MIUI 11 [Android 10] Mi 8 - Xiaomi.eu MIUI 11 v20.3.26 Beta / v11.0.7.0 Stabil Rom İndirme Bağlantısı

MetinS

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Mi 8 64Gb Siyah
Konular
8
Merhaba arkadaşlar
Geçen haftadaki güncellemeyi yaptıktan sonra telefon görüşmesini sonlandırınca telefon kitleniyor ve 10 dakika önce bu seferde normal ana ekranda kitlendi telefon benden başka birinde var mı bu sıkıntı?
Bende de bir kaç defa oldu. Bu haftaki güncellemeyi de yaptım henüz bir sorun yaşamadım.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bckulaksis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak can
Cihazım
Kulaksız
Konular
2
Bende de bir kaç defa oldu. Bu haftaki güncellemeyi de yaptım henüz bir sorun yaşamadım.

Bende yaptım güncellemeyi geçer diye ama yine aynı sorun devam ediyor Bi sonraki güncellemeyi beklemek lazım

mahmutgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiamio mi 8
Konular
0
Merhaba hayırlı akşamlar cümleten. bir bilgiye ihtiyacım vardı. Şuan benim telefonun BL kilidi açık (unlock). globaldan eu ya geçmek istiyorum lakin twrpsiz kurulum yapma imkanı var mı ? Araştırdığım kadar fastboot ile yapılabiliyormuş ama emin olamadım tam. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim

bymcs

вчmcs
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MCS
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Neden kolay yolu seç miyorsunuz

MetinS

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Mi 8 64Gb Siyah
Konular
8
Merhaba hayırlı akşamlar cümleten. bir bilgiye ihtiyacım vardı. Şuan benim telefonun BL kilidi açık (unlock). globaldan eu ya geçmek istiyorum lakin twrpsiz kurulum yapma imkanı var mı ? Araştırdığım kadar fastboot ile yapılabiliyormuş ama emin olamadım tam. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim
Global Rom'dan EU Beta Rom'a geçerken yapılacaklar;

- Bootloader kilidi açık değilse açılacak(1 yada 2 hafta sürebilir)
- Geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama açılacak
- Xiaomi usb driverlar kurulacak (bulunamadıysa mi pc suite kur driverlar yüklenir)
- Telefon fastboot moduna alınacak (ses kısma + power tuşu beraber basılır)
- TWRP'nin uygun olan son sürümü kurulacak
- TWRP üzerinden Wipe>Advanced Wipe bölümünden Cache, Dalvik Cache, System ve Data seçenekleri seçilerek sistem temizlenecek
- TWRP de wipe/format data/yes yapılır
- TWRP de rebort recovery yapılır
- Uygun olan Beta yada kararlı rom indirilecek ve telefona kopyalanacak
- TWRP de install dölümünden ilgili rom seçilip yükleme yapılacak

NOT: İŞLEMLERDEN ÖNCE TELEFONDA Kİ BİLGİ VE RESİMLERİN YEDEĞİNİ ALIN. TELEFON TAMAMEN SIFIRLANACAK.

mahmutgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiamio mi 8
Konular
0
Global Rom'dan EU Beta Rom'a geçerken yapılacaklar;

- Bootloader kilidi açık değilse açılacak(1 yada 2 hafta sürebilir)
- Geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama açılacak
- Xiaomi usb driverlar kurulacak (bulunamadıysa mi pc suite kur driverlar yüklenir)
- Telefon fastboot moduna alınacak (ses kısma + power tuşu beraber basılır)
- TWRP'nin uygun olan son sürümü kurulacak
- TWRP üzerinden Wipe>Advanced Wipe bölümünden Cache, Dalvik Cache, System ve Data seçenekleri seçilerek sistem temizlenecek
- TWRP de wipe/format data/yes yapılır
- TWRP de rebort recovery yapılır
- Uygun olan Beta yada kararlı rom indirilecek ve telefona kopyalanacak
- TWRP de install dölümünden ilgili rom seçilip yükleme yapılacak

NOT: İŞLEMLERDEN ÖNCE TELEFONDA Kİ BİLGİ VE RESİMLERİN YEDEĞİNİ ALIN. TELEFON TAMAMEN SIFIRLANACAK.

Dostum çok teşekkür ederim lakin önceki telefonumda Samsung telefonumda twrp ile yapıyordum bunun twrpsiz yapma imkanı var mı asıl istediğim bilgi buydu teşekkür ederim

mert258

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi8
Konular
16
Dostum çok teşekkür ederim lakin önceki telefonumda Samsung telefonumda twrp ile yapıyordum bunun twrpsiz yapma imkanı var mı asıl istediğim bilgi buydu teşekkür ederim
Ben hiç kullanmadım ama pc den mi flash ile rom yükleyenler var belki onunla yükleniyordur

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Twrp sizi olası sorunlara karşı korur ve önlem almış olursunuz. Sorun mu oldu başka bir rom atıp yüklersiniz bir nevi arayüz. Neden twrpsiz istiyorsunuz acaba özel değilse sebebi öğrenebilir miyiz :)

mahmutgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiamio mi 8
Konular
0
Twrp sizi olası sorunlara karşı korur ve önlem almış olursunuz. Sorun mu oldu başka bir rom atıp yüklersiniz bir nevi arayüz. Neden twrpsiz istiyorsunuz acaba özel değilse sebebi öğrenebilir miyiz :)
Önceki telefonum S7 edge ti twrp yüklüydü onda ve sürekli rom değiştiriyordum günde 2 defa değiştirdiğimi hatırlarım. Ne yazık ki bu sene kpss var ve twrp yüklü olunca sanki bir hastalık gibi bende sürekli yeni şeyler denemek istiyor insan ve bu seferde duramıyor. Şuan bu telede twrp yüklesem ilk geçeceğim lineageos olurdu ama yüklemekten korkuyorum çünkü yine kendimi durduramam ve sınav hazırlığı varkende kötü olur biraz komik olabilir sizin için ama gerçekten öyle
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben hiç kullanmadım ama pc den mi flash ile rom yükleyenler var belki onunla yükleniyordur
Anladım dostum sağolasın

Sefa Varol 81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Arkadaşlar özel dns ve rastgele mac adresi ayarları ne işe yarıyor açık mı kalsın kapatayım mı sizce?

Üst Alt