Sohbet Android Telefon Kaç Sene Kullanılır

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Bence de hocam :D

Şimdiye kadar sattığım ya da attığım hiç Xiaomi olmadı. Mi3 bile halen duruyor ve çalışıyor. Batarya tamamen öldü ama çalışıyor :)
Maşaallah bende 9 tane xiaomi cihaz kullandım hepsini de satıp yenisini aldım... ya model düşürdüm ya model yükselttim ama bir şekil de hep kısa süreli kullandım. 2 yıl kullandığım cihaz olmadı galiba :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben de Sony Xperia Z telefonumu 8 seneye yakın kullandım. 1 kez batarya değişikliği yapmıştım. Sonra Xiaomi mi 9 aldım, 3 sene oldu yaklaşık.. artık değiştirme zamanının geldiğini düşünüyorum. Xioami 12 çıkınca değiştiririm muhtemelen.
12 çıktı da fiyat yüksek olacak dolardan dolayı :) ben kafayı meizu ya taktım. 18 pro harika ...

Berkebeys

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Haktan Berke
Cihazım
Note 9S
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
8
Merhabalar öncelikle telefonun içindeki işlemci ve cihazı nasıl kullandığınıza göre değişir. Ben ilk telefonum (dalga geçmeyin) general mobile 4g idi. Cihaz ilk zamanlar çok iyiydi ve kusuru yoktu. Ama garantisi bitmek üzereyken birçok sorunla karşılaştım. İlk başta kamera ile bağlantı kurulamıyor hatası aldım ve kamerayı kullanamadım... Şehrin merkezinde şebeke çekmiyor. Telefon batarya kabul etmiyor yani 3 batarya ile çıkıyordum evden yada powerbank ile geziyordum. Şimdi elimde Note 9s ve İphone 12 pro var. Şuan ikiside güncelleme alıyor. Ben telefon ile ne yapıyorum derseniz Xioami için yorum yapayım :) Telefonda oyun olarak subway surf oynuyorum. WhatsApp kullanıyorum olmazsa olmaz. Youtube üzerinden video izliyorum. Yanii normal bir kullanıcıyım. Benim için minimum süre 5 6 yıl..

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
4 yıldır MiMax 2 ve MiMax 3 kullanıyorum. Her ikisinde de android 11 olan LineageOS 18.1 yüklü. Saat gibi çalışıyorlar. Hiç batarya değiştirmedim , gerek duymadım.

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
İnsanların aklında Samsung un eski telefonları kaldığı için Android 1 senede çöp olur diye bir düşünce var bu aslında 2015 te bitti bende mi 9t kullanıyorum daha 2 sene kullanırım

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Daha çok telefonun segmenti önemli bence note 6 pro kullanıyorum 3 sene olmak üzere işimi görüyor ama yeni model amiral gemisi cihazlarıda deneyimliyorum ve ben telefon kullanmiyomusum aslında diyorum kameraları ve 120hz ekran olayı beni benden aldı son dönemde. cidden amiral gemisi cihaz başka oluyor giriş ve orta sınıf cihazlara bi daha bulaşmam :) bence ideal telefon değiştirme aralığı 3-4 yıl yeni işlemcilerin gücünü kameraların gelişimini yazilimsal ilerleme ve gelişmeleri anca o zaman net hissediyorsun her yıl cihaz değişen insan sıkılır herşey aynı gelir.

Üst Alt