Rom [AOSP | CAF] SyberiaOS v4.9 (Special Edition) Android 11 Final [9T Pro | K20 Pro]

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
-Rom kendisi Gcam yüklü olarak geliyor fakat açılmıyor. Sizde de böyle bir durum var mı?
Hocam bir yerinde çakışma/hata var gibi, bazen çalışıyor. Ayarları yapıyorum geliyor, sonra sıkıntı oluşuyor. Devre dışı bırakmıştım, dikkat ettiyseniz.

Romu yükleyen hocalarımızı hiç uğraştırmamak için doğrudan çalışan GCam 8.1.101 ve onunla uyumlu dengeli bir config paylaştım.

-Peki bahsettiğim StarWars, Super Mario ses efektlerini nereden bulabiliriz?
Hocam hangi romda denk geldiniz bilmiyorum, o romun konusuna yazarsanız, bir hocamız size yardımcı olur/sizinle sesleri paylaşır. Forumda da aratabilirisiniz belkide paylaşılmıştır.

-Ek olarak sormak istediğim bir konu var: PlayStore cihaz sertifikalı hale bir türlü dönmedi. Bu mesajda bahsettiğiniz ayarlamaları da yaptım Safetynet'i başarılı şekilde geçiyor fakat cihaz sertifikalı olmuyor.

Peki Netflix Play Store da gözüküyor mu? Gözüküyorsa sorun yok, (sertifikalı olmuş, ama ön yüze yansımamış, ilerleyen zamanda durum düzelebilir) SafetyNet'ide geçmişsiniz zaten.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Hocam bir yerinde çakışma/hata var gibi, bazen çalışıyor. Ayarları yapıyorum geliyor, sonra sıkıntı oluşuyor. Devre dışı bırakmıştım, dikkat ettiyseniz.
-Evet hocam dikkat etmiştim yine de bir sormak istedim acaba bende bir problem var mı acaba diyerek.
Peki Netflix Play Store da gözüküyor mu? Gözüküyorsa sorun yok, (sertifikalı olmuş, ama ön yüze yansımamış, ilerleyen zamanda durum düzelebilir) SafetyNet'ide geçmişsiniz zaten.
-Evet Netflix, Play Store'da gözüküyor fakat bu cihazda kullanılamaz diyor cihaz sertifikalı olarak gözükmediği için. Gapps olarak NikGapps son sürümünü yüklemiştim.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
-Evet Netflix, Play Store'da gözüküyor fakat bu cihazda kullanılamaz diyor cihaz sertifikalı olarak gözükmediği için. Gapps olarak NikGapps son sürümünü yüklemiştim.
Hocam ben BitGApps kullanıyorum, BitGApps ile sorunsuz geçiyordu. Play Store Netflix için kullanılmıyor diyorsa problem vardır.

Play Store verilerini temizleyip, hemen ardından zaman kaybetmeden cihazı yeniden başlatalım, bazen çözüm olabiliyor. Forumda paylaşılmıştı, linkten bakabilir, çözüm olmazsa forumda arama yapabilirsiniz.
Rehber - Google Play Cihaz Sertifikalı Değil Kesin Çözümü

Bu arada konuda, mesajlarda; gerekli olabilecek, kullandığım, denediğim sürümleri paylaşmıştım. Neden farklı farklı yerlere başvurup, başınızı ağrıtıyorsunuz (◔‿◔)

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Play Store verilerini temizleyip, hemen ardından zaman kaybetmeden cihazı yeniden başlatalım, bazen çözüm olabiliyor.
-Teşekkür ediyorum, Ayarlar-Uygulamalar-Depolama alanı ve önbellek-Depolama alanını temizle, önbelleği temizle-Yeniden başlat dediğimde cihaz sertifikalı hale döndü.
Bu arada konuda, mesajlarda; gerekli olabilecek, kullandığım, denediğim sürümleri paylaşmıştım. Neden farklı farklı yerlere başvurup, başınızı ağrıtıyorsunuz (◔‿◔)
-Hem SyberiaOs telegram grubunda kurulumda Nikgapps öneriyorlardı hem de Nikgapps sürümü daha güncel diyerek oraya yöneldim. 😁

