Mod [Android 9] Mİ9 SE 66-72-75-84 hz Overclock

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Pc ekranlarında ızın vermiyor uste cıkmaya telefonlarda buna ızın vermesı benı şaşırtmıstı ılk gördüğümde. Evet bu ıslem oc olabilir ama desteklıyor demek kı ekran :? acaba amoled ekrana özgü bı durum mu bu.
Destekliyor olması OC nin yan etkileri olmayacak anlamına gelmiyor. Sorunsuz olsa zaten üretici en azından teknik veriler daha kalabalık olsun diye yüksek hz de sunardı. :) Yüksek hz ekranlar zaten üst seviye cihazlarda ayrıcalık olarak sunuluyor.Olay otomobillerdeki chip vasıtasıyla aşırı beslemeyle yapılan işlemin aynısı.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Asırtma yapan arkadaslar mah cinsinden asırtmalı halı ıle eskı halının tüketim değerlerini kıyaslayabılırler mı? 3-5 dk lık test bıle yeter

Son düzenleme:

mehmetali9393

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Özel Güvenlik
Konular
3
Tekrar rom kurmak zorunda kaldı twrpden
dokunmatik sorunu yaşayan arkadaşlar romu masaüstüne indirin mesela benim cihazımın güncel stabil romu (Mi8SE_MIUI_V11.0.3.1.QEBCNXM_MiRoom_10.0) üzerine çift tıklayın bilgisayarınızda winrar veya zip uygulamaları yüklü olması lazım sırasıyla firmware_update / dtbo.img dosyasını telefonunuza aktarın twrpden install image seçilerek yüklediğiniz stock dosyayı flashlayınız rom yüklemeden kurtarınız

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Pitch black recovery de dtbo nerden ulaşabilirim. İmaj flaşlamaya gelince boot, recovery, satıcı, filan çıkıyor. Ama dtbo yok

mehmetali9393

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Özel Güvenlik
Konular
3
Pitch black recovery de dtbo nerden ulaşabilirim. İmaj flaşlamaya gelince boot, recovery, satıcı, filan çıkıyor. Ama dtbo yok
Ben bu yüzden Twrp kullanıyorum diğer recoveryler arayüzü basitleştirilmiş ama bir türlü alişamadım

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Ben bu yüzden Twrp kullanıyorum diğer recoveryler arayüzü basitleştirilmiş ama bir türlü alişamadım
Twrp'nin son sürümünü flaşladım. İşlemleri yaptım. 72hz cihaz yağ gibi akıyo :) mi rom 11 stabil and10

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Destekliyor olması OC nin yan etkileri olmayacak anlamına gelmiyor. Sorunsuz olsa zaten üretici en azından teknik veriler daha kalabalık olsun diye yüksek hz de sunardı. :) Yüksek hz ekranlar zaten üst seviye cihazlarda ayrıcalık olarak sunuluyor.Olay otomobillerdeki chip vasıtasıyla aşırı beslemeyle yapılan işlemin aynısı.

Ona bakarsanız sizin bakış açınıza göre rom ve root atmakta cihaza magisk ile root yetkisi vermekte saçma.Sonuçta firma bunu vermiyor kullanıcılara rom'a müdahale etme hakkı vermiyor. Bootloader kilidi falan hep bundan dolayı.

Üst Alt