Rom [Android 11] [AOSP] Corvus OS v13.0 Exalted— OFFICIAL

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
En baştan en sona detaylı yükleme rehberi var mı?
Yazdığım kurulum detaylı ama firmware kısmını dikkate alarak bu konuyu inceleyebilirsiniz. Firmware yüklemeyi unutmayın bu romu kuracak iseniz. Buradaki kurulum adimlarini muhakkak dikkate alın.

Rehber Twrp ile Sorunsuz Rom Kurma Yöntemi (Video)

OguzJones

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
Hocam elinize sağlık benim bir sorum olacaktı firmware dediğiniz şey nedir cahilliğime verin lütfen.

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Hocam elinize sağlık benim bir sorum olacaktı firmware dediğiniz şey nedir cahilliğime verin lütfen.
Estağfurullah hocam. O ne kelime. Bir şeyi bilmemek değil, öğrenmek istememek ayıptır. Bilgiyi öğrenmek istemek cahillik olmaz. Asla ve kata.

Firmwarei şöyle anlatayım.
Bizim bir bilgisayarimiz var ve bilgisayarımızın çalışması için de bir işletim sistemine ihtiyacımız var.
Telefonumuzun çalışması için de bir roma ihtiyacımız var.
Bu noktada, aygıtlarimiza yükleyeceğimiz yazılıma firmware diyoruz.
Cihazimiza rom kurmadan önce firmware istemesinin sebebi, romun o cihaz üzerinde çalışabilmesi ve o cihaza göre görevlerini yerine getirebilmesi için.
Yazılımcı daha o telefonu destekleyecek bir rom geliştirmedigi icin romu yuklemeden önce firmware yüklemesini ister ki romumuz telefonumuzda calisabilsin

OguzJones

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
Estağfurullah hocam. O ne kelime. Bir şeyi bilmemek değil, öğrenmek istememek ayıptır. Bilgiyi öğrenmek istemek cahillik olmaz. Asla ve kata.

Bizim bir bilgisayarimiz var ve bilgisayarımızın çalışması için de bir işletim sistemine ihtiyacımız var.
Cihazimiza rom kurmadan önce firmware istemesinin sebebi, romun o cihaz üzerinde çalışabilmesi ve o cihaza göre görevlerini yerine getirebilmesi için.
Yazılımcı daha o telefonu destekleyecek bir rom geliştirmedigi icin romu yuklemeden önce firmware yüklemesini ister ki romumuz telefonumuzda calisabilsin
Çok teşekkür ederim hocam gayet açıklayıcı olmuş.Elinize sağlık

OguzJones

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4

Hocam ben bu romu uzun zaman sonra tekrar denedim Firmwareye olmadan cihaz açıldı acaba fw olsaydı daha mı yüksek performans alırım hocam eğer performans değişikliği olmayacaksa fw flaşlamasam da olur o bakımdan soruyorum.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam ben bu romu uzun zaman sonra tekrar denedim Firmwareye olmadan cihaz açıldı acaba fw olsaydı daha mı yüksek performans alırım hocam eğer performans değişikliği olmayacaksa fw flaşlamasam da olur o bakımdan soruyorum.
Fw olmadan açılır ama donanımın daha iyi çalışması için fw gerekli. Zira geliştirici fw gerekli görmezdi aksi hâlde. Fw gerek olmayan bir Lineage OS var romlar arasında.

OguzJones

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
Fw olmadan açılır ama donanımın daha iyi çalışması için fw gerekli. Zira geliştirici fw gerekli görmezdi aksi hâlde. Fw gerek olmayan bir Lineage OS var romlar arasında.
Pekala hocam değerli cevabınız için teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yani hocam redmi note 8 cihazım için tüm aosp romlar için fw flaşlamam mı gerekiyor daha önce hiç yapmamıştım deneyeceğim mutlaka.

Son düzenleme:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Pekala hocam değerli cevabınız için teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yani hocam redmi note 8 cihazım için tüm aosp romlar için fw flaşlamam mı gerekiyor daha önce hiç yapmamıştım deneyeceğim mutlaka.
Ben de daha önceki cihazlarımda hiç yapmadım ama fark altı üstü bir dosya hocam. 66 mb büyüklüğünde o da zaten. :D

cangonulacarr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Note 8
Konular
9
Şu firmware yi rom dan önce mi yüklemem gerekiyor. Biri bana sıralayabilir mi?

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı