Mi serisi ile başlayalım. Mi serisi cihazlar Mi4, Mi5, Mi5s, Mi5s Plus, Mi Not 2, Mi Max ve Mi Mix'in Android N'yi alması bekleniyor Mi 3 ve Mi Notu çıkarılacaktır.

Redmi serisinde popüler Redmi cihazları Redmi 3S, Redmi 3S Prime, Redmi 4A, Redmi 4 ve Redmi 4 Prime alacak gibi görünüyor.

İşte Android Nougat güncellemesini almak için / göz ardı edilmesi muhtemel Xiaomi aygıtlarının tam listesi:

Cihaz
Durum

Xiaomi Mi5s Plus Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Mi5s Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Mi5 Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Mi4 Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Mi3 Güncelleme beklenmiyor

Xiaomi Kırmızı Not 4 Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Kırmızı Not 3 Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Redmi Notu Güncelleme beklenmiyor

Xiaomi Redmi Not 4G Güncelleme beklenmiyor

Xiaomi Redmi 4 Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Redmi 4 Prime Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Redmi 4A Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Redmi 3s Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Redmi 3s Prime Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Redmi 2 Güncelleme beklenmiyor

Xiaomi Redmi 2 Prime Güncelleme beklenmiyor

Xiaomi Redmi 1s Güncelleme Gelmeyecek

Xiaomi Mi Not 2 Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Mi Not Güncelleme Gelmeyecek

Xiaomi Mi Max Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Mi Mix Güncelleme bekleniyor

Redmi 1S, Redmi 2, Redmi 2 Prime, Nougat güncelleme olasılığı düşük olsa da.

Bu arada, Redmi Not cihazı, Redmi Not 3, Redmi Not 4'ün Nougat güncellemesi alması muhtemel.

Xiaomi12

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Zek
Cihazım
Xiaomi mimax
Konular
1
Bende mi max 64gb kullanıyorum. Güncelleeme gelmedi.kendimizmi yüklüyoruz

Xiaomi12

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Zek
Cihazım
Xiaomi mimax
Konular
1
Kendisimi geliyor.bizmi yükleyecez mi max 64 gb kullanıyorum.root felan yaparsak anlıyorum ben güncelleme kesilirmi

hakanxml

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
0
oyle olurmu hocam.sen hangi mantikla bakiyorsun olaya xiaomide gm gibi direk versin diye bisey varmi gm saf android arayuzu kullaniyor ve android one programina dahil xiaomi ise miui arayuzu kullaniyor ve kernelide standart android kerneli degil suan kullandigin miui arayuzu androidden baskalasmis bir isletim sistemi modifiye android yane oyle hemen versinle olmuyor ben bu yorumunuzu gormemis sayiyorum yazilim bilgisi eksikliginizden cok ama cok yanlis bir yorum yaomissiniz hic elinize alip daha once rom hazirladinizmi rom gelistirdinizmi bu isler oyle basit isler degil hemen olmaz... modufiye android romlarin gec cikmasi dogaldir heleki genis bir gelistirici aginiz yoksa yada genia biruhendis ordunuz yoksa bu is uzar... xiaomidede bu okadar buyuk degil. huawei bile okadar hizli veremiyor ki huaweinin arayuzude modifuye android roma sahip ancak miui arayuzu kadar ozellesmis degil... miui arayuzu bambaska bir arayuz bu konuda bu yuzden sabirli olmaniz lazim

Hadi ben rom yapmayı bilmiyorum LG, HTC, Microsoft bunlarda mı bilmiyor? Yaptılarda ne oldu? Bilenleride gördük. Bir güncelleme hakkında yorum yapıp talepte bulunmam için rom yazmayı bilmem mi gerekiyor? Ben bana vaddedilenleri istiyorum verilen sözler yerine getirilmeli, Arkadaş çoğu firma yeni android versiyonu çıktığında kısa sürede arayüzünü özelleştirmesini hepsini hazırlıyor güncellemesini veriyor.

Xiaomi ne yaptı? Daha kasım ayından heryere haberler saldı. Android 7 şu şu modellere verilecek dedi üstüne miui 9 söylentisi çıkardı her ikisinide bekleyip duruyoruz bize Andorid 7 vaadiyle cihazları sattı 7 aydır sadece 1 güncelleme alabildim onda da bir cacık değişmedi. Ama hangi siteye girsem Xiaomi çok hızlı güncelleme veriyor şöyle iyi böyle iyi diye öve öve bitiremiyorlardı.

Ben müşteriyim diğerleri yapıyorsa bizimkide yapacak talep etmek en doğal hakkım. Yapamıyorsa onlarla aşık atmaya kalkmasın o halde. Huawei veremiyor dediniz 2016 sonunda çıkan mate 9 direkt android 7 ile geldi demekki veren veriyor.

