Rom [Android 10] [MIUI12] Mi Note 10 / Mi Note 10 Pro - CC9 Pro Masik ™ X 16.1 / 14.0 / 13.1 / 13.2 / 13.3 Rom

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Merhaba. Bende de aynı sorun olmuştu fakat tam ters şekilde. Masik romdan ea roma geçişte video modu gitti. Aşağıdaki konuyu incelerseniz sorunu nasıl çözdüğümü yazmıştım orada. Geçmiş olsun sevgiler.

Kamera sorunu

smugglers

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
oğuzhan
Cihazım
HTC 10
Konular
0
Merhaba. Bende de aynı sorun olmuştu fakat tam ters şekilde. Masik romdan ea roma geçişte video modu gitti. Aşağıdaki konuyu incelerseniz sorunu nasıl çözdüğümü yazmıştım orada. Geçmiş olsun sevgiler.

Kamera sorunu
Teşekkür ederim, aslında daha önce masik kullanıyordum böyle bir sorun yoktu, farklı bir rom deneyip tekrar masik'e geçince böyle oldu.

Son düzenleme:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Teşekkür ederim, aslında daha önce masik kullanıyordum böyle bir sorun yoktu, farklı bir rom deneyip tekrar masik'e geçince böyle oldu.

Android 11 romdan 10 roma geçiş yaparken bu hatayı veriyor bazı cihazlarda.

smugglers

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
oğuzhan
Cihazım
HTC 10
Konular
0
Android 11 romdan 10 roma geçiş yaparken bu hatayı veriyor bazı cihazlarda.
hocam konuda dediğiniz her şeyi yaptım, her seferinde format data ve 4 wipe'de yapıyorum rom yuklemesi oncesınde. önce eu 11'e geçtim bu sefer kamera hiç calısmamaya basladı. hangi mod olursa olsun goruntu vermiyor ve kamera baslatılamadı hatası verdi. yine format data ve 4 wipe yaparak üzerine masik kurdum bu sefer yine video modu çalışmıyor ama fotoğraf ve diğer sekmeler çalışıyor

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
hocam konuda dediğiniz her şeyi yaptım, her seferinde format data ve 4 wipe'de yapıyorum rom yuklemesi oncesınde. önce eu 11'e geçtim bu sefer kamera hiç calısmamaya basladı. hangi mod olursa olsun goruntu vermiyor ve kamera baslatılamadı hatası verdi. yine format data ve 4 wipe yaparak üzerine masik kurdum bu sefer yine video modu çalışmıyor ama fotoğraf ve diğer sekmeler çalışıyor

Merhaba. Persist dosyası bozulmuş. Her romu tek tek deneyeceksiniz ve çalışan bir romu bulduğunuzda romun persist dosyasını alacaksınız. Sonrasında yüklemek istediğiniz romu yükleyip, çalışan persist dosyasını o roma yazacaksınız. İşlemler uzun gibi görünüyor ama çok basit, burada tek uğraştıracak kısım rom indirmesi ve ilk kurulum. İsterseniz Bende masik romun persist dosyasını sizin için bulmaya çalışırım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

@Mustafaozkan hocam fastboot rom kurmanız yeterli değilmi ?

Ne fastboot' lar denedim bilemezsiniz :) Emin olun hiç bir işe yaramadı. Çok uğraştırdı meret.

smugglers

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
oğuzhan
Cihazım
HTC 10
Konular
0
Merhaba. Persist dosyası bozulmuş. Her romu tek tek deneyeceksiniz ve çalışan bir romu bulduğunuzda romun persist dosyasını alacaksınız. Sonrasında yüklemek istediğiniz romu yükleyip, çalışan persist dosyasını o roma yazacaksınız. İşlemler uzun gibi görünüyor ama çok basit, burada tek uğraştıracak kısım rom indirmesi ve ilk kurulum. İsterseniz Bende masik romun persist dosyasını sizin için bulmaya çalışırım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ne fastboot' lar denedim bilemezsiniz :) Emin olun hiç bir işe yaramadı. Çok uğraştırdı meret.
hocam çok memnun olurum bulabilirseniz ben de aramaya başlayacağım.

smugglers

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
oğuzhan
Cihazım
HTC 10
Konular
0
'in fastboot linki yok mudur acaba? içinden persist dosyasını almam lazım da. ya da elinde olan varsa persist dosyasını paylaşabilir mi?

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
'in fastboot linki yok mudur acaba? içinden persist dosyasını almam lazım da. ya da elinde olan varsa persist dosyasını paylaşabilir mi?

Bu romun fastboot halini bulamazsınız. Bu rom özel üretim bir rom. Biraz sabredin ben çalışan persist dosyalarını ayarlamaya çalışıyorum.

Üst Alt