MIUI 12 [Android 11] Redmi Note 8 Xiaomi.eu Miui 12 V12.0.3.0 Kararlı Rom İndirme Bağlantısı

ciwwano

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 11s
Konular
51
Watsap, Opera, YouTube arama vesaire gibi telefonu yormayan işlerde telefonu kullanıyorum. Ekran ışığı otomatik yada ortanın biraz üstü. Ekran süresi olarak 6 saat aldım. Bundan önceki rom da yani eu stabil 12.03 te 9 saat üstü alıyordum. Rom oturmamışmidir yoksa bu rom da sizde mi düşük ekran saati alıyorsunuz acaba ?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Watsap, Opera, YouTube arama vesaire gibi telefonu yormayan işlerde telefonu kullanıyorum. Ekran ışığı otomatik yada ortanın biraz üstü. Ekran süresi olarak 6 saat aldım. Bundan önceki rom da yani eu stabil 12.03 te 9 saat üstü alıyordum. Rom oturmamışmidir yoksa bu rom da sizde mi düşük ekran saati alıyorsunuz acaba ?
Temiz kurulumla mı geçtiniz? Büyük bir güncelleme olduğu için temiz kurulum şart. Ki DFE kurmadıysanız veya uyumlu Recovery kullanmadıysanız açıkçası sorun yaşayacaksınız demektir. Fastboot ile bilgisayardan format atıp yeniden kurulum yapmanız gerekmekte.

ciwwano

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 11s
Konular
51
Temiz kurulumla mı geçtiniz? Büyük bir güncelleme olduğu için temiz kurulum şart. Ki DFE kurmadıysanız veya uyumlu Recovery kullanmadıysanız açıkçası sorun yaşayacaksınız demektir. Fastboot ile bilgisayardan format atıp yeniden kurulum yapmanız gerekmekte.
Hellas twrp den ilk 4 wipe i yaptım. Ardından rom yükledim wipe cache dalvik mi geliyor onu da yaptım. Ama format data yapmadım.onun için sıfırlanmadi veriler ayarlar. Baştan kurmak istemedim herşeyi. . . Bakalım başka kullanıcılar da daha fazla ekran süresi alınıyorsa bende mecbur format data yapacağım

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hellas twrp den ilk 4 wipe i yaptım. Ardından rom yükledim wipe cache dalvik mi geliyor onu da yaptım. Ama format data yapmadım.onun için sıfırlanmadi veriler ayarlar. Baştan kurmak istemedim herşeyi. . . Bakalım başka kullanıcılar da daha fazla ekran süresi alınıyorsa bende mecbur format data yapacağım
Hocam, büyük güncellemelerde temiz kurulum kesinlikle şart. Hellas uyumlu, o nedenle sorun olmaz ama temizlenmesi çok önemli.

Ben de geçmeyi düşünüyorum bugün. Kendime uygun bir zaman ayarlayıp geçerim İnşallah. :)

ciwwano

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 11s
Konular
51
Hocam, büyük güncellemelerde temiz kurulum kesinlikle şart. Hellas uyumlu, o nedenle sorun olmaz ama temizlenmesi çok önemli.

Ben de geçmeyi düşünüyorum bugün. Kendime uygun bir zaman ayarlayıp geçerim İnşallah. :)
Peki o zaman. 3 gündür kurmuşum rom u şimdi format data mi yapsam sadece.yoksa romu yeniden kurup öyle mi format Data yapsam

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174

ciwwano

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 11s
Konular
51
Temiz kurulum yapmak en iyisi hocam. :)
Pekiyi herşeyi baştan yapacağim. Bazı uygulamaların yedeklerini almam gerekecek.bu rom a magisk yükleyen varmi. Bu rom için sorunsuz sürüm hangisidir acaba?

teomanonal

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teoman
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Memur
Konular
9
Ben her zaman twrp veya orangefox ile backup ve restore yapıyorum.
Yedek alırken de sadece boot, cache ve data verilerini yedekliyorum.
Restore içinse, hangi romun yedeğini yüklemek istiyorsan o romu kurup restore yapıyorum, hiç bir sıkıntı yaşamadım...

Üst Alt