Son olarak diyorumki bizimki 6-7 aydır bir cacık yapamadı daha en az 2-3 ayda stabil global romun çıkmayacağını sende bende biliyoruz değil mi? Yani neredeyse bir senede ancak yeni verisyonu verebilecek. Bu mantaliteyle bir yere varamazlar debelenir dururlar. Telefonları donanım olarak mükemmel sözüm yok ama güncellemelerde geri kaldılar. Örnek benim telefon mi 5s Plus resmi tek güncelleme geldi 7 ayda.

Eğer güncelleyecek ekibin zamanın yoksa 7 ay önceden piyasaya şu modelleri güncelleyeceğiz çok yakında deyip palavra sıkmamalılar.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
benim soylediklerim cok basit seyler uzatmanin anlami yok lg htc su bu beni baglamaz her firmanin farkli polutikasi vardir sen halen tutmussun google in dagittigi yazilimla lg htc yi.kiyasliyorsun anlam veremiyorum.birkere bi yazilimin dagitilmadan once gecmesi gereken prosedurlerden bahsetmeyecegim buradan custom rom yapmakla orjinal yazilim yapmak bir degildir custom rom yaparken prosedurlere takilmazsin ancak resmi bir yazilim yayinlarken googlein guvenlik testlerini gecmeniz gerekir onay almaniz gereki resmi firmalar kafasina gore is yapamaz. ve cihazlarada belli bi yazilim guncelleme limiti verirler. sony z3 icin android 7 verdi beta 4 dem sonra beta 5 gelmedi ve birden yazilim guncellemesini durdurdu suclu olarakda google cts yi gosterdi siz bunlari bilmeden halen firmalari sucluyorsunuz gercekden bilgi bilipde konussaniz yorum yapicam cevap vericem size ancak hix bisey bilmeyen birisine bisyide anlatamazsin bilmeniz gerek cok sey var ve cok cok uzun alakasiz alakasiz seyler yazmissiniz.
ben sana xiaominin aninda guncelleme verememesi ile ilgili cok basit bisey soyledim baska baska yerlere cektin mesela. sony 3 haftada verir misal xiaomide 3 ayda verir gelistirici desteginin gelistirici takiminin fazlaliginin nekadar onemli oldugunu birkere anlaman lazim cihaz sayisinin cok olmasi beni baglamaz gelistiricileri ist duzey cihazlara oncelik verir firmalarin.
ben burada xioaminin savunucusu dgilim xiaomi beni baglamaz. mate 9 android 7 le cikti yapan yapiyor diye bi savunmada olmaz samsung s8 de 7 ile cikti mi6 da 7 ile cikti mi5 ede 7 verdi xiaomide yapuyor ancak bi sony kadar hizli davranmasini bi huawei kadar hemen guncelleme vermesini bekleyemezsin adamlar verdikleri destek karsiliginda maasli calisan ve arge elemani calistiriyor onlarin parasinida senden cikariyor xiaomide calistirmiyor yada daha az calistirip parasini almiyor uygun fiyata veriyor guncelleme biraz gec geliyor her guzelin bi kusuru vardir bn tutar burada her firmayla ilgili uzun veryansizlar yazarim ama yazdiklarim tutarli olur sen cok tutarsiz salliyorsun firmalara

samsung bedava verseler kullanmam
sony cok pahali ve inatci
lg kullanilmaz mutlaka bi arizasi cikar ekran tirtlar yazilim kasar guncelleme vermez
huawei mutlaka gpu su tirttir yazilim destegi custom romu yoktur
htc sacma sapan eksikliklerle gelir tasarim cahilidir pili gitmez
daha sayayim istersen.

Son düzenleme:

