Rom [Android 11] Mi 10 (umi) MiuiMix 21.4.8 [MIUI12.5]

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Hocalarım malum mi 10 adı altında ki tüm konular böyle az ve yetersiz. Galiba mi 10 Türkiye de hiç sarılmadı yada kitlesi sessiz ve yeniliklere açık değil. Benim arayışım özellikle Google uygulamalar dan kurtulmak. Önceliğim bu akabinde elbette sorunsuz bir rom. Yüklediğime pişman olacaksam Google uygulamalara razı olurum diyebilirim. Şimdi bu romu kullanan arkadaşlar oldu mu sonuç nedir. Çalışan çalışmayan bir şey var mı. Tavsiye eder misiniz.

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12
Ben eu beta kurdum harika hiçbir sıkıntı yok tavsiye ederim

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Hocam sen kurdun mu. Hayırlı olsun. Ben halen. Korkuyorum denemeye :(
Sana zahmet bir kaç gün kullanıp tam bir test sonucu bana bilgi ver bende ona göre nasıl kurduysan öyle yapıp geçiş yapayım. Çünkü artık çok yordu beni rom değiş hata oldu mu tekrar geri dön verileri yedekle kopyala yapıştır kırk tane sorun. Senden dönüş bekliyorum sana zahmet.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sana zahmet bir kaç gün kullanıp tam bir test sonucu bana bilgi ver bende ona göre nasıl kurduysan öyle yapıp geçiş yapayım. Çünkü artık çok yordu beni rom değiş hata oldu mu tekrar geri dön verileri yedekle kopyala yapıştır kırk tane sorun. Senden dönüş bekliyorum sana zahmet.
Bir de şu an hangi sürüm kullanıyorsun onu da belirtirsen sevinirim. Android 11 miui 12.5 mi?

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12
Hocam sen kurdun mu. Hayırlı olsun. Ben halen. Korkuyorum denemeye :(
Aynen kurdum çok basitmiş korkulacak bişey yok telefonun amiral gemisi olduğunu bu romu yükledikten sonra anladım resmen ateş ediyor

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Aynen kurdum çok basitmiş korkulacak bişey yok telefonun amiral gemisi olduğunu bu romu yükledikten sonra anladım resmen ateş ediyor
Şu arkadaşın tarif ettiği şekilde ve paylaştığı twrp ile mi? Şimdi bende Android 11 yüklü ya yine cihaz göçerse

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12
Şu arkadaşın tarif ettiği şekilde ve paylaştığı twrp ile mi? Şimdi bende Android 11 yüklü ya yine cihaz göçerse
Hayır başka bir yerden araştırıp buldum ama yükleme sekli aynı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-02-18-56-08-142_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-04-02-18-56-08-142_com.android.settings.jpg
    269,5 KB · Görüntüleme: 16

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Değerli forum üyeleri,
MiuiMiX Rom, EU romdan optimize edilerek kodlanmış daha iyi kullanıcı deneyimine ve daha iyi bir pil ömrüne sahip bir custom rom. xiaomi.eu tabanlı ve haftalık güncelleme yapılıyor.

Sistem
Yeni - Sistem genelinde değişken yazı tipini etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için anahtar eklendi. Bu yazı tipini devre dışı bırakmak, üçüncü taraf uygulama yazı tipi sorunlarının çoğunu çözmelidir
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Şubat 2021'e güncellendi [belirli cihazlar]
Düzeltme - Metin boyutunu XXS / XL / XXL olarak değiştirmek sistemi kilitledi [Redmi Note 7]
Düzeltme - Hava durumu süper duvar kağıdı, Hava Durumu uygulamasından hava durumu verilerini alamadı

Kontrol Merkezi
Yeni - Tek bir kaydırmayla Kontrol merkezi ve Bildirim gölgesi arasında geçiş yapabilirsiniz [Android 11 cihazlar]

Fotoğraf Galerisi
Düzeltme - Fotoğraflar arasında gezinirken uygulama kilitlendi [Redmi Note 7]
Düzeltme - "Öneriler" sekmesinde "Video efektleri" kullanmaya çalışırken uygulama kilitlendi [Redmi Note 7]

İndirilenler
Düzeltme - İndirme tamamlandı / tamamlanmadı bildirimi, kapatıldıktan sonra bir kez daha yeniden görüntülendi

Cihazınızın Bootloader kilidi açık, TWRP yüklü olmalıdır! Aksi durumda kurulum yapamazsınız.

Linkten romu ve varsa Magisk dosyasını indiriniz.
* Cihazınızı TWRP modunda başlatınız.
* TWRP ile Wipe -Format Data / Yes yapıp Reboot - Recovery ile Tam Temizlik yapınız.
* Twrp ile Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayınız " Dalvik / Art Cache - Cache - System - Data '' Seçip , Swipe to Wipe yapınız.
* Kurulumunu yapmak istediğiniz romu, varsa magisk dosyasın cihazınıza aktarınız/kopyalayınız.
* TWRP ana menüsüne dönünüz, Install üzerine dokununuz ve cihazınıza aktardığınız romu seçiniz.
* Romu seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
* ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra,sol alt köşeden Art dalvik / cache yapınız ve Navigasyon tuşlarını kullanarak twrp ana menüden Reboot - Recovery yapınız.
* Cihazınız tekrar TWRP de açılacaktır. İndirmiş olduğunuz *Magisk zıp dosyasını telefondaki Twrp klasörüne kopyalayınız.
*TWRP / Install kısımından Magisk zıp dosyasını seçip flashlayınız. Art dalvik / cache » Reboot - System yapınız.

İlk Kurulum ortalama 5 dk kadar sürmektedir.

kurulum adımlarında desteği archesm hocama teşekkür ederim

Mi 10 [umi] için Miui Mix 21.2.4

Ekran görüntüleri kuran bir hocamız paylaştığında konuya eklenecektir.

Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine, düzenleme hakkı bana aittir.
Yapılan yanlış işlemlerden ve cihazınızda oluşabilecek arızalardan şahsım ve miuiturkiye.net ailesi ASLA SORUMLU TUTULAMAZ.
[/SPOILER]
hocam başlıkta 2.4 yazıyor ama indirince 2.3 iniyor linkte?

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Arkadaşlar bu romu yeni kurdum. Daha önce hindistan global rom vardı. Sim kart etkinleştirme yapamıyorum. Global de en azından izinler den izin verip xiaomi sim kart etkinleştirme msj atma izni vs açıyordum msj gönderiyordu. Şimdi hiç msj dahi atmıyor ayarlardan izin verme gibi bir özellik de yok. Nasıl aktif edebilirim. Senkronizasyon için kullanıyorum aktif etmem gerek.

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
ribac23 lütfen üst üste mesaj atmayınız. Flood kural dışıdır. Covid-19 karantinasindayim, yarın sabah düzenlemeleri yapacağım.

Üst Alt