm~~:-x
Hocam sizin yorgun bir demokrat olduğunuzu ve bilgilerinizden yararlanabileceğimi düşünmüştüm.Sizi yordum kusura bakmayın.İyi akşamlar

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Hocam sizin yorgun bir demokrat olduğunuzu ve bilgilerinizden yararlanabileceğimi düşünmüştüm.Sizi yordum kusura bakmayın.İyi akşamlar
Estağfurullah hocam. Benim size verebileceğim tek tavsiye ancak şu olabilir. MIUI 14 Android 13 yüklü cihazınıza sırf hafif, akıcı ve hızlı diye Aosp gibi basit ve sıkıcı bir rom yüklemeyin. Kim ne derse desin, ne kadar güzelleme yaparsa yapsın değişmeyen tek hakikat... Aosp romlar Xiaomi cihazlarda emanet gibi duruyorlar. Xiaomi' yi Xiaomi yapan MIUI arayüzüdür.
Vesselam...

supremazy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Redmi 8
Konular
4
Hocam treble destekli SparkOS var.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Seve seve aslında haklısınız desteklenmeyen bir mediatek vakası.Ama iş görüyor.Hocam romu bosverin twrp beta 5.Ne iş yapar stabil twrp daha yoksa...

Hocam lineage os kurulumu twrp olmadan yapın diyor biraz garipsedim açıkçası
Hocam mtk olmasa eu rom tavsiye ederdim. bende bugun stock tr romundan eu roma geçtim telefon baya hızlandı ama redmi note 10s için eu rom yok galiba daha doğrusu mtk işlemciler için yok diyorlar ama örneğin rn9 helio g85 çalıştırmasına rağmen onda var

Emircan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Emircan
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
Lineage Recovery olmasından korkma bence twrp den daha kullanışlı ne error 7 veriyor ne error 1.

Ü

Üye silindi 265308

Guest
MIUI 14 A13 var.Miui tabanlı veya aosp rom yükleyeceğim.Mumkunse sürüm düşürmeyim.Link atarsanız tadından yenmez
Şimdiden teşekkürler.
Skorpi
emirhanyaglici
MetinTR
Metin
Hocam şimdi ben crDroid ROM'dan inanılmaz derece sıkıldım buglardan vs MIUI 14'e geri döndüm. Simdi aklımda evox ve LineageOS var ama onlar için MIUI 12'ye geri dönmem lazım. Benim gözüme geliyor bu işlem. Kac defa ROM yüklememe rağmen. Simdi kafamda pe var gsi olan var bir de official gsi oto yüklüyor sizce yine de official mi yükleyeyim.

Üst Alt