Anket Aosp mu..? Miui mu..?

Aosp mu..? Miui mu..?

• Aosp mu..?

Oy: 50 38,2%
  • Miui mu?

Oy: 81 61,8%

• Kullanılan toplam oy
    131

Derubermensch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fahri
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
Bakın ben de miui romlarin neredeyse tamamını denedim. Alete aosp bir attim ki en duzunu attım ben ( pixel exp) alet uçtu. Cihazın suçu yokmuş romlar sıkıntı imiş. Alet nefes aldi zehir oldu zehir. Dün derpfest denedim pek beğenmedim tekrar pixele döndüm. Bi ara da oxygen os portu denedim. Onun da animasyonları kasıyordu. Aosp denemeden karar vermeyin bu akıcılığı yakalamadiktan sonra hayatta dönmem miui roma.

Ha eğer oxygen os animasyonları hizlandirirsa ona gecerim. Customization fena onda. İnanilmaz keyif aldim. Donduğu sürece ona da bakmam ama. Pixel exp yükleyin bakın cihazınıza

Derubermensch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fahri
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
Ben bir tek lawnchair i beğenmedim derpfestte. Animasyonları yeterince akıcı gelmedi niyeyse bilmiyorum.

Pixel launcher özelleştirmeye çok izin veren bir launcher değil. Ben lawnchair ile idare ederim diyorsaniz evolution os, havoc, derpfest falan zibil gibi aosp rom var. Deneyin daha miui denerseniz adım der ubermensch degil yav

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Açıkçası ben aosp de denedim miui de denedim aosp ye başta geçme sebebim miui nin akıcı olmaması idi ama şuan kullandığım xiaomi.eu miui 11 oldukça akıcı nito kernel ile birlikte hani gösterebilriim de bunu.

makedonya1900

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Yaklaşık 2012 den beri sıkı bir AOSP (CM 10) rom kullanıcısı ve hayranıydım. Hatırlarsınız belki Samsung telefonlar o zamanlar çok daha alınabilir fiyattaydi. Ama Touchwiz denilen illet bir arayüz ve ağzına kadar bloatware yüklü gelirdi. Küçük buglari da olsa sineye çeker CyanogenMod yükler keyfimize bakardık.
Nexus 4 le Galaxy S3 arasında kaldığımda hala neden Nexus 4 almadım diye hayiflanirim.
Neyse gelelim yakın zamanlara, yaklaşık 2.5 sene önce Mi6 aldım (o zaman da OnePlus 5 ile arasında kalmistim, daha küçük olması, daha ucuz olması cezbetti Mi6 nin)
Başlarda MIUI çok ahım şahım gelmese de beni öyle kendine bağlamış ki izin günümde dayanamayıp LineageOS 17.1 yükledim (yedekleme yükleme uygulamalar vs 3-4 saati buldu) bir saat içinde pişman oldum. O küçük detayları gerçekten olmadığı zaman hissediliyor.
Geçmem demiyorum ama tekrardan LineageOS a geçersem bu sadece meraktan olur.
1 GB ramli telefonlarda AOSP tercih değil ihtiyaçtı, günümüzde 6 GB ramli Snapdragon 835 li telefonlarda bu ihtiyaç yerini niş bir hobiye bıraktı bence.
Saygılar

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Yaklaşık 2012 den beri sıkı bir AOSP (CM 10) rom kullanıcısı ve hayranıydım. Hatırlarsınız belki Samsung telefonlar o zamanlar çok daha alınabilir fiyattaydi. Ama Touchwiz denilen illet bir arayüz ve ağzına kadar bloatware yüklü gelirdi. Küçük buglari da olsa sineye çeker CyanogenMod yükler keyfimize bakardık.
cm10 şu benim avatarda olan mı :D

Derubermensch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fahri
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
Açıkçası ben aosp de denedim miui de denedim aosp ye başta geçme sebebim miui nin akıcı olmaması idi ama şuan kullandığım xiaomi.eu miui 11 oldukça akıcı nito kernel ile birlikte hani gösterebilriim de bunu.
Atsana reyis tam ekran kullanımını. Gormek istiyorum valla

aselkom24

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Esnaf
Konular
19
Nexus 4 le Galaxy S3 arasında kaldığımda hala neden Nexus 4 almadım diye hayiflanirim.
Neyse gelelim yakın zamanlara, yaklaşık 2.5 sene önce Mi6 aldım (o zaman da OnePlus 5 ile arasında kalmistim, daha küçük olması, daha ucuz olması cezbetti Mi6 nin)
Başlarda MIUI çok ahım şahım gelmese de beni öyle kendine bağlamış ki izin günümde dayanamayıp LineageOS 17.1 yükledim (yedekleme yükleme uygulamalar vs 3-4 saati buldu) bir saat içinde pişman oldum. O küçük detayları gerçekten olmadığı zaman hissediliyor.
Geçmem demiyorum ama tekrardan LineageOS a geçersem bu sadece meraktan olur.
1 GB ramli telefonlarda AOSP tercih değil ihtiyaçtı, günümüzde 6 GB ramli Snapdragon 835 li telefonlarda bu ihtiyaç yerini niş bir hobiye bıraktı bence.
Saygılar
Ne güzel özetlediniz siz öyle ya :)

Üst Alt