Şimdi romun özelleştirmelerini kurcalayıp kurmak isteyenlere fikir sunmak adına kafama takılan noktaları eklemeye başlayabilirim. 😃

Yardımların için teşekkür ediyorum UnlnViTeD hocam. 👍

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
-Hem SyberiaOs telegram grubunda kurulumda Nikgapps öneriyorlardı hem de Nikgapps sürümü daha güncel diyerek oraya yöneldim. 😁
Hocam BitGApps güncel sürümde vardı, sorun yaşadığımdan paylaşmadım. BitGApps en sade paketi ve tek varyant oluşturduğundan beğeniyorum. GApps paketleri yüklendikten sonra, Google zaten kendini en güncel hale çeviriyor.

Güncellik - yenilik
| Eşit Değildir |
Sorunsuzluk - öncekinden daha iyilik

Üstteki cümle de her zaman için doğru değildir...

Şimdi romun özelleştirmelerini kurcalayıp kurmak isteyenlere fikir sunmak adına kafama takılan noktaları eklemeye başlayabilirim. 😃
Hadi kolay gelsin (◔‿◔)

Ayarlar-Uygulamalar-Depolama alanı ve önbellek-Depolama alanını temizle, önbelleği temizle-Yeniden başlat dediğimde cihaz sertifikalı hale döndü. Yardımların için teşekkür ediyorum UnlnViTeD hocam. 👍
Rica ederim, ne demek, keyifli kullanımlar hocam...

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Hocam BitGApps güncel sürümde vardı, sorun yaşadığımdan paylaşmadım. BitGApps en sade paketi ve tek varyant oluşturduğundan beğeniyorum. GApps paketleri yüklendikten sonra, Google zaten kendini en güncel hale çeviriyor.
Güncellik - yenilik
| Eşit Değildir |
Sorunsuzluk - öncekinden daha iyilik

Üstteki cümle de her zaman için doğru değildir...
UnlnViTeD hocam benim güncellikten kastım belki bana öyle gelmiş olabilir; Sanki Gapps için güncelleme yayınlandığında ve yüklediğimde diğer uygulamalarım içinde güncellemeler gelmeye başlıyor. Örneğin Twitter uygulaması 1 Ocakta güncelleme göndermiş olsun fakat bu güncelleme bana gelmedi diyelim. O sırada Bitgapps 4 Ocakta yeni bir güncelleme yayınlamış olsun. 4 Ocak tarihindeki güncellemeyi yükledikten sonra 1 Ocak Twitter güncellemesi hemen Play Store üzerinde gözüküyor. Dediğim gibi belki de bana öyle denk gelmiş olabilir çünkü yazılımdan anlamadığım için arka planda yeni güncellemelerde Gapps sürümlerinde ne güncelliyorlar bilmiyorum. 😄

Olsa iyi olurdu dediklerim:
1.
Pil stili kısmında Mıuı tarzı pil stili vardı o eklenmemiş, telefona keyifli bir hava veriyordu.
2.Hızlı ayarlarda saat stili eklenmemiş. Saati sol-orta-sağa alabiliyorsunuz fakat görselliği değişmiyor. (OctaviOs,Nusantara romlarında keyifli bir saat stili vardı.)
3.Hızlı ayarlarda sütunları ayarlamaya izin verirken satır sayısını ayarlamaya izin vermiyor.
4.Hızlı ayarlarda arka planı şeffaf yapma özelliği bulunmamakta.
5.Vurgu rengi kısmında belirli renk seçenekleri var. Keşke burada vurgu rengi kodunu girerek rengi biz ayarlayabilseydik.
6.Mobil veri ve wifi sinyal simgelerinin değişmesi güzel olurdu. (Xperia seçeneği oluyordu ve pil, volte gibi simgelerle daha oturaklı hale geliyordu. Kai, Filled, Victor vb. ikon tasarımları uyumlu olmuyor.)
7.Saatler içerisinde Android 12 saat stilinin olmasını beklerdim.
8.Ayarlar-Güvenlik-Uygulama Kilitleyicisi kısmında uygulamayı kapattıktan sonra hemen kitle seçeneği bulunmamakta.
9.Erişebilirlik-Sistemde gezinme-Hareketle gezinme kısmında hareket çubuğu uzunluğunu değiştirme ayarı varken hareket çubuğunun kalınlığını ayarlama özelliği yok.
10.AOSP klavye ile geliyor ve yazım denetleyicisi olarak bu klavyenin denetleyicisini kullanıyor. Burada Türkçe dil seçeneği yok. (Bu denetlemeyi yapmak için Gboard klavyeyi indirip yazım denetleyicisi kısmından Gboard seçerek problemi ortadan kaldırabilirsiniz.)

