Rom [AOSP | CAF] SyberiaOS v4.9 (Special Edition) Android 11 Final [9T Pro | K20 Pro]

matrixice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
Hocam
1- GCam Kurulumu
2- Configs (.xlm) Kurulumu
Adımlarını halledemedim:
(1) Dediğiniz gibi herşeyi kurup reboot ettim recovery geçtim gcam zipi seçtim ve yüklerken hata aldım.(Farklı bir kurulumu varsa bilmiyorum.)
(2) Configs.xlm dosyasını indirmeler kısmında bulamadım.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam
1- GCam Kurulumu
2- Configs (.xlm) Kurulumu
Adımlarını halledemedim:
(1) Dediğiniz gibi herşeyi kurup reboot ettim recovery geçtim gcam zipi seçtim ve yüklerken hata aldım.(Farklı bir kurulumu varsa bilmiyorum.)
(2) Configs.xlm dosyasını indirmeler kısmında bulamadım.
Hocam üstteki mesajlarda anlatmıştım, buyrun:

Hocam Gcam v8.1.101 BSG.zip dosyasını açtığımızda/ayıkladığımızda/arşivden çıkardığımızda, hem apk hem de xlm dosyaları karşımıza çıkıyor.

Configs kurulumunu da Gcam uygulaması içinden yapabiliriz. (İlk mesajdaki ekran görüntülerinde (sondan üçüncü ve ikinci resimde) nasıl kurulacağınına dair görüntüler mevcut.)

hsntat2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Meslek
Aşçı
Konular
5
hantat2, hocam kurulumu konuda verilen orangefox f2fs sürümü ile yaptınız doğru mudur?
Baska bir recovery kullanıyorsanız kurulum bitiminde menu-manage partitions-data-change partitions yaparak dosya sistemini f2fs yapıp reboot yapmayı dener misiniz?
Hocam evet o sürümü kullandım ama maalesef olmadı, ayriyeten herhangi bir aosp yüklemek istesem bile aynı hata ile karşılaşıyorum. Sadece miui tabanlı rom yükleyebiliyorum.

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
hantat2, hocam ilginç bir durum. Mutlaka bir noktada farklı bir prosedür izliyor olmalısınız. Aşağıdaki bağlantıdaki videoyu 8. Dakikadan itibaren izleyiniz. Sonuç alamaz ve arzu ederseniz aşağıdaki linkten syberia telegram konusuna yardım amaçlı başvurabilirsiniz.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

hsntat2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Meslek
Aşçı
Konular
5
hantat2, hocam ilginç bir durum. Mutlaka bir noktada farklı bir prosedür izliyor olmalısınız. Aşağıdaki bağlantıdaki videoyu 8. Dakikadan itibaren izleyiniz. Sonuç alamaz ve arzu ederseniz aşağıdaki linkten syberia telegram konusuna yardım amaçlı başvurabilirsiniz.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Teşekkür ederim hocam deneyeceğim.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Çok teşekkürler cevaplarınız için. Bir sorum daha olucak ; Android 11 de evox romunda galiba yabancı birisi marisa kernel ile 1 yıldır 81 hz kullandığını,hiç bir şekilde zararını görmediğini yazmış. Sizin fikriniz nedir ?
-SyberiaOS v5.1 OC diye bir sürüm çıkardı. Nedir bu OC diye araştırdığımda ekran tazeleme hızının normal değerinden (60hz) daha üst bir değere (71hz) çıkarılmış hali olduğunu öğrendim ve romu kurdum. Yaklaşık 5 gündür kullanıyorum ve herhangi bir problem görmedim. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Son düzenleme:

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
UnlnViTeD, süvari2019 hocalarım bu konuda daha önceki sayfalarda DFE ile ilgili telefonu şifreli kullanın demişsiniz o konu hakkında sizlere bir şey danışmak isterim.
1.Eğer bir rom yüklersek ve en son adımda DFE yüklemezsek telefon şifreli şekilde mi kuruluyor?
2.Bazı romlarda DFE yüklemezsem ve recovery açarsam telefondaki her şey siliniyor ve sıfırdan rom kurmam gerekiyor. Böyle bir durumla karşılaşmamak için DFE kurmadan ve rom şifreli şekilde olması için hangi adımları takip etmem gerekir?

Üst Alt