Yardım Anne-Baba Telefonu Tavsiye (900-1100tl Bütçe ile)

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
Merhaba Forumdaşlar.
Babam için ortalama 1000 tl bütçe ile Xiaomi telefon düşünüyorum.
aklımda Mi A2 Lite 4/64 var. Çünkü; boyut olarak cepte daha taşınabilir. 5.89inç 15cm boy ile optimal boyutta gibi.
Hafıza kartı takılabilir olması, üzmeyecek batarya performansı ve orta-üst kamera beklentilerimiz var.
Alternatif olarak; Mi 5s olabilir sanırım. redmi 5 plus ve redmi note 5 de olabilir ancak babam için cepte taşınması eziyet olabilir.
Mi A2 Lite androidOne ile geliyor. oysaki Miui cok güzel.
bu banttaki telefonların bataryarı ortalama aynı (4.000 mAh), ortalama işlemcileri Snp625, hakeza kameralarıda öyle diye biliyorum (yanlış isem uyarın) geriye boyut kalıyor.
konuyu uzatmadan tavsiye-yardım mesajlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Do_me_a_favor

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Yok
Konular
13
2.el mi almayı düşünüyorsun ?

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
Hayır, garantisiz sıfır cihaz alacagız.
2.el mi almayı düşünüyorsun ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Redmi 7A boyutları bakımından çok ideal. Ancak 2gb ram var cihazda, işlemci ise Snp4xxx. Fiziksel birşey olmadıkça (kırılma, suya düşme vb) 2-3 yıl götürür mü bilemeyecegim. Note6Pro cok güzel cihaz, ebat olarak note5pro ve redmi 5 plus ile aynı. Cepte taşımak adamcagıza zor olur. Cumaya kadar karar verilip alınacak. Canlı görmek için teknoloji mrketlerdeki teşhirlere bakmaya gidiyorum.
Benzer band daki aklıma gelen cihazlar.Redmi Note 6 pro 32 GB,Redmi 7,Redmi 7A karşılaştırın isterseniz hepsi MIUI arayüzü kullanıyor.

Son düzenleme:

YasPeh

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
31
Dedemde a2 lite var aşırı memnun. Bence sizi üzmez a2 lite

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
Bende aynı kanıdayım, 56 yaşında babam, sosyal agı kendince aktif kullanıyor :) resim cekmeyi sever. Xiaomi’nin lipo bataryaları gerçekten uzun süre veriyor. Mia2lite alacagız kuvvetle ihtimal, MIUI romda ilerleyen zamanlarda atılır mı ya da atar mıyız bilemiyorum.

Dedemde a2 lite var aşırı memnun. Bence sizi üzmez a2 lite

Do_me_a_favor

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Yok
Konular
13
Hayır, garantisiz sıfır cihaz alacagız.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Redmi 7A boyutları bakımından çok ideal. Ancak 2gb ram var cihazda, işlemci ise Snp4xxx. Fiziksel birşey olmadıkça (kırılma, suya düşme vb) 2-3 yıl götürür mü bilemeyecegim. Note6Pro cok güzel cihaz, ebat olarak note5pro ve redmi 5 plus ile aynı. Cepte taşımak adamcagıza zor olur. Cumaya kadar karar verilip alınacak. Canlı görmek için teknoloji mrketlerdeki teşhirlere bakmaya gidiyorum.
a2 lite felan 1500tl bandında değil mi ? yine mi 5s'te aynı şekilde bildiğim kadarıyla

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
Dün itibariyle AnkaMall MediaMarktta inceledigim Mi A2 Lite, Mi 6a, Mi 7A.
Mi 7A gerçekten cok tatlı bir telefon olmuş. ancak işlemci Snp4xx ve ram 2gb.
satış görevlisi ukala şekilde "baban PUBG mi oynayacak al bunu" diyince elemanı yontmaya başladım. bi güzel lafını yedirdim. Snp6xx'li 4gb RAm'li diyafram aralıgı f2.0 bir telefonla bahsi geçen mi 7a yı mi 6a yı bir tutmaya çalışıyor. Lafını yedi haklısınız dedi başka müşteriye gitti.
sonuç olarak Mi A2 Lite android One olması dışında cok cok hoşuma gitti. Daha önce bahsi geçtimi bilmiyorum ancak boyut olarak Huawei P20 Lite ile bire bir aynı. ekran koruyucularıda birbirlerine oluyor.
Karar: Mİ A2 Lite 4/64 alındı. Yarın (perşembe) günü elime ulaşmış olacak. Forumdaşlara teşekkürler.

By_Nisay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
By_Nisay
Konular
4
Mi A2 lite 4/64 alındı.

MIUI arayüzünü çok arıyorum. telefon sıradan bir GM ya da huawei telefon gibi klasik android oldu. MIUI gerçekten kendine alıştıran bir arayüz.
teşekkürler.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Dün itibariyle AnkaMall MediaMarktta inceledigim Mi A2 Lite, Mi 6a, Mi 7A.
Mi 7A gerçekten cok tatlı bir telefon olmuş. ancak işlemci Snp4xx ve ram 2gb.
satış görevlisi ukala şekilde "baban PUBG mi oynayacak al bunu" diyince elemanı yontmaya başladım. bi güzel lafını yedirdim. Snp6xx'li 4gb RAm'li diyafram aralıgı f2.0 bir telefonla bahsi geçen mi 7a yı mi 6a yı bir tutmaya çalışıyor. Lafını yedi haklısınız dedi başka müşteriye gitti.
sonuç olarak Mi A2 Lite android One olması dışında cok cok hoşuma gitti. Daha önce bahsi geçtimi bilmiyorum ancak boyut olarak Huawei P20 Lite ile bire bir aynı. ekran koruyucularıda birbirlerine oluyor.
Karar: Mİ A2 Lite 4/64 alındı. Yarın (perşembe) günü elime ulaşmış olacak. Forumdaşlara teşekkürler.
Cihazınız hayırlı olsun, satış görevlisi arkadaşın ne haddine cihazı ne yapacağınız hakkında.. Bazen gömmek gerekiyor da işte insan içinde olmuyor bazen de.

Üst Alt