Rehber Android 9/10/11 için Twrp+Root+Backup+Restore

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
miui 12,5 mod romunu kurmak istiyorum anladıgım kadarıyla rom rootlu bundan dolayı sadece twrp kursam yeterli olurmu ustadlar
Hangi romu kurmak istiyorsunuz? Link verseniz iyi olurdu.
Anladığım kadarıyla Lite mod 12.5 diyorsunuzsa, bu romu kurmak için twrpya gerek yok. Fastboot ile kuruluyor. Kurulduğunda twrp da otomatik kuruluyor. Ancak root yok. Rootu ardından kura bilirsiniz.
Yok farklı rom ise, twrp kurmanız yeterli.

Maxim1636

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Remzi
Konular
0
Hangi romu kurmak istiyorsunuz? Link verseniz iyi olurdu.
Anladığım kadarıyla Lite mod 12.5 diyorsunuzsa, bu romu kurmak için twrpya gerek yok. Fastboot ile kuruluyor. Kurulduğunda twrp da otomatik kuruluyor. Ancak root yok. Rootu ardından kura bilirsiniz.
Yok farklı rom ise, twrp kurmanız yeterli.
burdaki Romu kurdum ilk önce sizin önerdiğiniz otamatik kurulan twrp yi kurdum sonra Romu kurdum. Roma ile beraber root ekli geldi..
Ben twrp kurulumundan sonra root kurulmaz ise twrp silinmesi gibi durumlar ile karşılaşmamak amacı ile sormuştum şuanlık bir sorun yok teşekkürler

BerdanX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berdan
Cihazım
Redmi note 8 ro
Meslek
Öğrenci
Konular
9
hocam tüm arşiv dosyalarında toplama hatası aldım (winrar) ne yapmalıyım

Serifcelik

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serif
Cihazım
Note 8 pro
Konular
15
Teşekkür ederim

Ritimsizlik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Anıl
Cihazım
Redmi note 3
Konular
3
Selamlar. Yeniden Xiaomi'ye dönüş yaptım. En son Mi9 kullanmıştım ve o cihazda rom,root,twrp işleri çok basitti. Sorun çıksa bile kurtarmak basitti en azından ve hiç imei sıkıntısı yaşamadım. Önceki gün M1906G7E model numaralı ( sanırım Hint ) bir Note 8 Pro aldım. Cihazda önceki sahibinin bazı bilgileri duruyordu. Cihazı fabrika ayarlarına döndürünce bir sıkıntı yaşanacağını düşünmedim ama imei uçtu. Gittim para verdim yeni imei attırdım cihaz eski versiyon bir miui ile geldi. IMEI atan kişi güncelle birşey olmaz dedi Ota'dan güncelledim hop yine IMEI gitti. Bu kez bi arkadaş buldum Global 12.5.1 üzerine box ile IMEI attı cihazı kullanıyorum. Biraz bakındım bu cihazda bu işler epey karışık. İstediğim şey son versiyon Android 11 bir rom ile twrp+root (root sadece adblock için istiyorum) kullanmak. Çok fazla yöntem ve rom olduğundan kafam çorba oldu. Güncelleme ile IMEI gitmeyecek ve twrp + root kullanmak istiyorum hangi yol ve yöntemleri izlemem gerekiyor, yol gosterirseniz sevinirim. Teşekkürler.

servetinanc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
servet
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
11
trwpnin kalıcı olması için ne yapılması gerekiyor veya yapabilecegim bir konu var mı yardımcı olurmusunuz?

servetinanc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
servet
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
11
merhaba hocam konudaki A11 twrp kuruyorum ama kalıcı olmuyor sistem baslatınca twrp siliniyor kalıcı cözümü nedir acaba?

Maxim1636

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Remzi
Konular
0
Global rn8 pro. Ya twrp den çin romu yüklemek istiyorum bir iki sorum yanıtlarsanız sevinirim.
1.twrp den MIUI 12.5 - Redmi Note 8 Pro (Begonia) - Çin Kararlı Rom V12.5.2.0.RGGCNXM İndirme Bağlantıları çin romu yüklediğim de twrp ve root için bu konudaki 11__twrp_ifelixit_Begonia.zip otomatik kurulum yöntemiyle twrp yukleyebilirmiyiim yoksa çin versiyonu dediğiniz Rehber - Çin versiyon telefonlara Root Yöntemle mi yapmam gerekiyor..
2.twrp den çin romu yükledik den sonra telefonu boot etmeden yani sistemi yeniden başlatmadan hazırda bulunan twrp yı kalıcı hale getirip Root ata bilir miyim

asamed004

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
asamed
Cihazım
redmi 8
Konular
24
Hocam twrp + magisk yükledim problem yok. Ancak safetynet geçmek için magiskten modül yükleyince bootlop olup twrp ekranına atıyor. magisk kaldırıp tekrar kuruyorum cihaz açılıyor sorun yok. tekrar magiskten modül yüklüyorum yine bootlop olup twrpye atıyor. bir türlü çözemedim. var mı çözüm ?

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Hocam twrp + magisk yükledim problem yok. Ancak safetynet geçmek için magiskten modül yükleyince bootlop olup twrp ekranına atıyor. magisk kaldırıp tekrar kuruyorum cihaz açılıyor sorun yok. tekrar magiskten modül yüklüyorum yine bootlop olup twrpye atıyor. bir türlü çözemedim. var mı çözüm ?
Sadece safety.ney modülü kurunca mu oluyor yoksa her modülde mi oluyor

Üst Alt