Olduğu iyi olmuş dediklerim:
1.Volte/Vowifi
simgesinde Vivo simgesi var güzel duruyor.
2.Cihaz ekranı kapalıyken ekranı çift tıkladığımda önce kilit ekranı, tekrar çift tıkladığımda ortam ekranı verimli şekilde çalışıyor.
3.Hızlı ayarlar kare animasyonu özelliği var.
4.Değiştirme stilinde Android 12 var.
5.Hızlı ayarlar kare renk tonu Android 12 var.
6.Ön kamera ''Front camera raise dialog'' seçeneği var. Böylece görüntülü arama geldiğinde pop-up kamera kendiliğinden açılmıyor.
7.Ön kamera özellikleri içerisinde Kalibrasyon özelliği var. Olurda ön kamera kendini kapatmazsa bu ayardan faydalanarak sorunu çözebiliyorsunuz. (Daha önce başıma gelmiş faydasını görmüştüm.)

Sistem Performansı: Rom gayet stabil ve hızlı bir şekilde çalışıyor. Parmak izi okuması problemsiz ve hızlı bir şekilde oluyor. Uygulamalar arası geçişte donma, kasma, takılma yok. Seri bir şekilde geçişler yapılabiliyor. Çift tıkla kilit ekranı, tekrar çift tıkla ortam ekranı açılma geçişi düzgün bir şekilde çalışıyor. (Çoğu rom bu problemi çözemiyordu. Direkt ortam ekranını açıyordu.)
Bunun dışında yazı stillerine bakarken 1 kez hata verdi. Sanırım üst üste hızlı bir şekilde yazı stillerine bakınca problem yaşadı. Whatsapp bildirim geldiğinde kilit ekranını uyandırdığında bazen ekranı kapatmadı açık kaldı.

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Hocalarım merhaba. Aosp de hangi uygulamaları kullanıyorsunuz galeri vs. Gibi miui muadili olanları sormak istiyorum.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
E.D hocam daha önce alıntıda yazmıştım, faydalı olabilir.

LionKing17 hocam,

Hazır problem yaşıyorsunuz, güncel MIUI de yok en iyisi şu romu uzun süreli deneyin, keyifle kullanın (◔‿◔)

Rom - [AOSP | CAF] SyberiaOS v4.9 (Special Edition) Android 11 Final [9T Pro | K20 Pro]

App Manager ile listedeki uygulamaları devre dışı bırakıp (dosya yöneticisini en son izin verdikten sonra bırakalım), konuda paylaştığım resimlerdeki benim yaptığım ayarları yapalım. Bazı kullandığım gerekli uygulamaların linklerini de bırakıyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Galeri

Takvim

App Manager

Dosya Yöneticisi

Saat

Müzik Çalar

Video Oynatıcı

Hesap Makinesi

Klavye

Ses Mödülü (Konudan v4.7 i kuralım)
Mod - [AUDIO EQ • FX] Android 8 - 9 - 10 - 11 - 12 [DTS HeadphoneX AudioWizard] 04.01.2022

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Teşekkür ettim hocam. Android 12 merakıma yenik düşüp mi 9 cihazıma xtended yükledim. Bakalım neler olacak
Rica ederim hocam, iyi etmişsiniz ama A12'de çözülememiş sorunlar var. En son denediğim A12 romlarda sistem istikrarlı çalışmıyordu.

Üst Alt