hakanxml

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
0
benim soylediklerim cok basit seyler uzatmanin anlami yok lg htc su bu beni baglamaz her firmanin farkli polutikasi vardir sen halen tutmussun google in dagittigi yazilimla lg htc yi.kiyasliyorsun anlam veremiyorum.birkere bi yazilimin dagitilmadan once gecmesi gereken prosedurlerden bahsetmeyecegim buradan custom rom yapmakla orjinal yazilim yapmak bir degildir custom rom yaparken prosedurlere takilmazsin ancak resmi bir yazilim yayinlarken googlein guvenlik testlerini gecmeniz gerekir onay almaniz gereki resmi firmalar kafasina gore is yapamaz. ve cihazlarada belli bi yazilim guncelleme limiti verirler. sony z3 icin android 7 verdi beta 4 dem sonra beta 5 gelmedi ve birden yazilim guncellemesini durdurdu suclu olarakda google cts yi gosterdi siz bunlari bilmeden halen firmalari sucluyorsunuz gercekden bilgi bilipde konussaniz yorum yapicam cevap vericem size ancak hix bisey bilmeyen birisine bisyide anlatamazsin bilmeniz gerek cok sey var ve cok cok uzun alakasiz alakasiz seyler yazmissiniz.
ben sana xiaominin aninda guncelleme verememesi ile ilgili cok basit bisey soyledim baska baska yerlere cektin mesela. sony 3 haftada verir misal xiaomide 3 ayda verir gelistirici desteginin gelistirici takiminin fazlaliginin nekadar onemli oldugunu birkere anlaman lazim cihaz sayisinin cok olmasi beni baglamaz gelistiricileri ist duzey cihazlara oncelik verir firmalarin.
ben burada xioaminin savunucusu dgilim xiaomi beni baglamaz. mate 9 android 7 le cikti yapan yapiyor diye bi savunmada olmaz samsung s8 de 7 ile cikti mi6 da 7 ile cikti mi5 ede 7 verdi xiaomide yapuyor ancak bi sony kadar hizli davranmasini bi huawei kadar hemen guncelleme vermesini bekleyemezsin adamlar verdikleri destek karsiliginda maasli calisan ve arge elemani calistiriyor onlarin parasinida senden cikariyor xiaomide calistirmiyor yada daha az calistirip parasini almiyor uygun fiyata veriyor guncelleme biraz gec geliyor her guzelin bi kusuru vardir bn tutar burada her firmayla ilgili uzun veryansizlar yazarim ama yazdiklarim tutarli olur sen cok tutarsiz salliyorsun firmalara

samsung bedava verseler kullanmam
sony cok pahali ve inatci
lg kullanilmaz mutlaka bi arizasi cikar ekran tirtlar yazilim kasar guncelleme vermez
huawei mutlaka gpu su tirttir yazilim destegi custom romu yoktur
htc sacma sapan eksikliklerle gelir tasarim cahilidir pili gitmez
daha sayayim istersen.
Aktif üye olduğunuzu belli ettiniz yani. Uzun uzun anlatıp beni bezdiriyorsunuz ne demek istediğimi anlamak istemiyorsunuz, bu tür forumlarda ilaki ben bilirim diyen bir grup var sizde onlardan mısınız? Arkadaş ben bir şikayetimi dile getirdim hatta bana beta linkleri göndermeye çalışan arkadaşlar oldu sağolsunlar, sen diyorsunki şikayet etmeye hakkın yok neden yok?

Bana daha 7 ay önceden şu modellere destek vereceğiz çok yakında android 7 geliyor diyen Xiaomi'ye soruyorum güncelleme nerede? Daha kaç ay bekleyeceğiz? Neymiş yetişmiyormuş daha 3 ay bekle babam bekle en az

scrooldream

TENGRİ BİZ MENEN!
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android
Cihazım
NOTE4x Mi6
Meslek
Toyota Robot Teknisyeni
Konular
12
Tartışma bölümünde tartışmanizi gerceklestirebilirsiniz..

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
ben sikayet etmeye hakkin yok demedim yersiz sikayete hakkin yok dedim..

benim yazdiklarimi baska baska taraflara cekmeye calsan sensin yahu insan android one programiyla gelip xiaomi cihazlarini general mobile bile hemen veriyor xiaomi veriyor diye elestirebilirmi bu nasil mantikdir.
boyle elestiri olmaz olamaz ha dersen ki xiaomide android one programina katilsin diye ozaman derim ki xiaomi buna katilmaz cunku arayuzu farkli.
mantikli yapici elestiri yaparsan mantikli tepki alirsin yaptigin elestiriler mantiksiz ve tutarsiz ayrica bende bu foruma uye olali 2 3 ay oldu beni taniyan ctrlpdan tanir orada senelerce forum yineticiligide yaptim ben bilirim havasinda olmadim hicbir zaman ama sen cok sey biliyorsun bu yuzden bildiklerinle seni basbasa birakiyorum oruc oruc ugrasamam kimseyle...

hakanxml

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
0
ben sikayet etmeye hakkin yok demedim yersiz sikayete hakkin yok dedim..

