Rom [AOSP] ArrowOS OFFICIAL Android 11 OSS Vendor [9T Pro | K20 Pro] 23.01.2022

midnight

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
K20 Pro
Konular
51
LionKing17 hocam,
Vanilla = Temiz AOSP = Roma has yapılan özelleştirmeler hariç, her şeyin kişinin kontrolünde olması. İster GApps yükler, ister MicroG yükler, ister Non-GApps kullanırsın. Birde GApps versiyonlu romların optimizasyon problemleri olabiliyor. Mesela BitGApps kullanıyorum, BitGApps kullanan rom yok. Genelde A11 için NikGApps A10 için OpenGApps kullanılırdı.

Şahsen şu an birçok kullanıcının kullandığı, Google: Chrome, Haritalar, Telefon, Mesajlaşma, Asistan, Dijital Denge, Hesap Makinesi, Takvim, Fotoğraflar, Arama, Drive vs kullanmıyorum.

midnight hocam,
Bugün yayınlanan güncellemede uygulama kilitlemede ki açığı kapatmışlar. Ana ekran ayarlarından güvenlik sekmesine taşınmış.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üstüne 2 tane yeni saat eklemişler. (404 Project ve Fluid Project)
Bu çok iyi oldu hocam, bu açık sinirimi bozuyordu sırf bunun içinde romdan çıkmak istemiyordum.Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Bu çok iyi oldu hocam, bu açık sinirimi bozuyordu sırf bunun içinde romdan çıkmak istemiyordum.Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.
Hocam peki bu romda uygulama gizleme var mı? Yani bir uygulamayı gizlediğimizde uygulama çekmecesinde ve ana ekrana kısayolunu atadıysak oralardan kayboluyorlar mı? Birde gizleme varsa hangi adımlar izlenerek ulaşılabilir?

midnight

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
K20 Pro
Konular
51
Hocam peki bu romda uygulama gizleme var mı? Yani bir uygulamayı gizlediğimizde uygulama çekmecesinde ve ana ekrana kısayolunu atadıysak oralardan kayboluyorlar mı? Birde gizleme varsa hangi adımlar izlenerek ulaşılabilir?
Hocam bu romda sevdiğim özelliklerden biri bu uygulama gizleme şekli, uygulamayı kısayol olarak ana ekrana atıyorum ve uygulamayı gizlediğimde çekmeceden gizleniyor ama ana ekranda durmaya devam ediyor. Böylelikle ana ekranda olan uygulamaların , uygulama çekmecesinde gereksiz yer kaplamıyor. Son güncellemede gizleme özelliğini kaldırmışlar fakat shady launcher'ı magiksten kurdum ve uygulama gizleme özelliğide geldi tekrardan. Shady launcher vanilla varyantıyla neredeyse tıpa tıp aynı hocam, sadece ekstradan 2 3 özellik geliyor.

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
5Nisan tarihli güncelleme ile gördüğüm kadarıyla pil ikon değiştirme eklenmis,bence güzel olmuş.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210406-231929.png
    Screenshot_20210406-231929.png
    94,8 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20210406_231545.jpg
    IMG_20210406_231545.jpg
    194,3 KB · Görüntüleme: 19

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
5Nisan tarihli güncelleme ile gördüğüm kadarıyla pil ikon değiştirme eklenmis,bence güzel olmuş.
Anladığım kadarıyla yeni güncellemelerde eklemeler yapıyorlar. Fakat Evolution X romunda gördüğüm gibi Arrow Os romunda da Türkçeleştirme kısmında sonradan yapılan eklemeler çevrilmemiş. Bu konuda gördüğüm kadarıyla Crdroid en iyi işi çıkaran romdu.

Arrow Os romunda Vanilla varyantı+nikgapps core kuran arkadaşlarda gmail hesabımızı ilk bağlamak istediğimizde 2 adımlı doğrulamada sms ile güvenlik kodu gelmiyor. Acaba nikgapps core ile ilgili bir problem mi diye nikgapps basic sürümünü de indirdim denedim onda da güvenlik kodu gelmedi.
Bu sefer direkt Arrow Os GAPPS'li olan versiyonu indirdim, onda da güvenlik kodu gelmedi.
Tekrar Evolution X romuna döndüm, telefonu açtığım gibi gelmeyen tüm güvenlik kodları geldi. Evolution X romunda gmail hesabımı bağladım, problemsiz bir şekilde güvenlik kodu geldi. Acaba romla ilgili bir sıkıntı mı var?

Birde nikgapps core paketi, Google Play'i tamamen Türkçeleştirmiyor mu?

Blody422

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil ibrahi
Cihazım
Mi 9
Konular
28
Mi8 SE için varmı

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Blody422, Rom linki

championee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dursun Aydın
Cihazım
Poco f5 pro
Meslek
Güvenlik
Konular
26
Eu rom 12.1.4.0 stabil android 11 kullanıyorum. Orange fox mevcut var. Arrow os zip direk install yapsam kullanılır mı? Yoksa vendor falan mı istiyor?

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Üst Alt