Rom [Android 10] Redmi Note 8 Pro - v11.0.2.0 QGGEUXM - EEA (Avrupa) Kararlı İndirme Bağlantısı

sadecebiri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
elife e7
Konular
14
İndirdiğin rom'un içinden vbmeta.img dosyanı fastboot üzerinden şu şekilde flashla

fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img

Sonra restart at sistem açılsın , sonra yeniden fastboot moda al

Paylaştığım TWRP yi flashla, sonra TWRP modunda aç cihazı TWRP uzerinden mount a tıkla System mount et yanılmıyorsam system_root diye bi folder olucak (birde System yazan klasorde olabilir) oradan

recovery-from-boot.p

Yazan dosyayı bul ve sil, ardından magist'in son sürümünü flashla ve sistemi aç

Daha sonra MIUI icindende OTA update yapabilirsin otomatik TWRP uzerinden acilcak sistem ve ayrıca TWRP'yi Türkçede yapabilirsin destekliyor

2020-01-24, 7:52AM

bu olayı denedim... rom içinde vbmate olabilir. ama komutu kullandığımda...
Kod:
PS C:\adb> ./fastboot devices
lztcws5dl7x8ibg6        fastboot
PS C:\adb> fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img
C:\adb\fastboot.exe: unknown option -- disable-verity
PS C:\adb>

bu şekilde hata veriyor...

byercanx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
3
bu olayı denedim... rom içinde vbmate olabilir. ama komutu kullandığımda...
Kod:
PS C:\adb> fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img

bu şekilde hata veriyor...

kabloyu çıkar tak birdaha dene

sadecebiri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
elife e7
Konular
14
kabloyu çıkar tak birdaha dene

Kod:
PS C:\adb> ./fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img

bunun kablo ile alakalı olduğunu sanmıyorum. bilinmeyen komut diyor... birde adb son versiyonu indirip deneyeceğim, aklıma geldi belki ondandır

byercanx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
3
Kod:
PS C:\adb> ./fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img

bunun kablo ile alakalı olduğunu sanmıyorum. bilinmeyen komut diyor... birde adb son versiyonu indirip deneyeceğim, aklıma geldi belki ondandır

indir C üzerindeki ile değiştir sonra koplaya yapıştır içinde vbmeta var, kablo ile alakalı derken kablon bozuk olduğundan değil fastboot yapabiliyor o çıktıyı arada

chronicmaniac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
0
Rom resmi olarak dağıtıma başladı hocam şu an OTA'dan iniyor

byercanx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
3

indir C üzerindeki ile değiştir sonra koplaya yapıştır içinde vbmeta var, kablo ile alakalı derken kablon bozuk olduğundan değil fastboot yapabiliyor o çıktıyı arada

birde yazmayı unutmuşum magisk kurulumunda hata vericek sana orda recovery'den kurulum yaptığını varsayarak söylüyorum

miui_BEGONIAEEAGlobal_V11.0.2.0.QGGEUXM_a13b9653ba_10.0.zip kurduktan sonra system'den

recovery-from-boot.p sil mount'a tıkla system tıkını kaldır ondan sonra magisk kur system mount durumdayken magist kurmaz

sadecebiri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
elife e7
Konular
14
birde yazmayı unutmuşum magisk kurulumunda hata vericek sana orda recovery'den kurulum yaptığını varsayarak söylüyorum

miui_BEGONIAEEAGlobal_V11.0.2.0.QGGEUXM_a13b9653ba_10.0.zip kurduktan sonra system'den

recovery-from-boot.p sil mount'a tıkla system tıkını kaldır ondan sonra magisk kur system mount durumdayken magist kurmaz
dün telefona format data yaptıktan sonra. recovery den kurulumu yaptım... reboot yapmadan system root üzerindeki boot dosyasını silmiştim zaten... şuan anlaşılan telefono tekrar sıfırlayıp. ota üzerinden güncelleyip yeniden twrp kurmayı deneyeceğim...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rom resmi olarak dağıtıma başladı hocam şu an OTA'dan iniyor
twrp yüklüyormusunuz ? yüklediniz mi ?

chronicmaniac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
0
dün telefona format data yaptıktan sonra. recovery den kurulumu yaptım... reboot yapmadan system root üzerindeki boot dosyasını silmiştim zaten... şuan anlaşılan telefono tekrar sıfırlayıp. ota üzerinden güncelleyip yeniden twrp kurmayı deneyeceğim...

Hayır hocam normal güncelleme bölümünden yeniledim 1.9 GB olarak göründü indi ve şu an restart attı kurulum bitmek üzere bekliyorum.

byercanx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
3

sistem

kolay gele

sadecebiri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
elife e7
Konular
14
sistem

kolay gele
hocam yardımların için çok tşk ederim. yukarıda verdiğin adb dosyyası ile de denedim... vbmeta .img flash yaptığım halde twrp kurdum yinede. recoveryi moduna geçmedi.. hayır anlamadığım orjinal recovery de açmıyor. normal mi... tuş kombinasyonlarını mı yalnış yapıyorum acaba... acemi gibi oldum.. ses + power redmi logosu geldiğinde power bırakıp ses basılı tutmaya devam ediyorum... birde twrp flashlayınca komut ile recovery başlatamıyormuyuz ? fastboot reboot recovery gibi ? bir komut yokmu

Üst Alt