benim yazdiklarimi baska baska taraflara cekmeye calsan sensin yahu insan android one programiyla gelip xiaomi cihazlarini general mobile bile hemen veriyor xiaomi veriyor diye elestirebilirmi bu nasil mantikdir.
boyle elestiri olmaz olamaz ha dersen ki xiaomide android one programina katilsin diye ozaman derim ki xiaomi buna katilmaz cunku arayuzu farkli.
mantikli yapici elestiri yaparsan mantikli tepki alirsin yaptigin elestiriler mantiksiz ve tutarsiz ayrica bende bu foruma uye olali 2 3 ay oldu beni taniyan ctrlpdan tanir orada senelerce forum yineticiligide yaptim ben bilirim havasinda olmadim hicbir zaman ama sen cok sey biliyorsun bu yuzden bildiklerinle seni basbasa birakiyorum oruc oruc ugrasamam kimseyle...
Tamam android programıyla eleştirmeyelim kendi arayüzünü yazan firmalarda android 7'yi verdiler Xiaomi vermedi. Son olarak can alıcı sorum şu: Neden Xiaomi medyaya haberler yazdırıp ortalığı ayağa kaldırdı? Neden 7 ay önceden şu modellere android vereceğim dediği halde hala hiçbir şey yapamadı? Ben bunu soruyorum çok net. Başka bilen varsa o yazsın. Bende aç karınla biraz sert yazmışım özür dilerim kusura bakmayın. Ama sorum çok net buun cevabı Xiaomi gariban ekibi yok olmamalı. Vaadediyorsa yapacak yapmıyorsa gideriz başka markalara olur biter.

El7is

Azerbaycan'dan Selam.
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
El7is
Cihazım
Note 4X SD
Meslek
Mak. Müh.
Konular
25
Bende Miui 9 bekliyorum. Ve beklemeye devam edeceğiz.
Xiaomi'nin güncelleme konusunda (Android sürümünden bahsediyorum.) nasıl olduğunu biliyorsunuz.
Ve şimdi geç kalındı demek bana pek doğru gelmiyor.

Piyasada Android N tabanlı sürümler mevcut. (Madem Android N kullanmak isiyorsunuz.)
Gördüğüm kadarıyla sorunsuza yakın kullanılıyor. Onları deneyebilirsiniz.

Tavsiyem teknolojiyi bu kadar çabuk eskitmeyin.
Destek verilecektir ama zaman konusunu bir kenara bırakın lütfen.

"Walmart Belgeselinden Alıntıdır."

Pahalı kıyafetlerinizi giyerken, çocuklarınız yüksek kaliteli oyuncaklarla oynarken Çin’i ve Uzakdoğu’yu aklınıza getirin. Sahip olduklarınızı ve harika hayatlarınızı Çinli işçilerin gözyaşı ve terine borçlusunuz.

hakanxml

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
0
Bende Miui 9 bekliyorum. Ve beklemeye devam edeceğiz.
Xiaomi'nin güncelleme konusunda (Android sürümünden bahsediyorum.) nasıl olduğunu biliyorsunuz.
Ve şimdi geç kalındı demek bana pek doğru gelmiyor.

Piyasada Android N tabanlı sürümler mevcut. (Madem Android N kullanmak isiyorsunuz.)
Gördüğüm kadarıyla sorunsuza yakın kullanılıyor. Onları deneyebilirsiniz.

Tavsiyem teknolojiyi bu kadar çabuk eskitmeyin.
Destek verilecektir ama zaman konusunu bir kenara bırakın lütfen.

"Walmart Belgeselinden Alıntıdır."
Miui 9 mu bekliyorsun o zaman sana Allah bol sabır versin. Çünkü bende aylardır bekliyorum daha beta alpha ne cacıksa hiçbiri yok. Ama teknoloji sitelerinde sayfa sayfa listeler yayınlandı. Xiaomi'nin çok yakında android 7 vereceği modeller diye sıraladılar. O tarihten kasım ayından beri 7 ay geçti tık yok. Ayrıca telefonuma sadece 1 yazıyla bir güncelleme geldi. Bu resmen rezillik eleştirip sattığım Samsung bile ben sattıktan sonra üstüne 2 güncelleme verdi 7 dahil. Bizimki kuru sıkı atıyor medyaya haberler salıp. Bana saf android lazım değil bana firmanın kendi vaaddettiği yazılım lazım. Söz veriyorsa yapacak yapamıyor demekki bir daha başka marka alacağım demektir. Ben buradan talebimi belirttim illa çin sitesine gidip yazmam gerekmiyor.

Bakın internetteki haberlere haksız mıyım görün. Tam 7 ay önce android 7 Xiaomi cihazlara gelecek haberleri teknoloji sitelerinde yayınlandı. Bende inandım güvendim ama Çinlilerin güvenilmez olduğunu unutarak bu markaya geçtim böylece kafama dank etmiş oldu. Ben ekranı iyike bölerek kullanmayı bekliyorum neden sinirleniyorum çünkü önümüzdeki aylarda da gelceği yok anladım.

Üst Alt