Rom [AOSP] ArrowOS OFFICIAL Android 11 OSS Vendor [9T Pro | K20 Pro] 23.01.2022

Chatin1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi note3
Konular
1
Bu Roma uygun onepluse launcher linki var mı acaba?

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Bu Roma uygun onepluse launcher linki var mı acaba?
Linktekini bir deneyin hocam. Yanlız yeniden başladığında cihaz, varsayılan uygulamalardan OnePlus Launcher seçili değilse, seçilmeli.

Chatin1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi note3
Konular
1
Linktekini bir deneyin hocam. Yanlız yeniden başladığında cihaz, varsayılan uygulamalardan OnePlus Launcher seçili değilse, seçilmeli.
Çok teşekkür ederim hocam işe yaradı hayırlı akşamlar dilerim

bayfat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi9t pro
Konular
0
Rom çok güzel, RR yi de beğenmiştim ama 5 gündür 0 hata...
Bliss ekran parlaklığını ayarlayamıyordu, bi kaç kere de donma olmuştu...
Resurection Remix stabildi ama yarı ingilizce ve bana göre hemen hemen bliss ile aynı gereksiz bi çok özellik...
Bu rom tertemiz düşünülmüş, OnePlus 8t almayı düşünüyordum ama telefonumu tekrar çok sevdirdi... Telefonun kontrolünü tamamen kendinizde hissettiriyor... Çağrılar için varsayılan olarak telefon uygulamasını kullanmayı bile siz seçiyorsunuz, o kadar yani...
Buraya kadar her şey çok iyi, rom iyi, telefon kullanmak keyif verici ancak;
Uninvited hocam özellikle size ve Stoya hocama da okuyorsa, ben bankacılık uygulamalarının birçoğunu kullanıyorum...
Magisk modülleri ile reklamları kökten engellemek, viperandroid falan yükleyerek telefondan tam verim almak istiyorum.
Rootlu olunca telefon, magiski gizleyince bankalar uyarı vermiyo sanırım, yine de tam olarak güvenebilir miyiz tecrübelerinizden bu nokta da faydalanabilir miyim, teşekkürler.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
bayfat, Bende kullanıyorum banka uygulamalarını rehber konuda verdiğim yöntem ile gizleyin hiç bir sorun olmaz...

Chatin1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi mi note3
Konular
1
Rica ederim hocam, bilmukabele ile.
Hocam birde vanila varyantinda bir türlü google haritalari calistiramadim. Bitgaps yuklu olmuyor. Nikgapslarda da core twrp kurulumunda hep hata veriyor var mi bir cozumu bildiginiz?

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam birde vanila varyantinda bir türlü google haritalari calistiramadim. Bitgaps yuklu olmuyor. Nikgapslarda da core twrp kurulumunda hep hata veriyor var mi bir cozumu bildiginiz?
Hocam GApps yüklendikten sonra farklı bir GApps geçişi temiz kurulum sonrası yapılması öneriliyor. Ama BitGApps R20 yi üzerine kurmayı deneyebilirsiniz.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
ben bankacılık uygulamalarının birçoğunu kullanıyorum...
Magisk modülleri ile reklamları kökten engellemek, viperandroid falan yükleyerek telefondan tam verim almak istiyorum.
Rootlu olunca telefon, magiski gizleyince bankalar uyarı vermiyo sanırım, yine de tam olarak güvenebilir miyiz tecrübelerinizden bu nokta da faydalanabilir miyim, teşekkürler.
Hocam bu sorunuzun cevabı çok büyük karmaşılar içeriyor. Magisk yüklemeseniz bile tam olarak güvenli değil. Çünkü herhangi bir uygulama yüklersiniz, güvenlik riski oluşturabilir. Uygulamayı geçtim, bir link kısayolu bile soruna sebep olabilir.

Dün mesela bir arkadaş eba(farklı bir kaynaktan edindiği) yüklemeye çalışırken, sorunlar oluşmuş. Değişik bildirimler gelmiş işbanka girmesi için yönlendirmeler yapmış. Arkadaş üç bankadaki kartlarına ve hesaplarına bloke koymak zorunda kaldı. Üstelik arkadaşın telefonunda custom rom yok, magisk yok, bootloader kilidi kapalı...

Korumayı ve güvenliğini elinizden geldiğince sizin sağlamanız gerekiyor. Güvenmediğiniz kaynaklardan rom, modül, uygulama vs yüklememeye özen göstermelisiniz. Rastgele her linkte tıklayıp içeğini indirip çalıştırmamalıyız.

Bana soracak olursanız, cihaz rootlu mu?
- Evet aldığım hemen hemen bütün Android cihazları rootlu kullandım/ kullanıyorum. Banka uygulamaları, sosyal platformlar, dosya vs şimdiye kadar hiçbir olumsuz durumla karşılaşmadım.

Son düzenleme:
Üst Alt