Haber Android 12 Tabanlı Miui 13 Güncellemesini Alacak Resmi Olarak Açıklanan Cihazlar

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi'nin “Hız ve stabilite” vurgusu yaptığı Android 12 üzerine inşa edilen Miui 13 güncellemesini 2022’nin ilk çeyreği içerisinde alacak akıllı telefon ve tablet modelleri global olarak lanse edildi. Güncellemeyi alacak ilk modeller şu şekilde:
  • Xiaomi 11
  • Xiaomi 11 Ultra
  • Xiaomi 11i
  • Xiaomi11XPro
  • Xiaomi 11X
  • Xiaomi 11 Lite 5G NE
  • Xiaomi 11 Lite NE
  • Xiaomi 11T Pro
  • Xiaomi 11T
  • Xiaomi 11 Lite 5G
  • Xiaomi 11 Lite
  • Redmi 10
  • Redmi 10 Prime
  • Redmi Note 10 Pro
  • Redmi Note 10 Pro Max
  • Redmi Note 10
  • Redmi Note 10 JE
  • Redmi Note 8
  • Xiaomi Pad 5
Xiaomi 12 Serisi kutudan Android 12 ve Miui 13 ile çıktığından liste dışı tutuldu. Xiaomi'nin isim değişikliğine gitmesiyle birlikte önceki adı "Mi 11 Lite 5G" ve "Mi 11 Lite" olarak adlandırılan cihazlar listede Xiaomi olarak paylaşıldı.

Android 12 üzerine kurulu MIUI 13 arayüzünün getirdiği yenilikler;​
  • “MIUI 13, kullanıcılara hızlı ve kararlı bir yazılım deneyimi sunacak. Sadece akıllı telefonlar ve tabletler değil, Xiaomi markalı akıllı saatler, hoparlör ve TV’ler AIoT cihazlarına da destek verecek ve bağlantı yetenekleri iyileştirilecek (Bu özellik desteklenen Xiaomi cihazlarında Miui+ ve Mi Smart Hub Uygulaması ile kullanılabilecek).

• MIUI 13 arayüzünde kararlılığı genel olarak artırdığını söyleyen Xiaomi, temel işlevleri sorunsuz hale getirmeye odaklanıyor. Xiaomi Miui 13 ile birlikte geliştirdiği 3 yeni algoritmayı kullanıcılarına sunuyor.

3 yeni algoritma ve özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:
  • Odaklanmış Algoritmalar (Focused Algorithms)
  • Akıcı Depolama (Liquid Storage)
  • Atomize Bellek (Atomized Memory)
Odaklanmış Algoritmalar, İşletim Sistemi ve Arayüz tarafından kullanılan çekirdek uygulamaları optimize ederek yoğun kullanımda performans artışı sağlıyor. Atomize Bellek ve Akıcı Depolama ise cihazın okuma ve yazma yeteneklerinin bozulmasını azaltıyor.

Xiaomi'nin Miui 13 ile birlikte getirdiği yenilikler hakkında sizlerin düşünceleri neler?

Son düzenleme:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Elinize sağlık Hocam.
Redmi Note 10 pro için beklemedeyim Gelirse kuracağım hemen ama gördüğüm kadarıyla fazla değişiklik yok.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Elinize sağlık Hocam.
Redmi Note 10 pro için beklemedeyim Gelirse kuracağım hemen ama gördüğüm kadarıyla fazla değişiklik yok.
Teşekkürler hocam. Görsel olarak benim gördüğüm kadarıyla değişiklik yapılmamış desem yalan olmaz giggle~~

Lom5

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
BİLAL
Cihazım
Xiaomi mi 10T
Konular
0
Mi 10T neden liste yok.

Berkebeys

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Haktan Berke
Cihazım
Note 9S
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
7
Türkiye de olan cihazlarda muhteşem özellikler beklemeyin. Çoğu özellik Çin pazarına geliyor.

Üst Alt