Rom [AOSP | CAF] SyberiaOS v4.9 (Special Edition) Android 11 Final [9T Pro | K20 Pro]

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Çok teşekkürler cevaplarınız için. Bir sorum daha olucak ; Android 11 de evox romunda galiba yabancı birisi marisa kernel ile 1 yıldır 81 hz kullandığını,hiç bir şekilde zararını görmediğini yazmış. Sizin fikriniz nedir ?
Rica ederim, faydalı olabilmişse ne âlâ...

Hocam ekran OC önerilmez, sorun çıkarabilir. Bazı kullanıcılar renk tonlarında bozukluklar meydana getirdiğini bildirmişler. Pil verimliliği konusunda negatif etkisi de var.

Bu olumsuzluklara rağmen Hz değerini yükseltip uzun süre kullanan/kullanmakta olan ve ekran konusunda (pile olumsuz etkisi sabit bir şekilde var, özellikle 81hz de çok belirginmiş) sorun yaşamayan kullanıcılar da var. Tamamiyle sizin kararınız.

Hocam mi9se için bu romdan yokmu yukleyebilecegimiz
Hocam şu an Official olarak yok. Takip etmek isterseniz, linkten desteklenen cihaz listesine ulaşabilirsiniz.

matrixice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
Rom kurulumu adımlarında dfe kurulumu gözükmüyor. Ben çok öncesinde kurduğum her romda dfe kurduğumu hatırlıyorum. Gerekli midir? Yüklenmezse bir sıkıntı yapar mı ?

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
matrixice, cihazınız encrypted ise dfe gerek yok. Şifreli değilse cihazınız dfe flashlamaniz gerek.
Ayarlar-guvenlik-sifreleme ve kimlik bilgileri kısmından kontrol ediniz

matrixice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
matrixice, cihazınız encrypted ise dfe gerek yok. Şifreli değilse cihazınız dfe flashlamaniz gerek.
Ayarlar-guvenlik-sifreleme ve kimlik bilgileri kısmından kontrol ediniz
Teşekkürler,şifreli değil gözüküyör. Bu romun kurulumunda kullanabileceğim bir dfe linki atabilir misiniz acaba ? Bir de kurulumun hangi adımında bu işlemi yapacağız bilgi verirseniz sevinirim.

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
@matrixice,hocam öncelikle güvenlik amaçlı telefonunuzu şifreli kullanmanızı öneririm. Şifresiz kullanmak sık rom değiştirenler/deneyenler icin format data yapmaktan kurtarıyor. Yükleme adımları bitince en son dfe flashlayacaksiniz(gapps,magisk sonrası)

matrixice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
@matrixice,hocam öncelikle güvenlik amaçlı telefonunuzu şifreli kullanmanızı öneririm. Şifresiz kullanmak sık rom değiştirenler/deneyenler icin format data yapmaktan kurtarıyor. Yükleme adımları bitince en son dfe flashlayacaksiniz(gapps,magisk sonrası)

Bu rom da bir sıkıntı çıkmazsa bir daha değişeceğimi düşünmüyorum.Teşekkürler ilginiz için.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Rom kurulumu adımlarında dfe kurulumu gözükmüyor. Ben çok öncesinde kurduğum her romda dfe kurduğumu hatırlıyorum. Gerekli midir? Yüklenmezse bir sıkıntı yapar mı ?
DFE kurulumu zorunlu olmadığı için kurulum adımlarında yok hocam, farklı romlarda zorunluluktan kaynaklı paylaşılmış olabilir ama her romda durum aynı değildir. Büyük ihtimalle DFE zorunlu bir kurulum adımı olan romun adımları, her romun konusuna sürekli kopyala-yapıştır şeklinde eklenmiş ve sizde her romda aynı yoldan ilerlemişsinizdir.

Naziçane tavsiyem herhangi bir yazılım/donanım veya farklı bilgi edinmeniz gereken ihtiyaçlarınızda bilginin kaynağına da ulaşıp, oradan da yardım almanız, gözlemlemeniz, okumanız...

Ayrıca süvari2019 hocamızın da belirttiği gibi güvenlik amaçlı şifreli kullanmak daha sağlıklı.

Linkteki DFE dosyasındaki açıklamanın çevirisi şu şekilde:
*** DFE genellikle tavsiye EDİLMEZ! Bunu yalnızca test amacıyla kullanın. Şifrelenmemiş depolama, telefonunuzu bulan herkesin her şeyi okuyabileceği anlamına gelir !!!

matrixice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
DFE kurulumu zorunlu olmadığı için kurulum adımlarında yok hocam, farklı romlarda zorunluluktan kaynaklı paylaşılmış olabilir ama her romda durum aynı değildir. Büyük ihtimalle DFE zorunlu bir kurulum adımı olan romun adımları, her romun konusuna sürekli kopyala-yapıştır şeklinde eklenmiş ve sizde her romda aynı yoldan ilerlemişsinizdir.

Naziçane tavsiyem herhangi bir yazılım/donanım veya farklı bilgi edinmeniz gereken ihtiyaçlarınızda bilginin kaynağına da ulaşıp, oradan da yardım almanız, gözlemlemeniz, okumanız...

Ayrıca süvari2019 hocamızın da belirttiği gibi güvenlik amaçlı şifreli kullanmak daha sağlıklı.

Linkteki DFE dosyasındaki açıklamanın çevirisi şu şekilde:
*** DFE genellikle tavsiye EDİLMEZ! Bunu yalnızca test amacıyla kullanın. Şifrelenmemiş depolama, telefonunuzu bulan herkesin her şeyi okuyabileceği anlamına gelir !!!
hocam nasıl şifreleyebilirim ?

matrixice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
Hocam DFE yüklemediyseniz, şifrelidir. Ayarlardan kontrol edebilirsiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
hocam miui romdayım android 10. şuan şifreli değil. şifreleyip öyle mi kurayım o zaman bu konudaki romu ?

Üst Alt