MIUI 11 [Android 10] Mi 8 - Xiaomi.eu MIUI 11 v20.3.26 Beta / v11.0.7.0 Stabil Rom İndirme Bağlantısı

suso9292

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi8
Meslek
Kalite teknisyeni
Konular
4
20.5.7 change log

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-08-20-32-15-139_pl.zdunex25.updater.jpg
    Screenshot_2020-05-08-20-32-15-139_pl.zdunex25.updater.jpg
    344,5 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_2020-05-08-20-32-05-216_pl.zdunex25.updater.jpg
    Screenshot_2020-05-08-20-32-05-216_pl.zdunex25.updater.jpg
    392,5 KB · Görüntüleme: 35

sunqfu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sunqfu
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Bir çok sıkıntı falan olduğu da söyleniyor. Bazı cihazlarda AOD ve Super Wallpaper çalışmıyormuş.

mert258

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi8
Konular
16
Vpn sorunu düzeltilmiş

Schirip

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
14
Ben deneyimimi yazayım. Öncelikle geçen hafta telefonumu wipe data yaparak formatlamıştım. Diğer taraftan da telefonu alalı 1 yıl 5 ay oldu. Şimdiye kadar telefonda hemen hemen hiç oyun oynamayan, telefonu yormayan, şarjda iken kullanmayan, %15'e düştüğünde şarja takıp %90-100 arası şarjdan çeken biri olarak genel anlamda telefonu bilinçli kullandığımı düşünüyorum. Bataryam o kadar kötüleşmiş olmamalıdır. Genelde YouTube, WhatsApp, Google Chrome arada da Instagram kullanan, uzun telefon görüşmeleri yapmayan biriyim. Telefonu aldığımdan beri 2. android sürümünü ve 3. arayüzü kullanıyorum. Bunları özellikle belirtmek isterim.
Dün gece saat 12'yi biraz geçiyordu. Şarj %99 iken fişten çekip (telefonu hiç kurcalamadan) yattım. Sabah 6 buçuk 7 arası baktım (Aod açık) şarj %88'di. Yukarda arkadaşlar (saygı duyuyorum) betadan çok şarj performansı beklemememiz gerektiğini belirtmişler. Ama miui 11 yüklü iken gece en fazla %3 gidiyordu. Hatta ilk haftasında yüklediğimde miui 10'dan daha uzun gittiğini görüp çok beğenmiştim. Ben açıkçası bu sürümü öyle yenilikçi falan da bulmadım. Bana bu animasyonlar gereksiz geliyor. Bence Xiaomi top çeviriyor. Görsel düzenlemelerden çok kullanıcıya daha çok hitap eden uygulamalar tasarlamaları gerektiğini düşünüyorum. Mesela yapay zekalı işlemcimiz var ama arayüzde hala bunun bir nimetini (kamera hariç) göremiyoruz. Benim gözümde sadece işi görsel şova dönüştürüp yeni arayüz diye piyasaya sürmek hem insanları kandırmak oluyor, hem de onlar açısından da boşa harcanan emek oluyor. Belki yazdıklarım gibi düşünmeyen çok kişi olacaktır, saygı duyuyorum. Sadece deneyimlerimi ilk kez burada bu şekilde burada belirtmek istedim. Lg G3'ten bu telefona geçmiştim. 2013'yılında piyasaya çıkmış o telefonda bile daha fazla inovatif diyebileceğimiz ugulamalar ve özellikler vardı. Şu gün daha fazlasını değil de eşdeğer şeyleri bile görmek beni memnun ederdi açıkçası.

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Ben deneyimimi yazayım. Öncelikle geçen hafta telefonumu wipe data yaparak formatlamıştım. Diğer taraftan da telefonu alalı 1 yıl 5 ay oldu. Şimdiye kadar telefonda hemen hemen hiç oyun oynamayan, telefonu yormayan, şarjda iken kullanmayan, %15'e düştüğünde şarja takıp %90-100 arası şarjdan çeken biri olarak genel anlamda telefonu bilinçli kullandığımı düşünüyorum. Bataryam o kadar kötüleşmiş olmamalıdır. Genelde YouTube, WhatsApp, Google Chrome arada da Instagram kullanan, uzun telefon görüşmeleri yapmayan biriyim. Telefonu aldığımdan beri 2. android sürümünü ve 3. arayüzü kullanıyorum. Bunları özellikle belirtmek isterim.
Dün gece saat 12'yi biraz geçiyordu. Şarj %99 iken fişten çekip (telefonu hiç kurcalamadan) yattım. Sabah 6 buçuk 7 arası baktım (Aod açık) şarj %88'di. Yukarda arkadaşlar (saygı duyuyorum) betadan çok şarj performansı beklemememiz gerektiğini belirtmişler. Ama miui 11 yüklü iken gece en fazla %3 gidiyordu. Hatta ilk haftasında yüklediğimde miui 10'dan daha uzun gittiğini görüp çok beğenmiştim. Ben açıkçası bu sürümü öyle yenilikçi falan da bulmadım. Bana bu animasyonlar gereksiz geliyor. Bence Xiaomi top çeviriyor. Görsel düzenlemelerden çok kullanıcıya daha çok hitap eden uygulamalar tasarlamaları gerektiğini düşünüyorum. Mesela yapay zekalı işlemcimiz var ama arayüzde hala bunun bir nimetini (kamera hariç) göremiyoruz. Benim gözümde sadece işi görsel şova dönüştürüp yeni arayüz diye piyasaya sürmek hem insanları kandırmak oluyor, hem de onlar açısından da boşa harcanan emek oluyor. Belki yazdıklarım gibi düşünmeyen çok kişi olacaktır, saygı duyuyorum. Sadece deneyimlerimi ilk kez burada bu şekilde burada belirtmek istedim. Lg G3'ten bu telefona geçmiştim. 2013'yılında piyasaya çıkmış o telefonda bile daha fazla inovatif diyebileceğimiz ugulamalar ve özellikler vardı. Şu gün daha fazlasını değil de eşdeğer şeyleri bile görmek beni memnun ederdi açıkçası.
Dediklerinize katılıyorum hocam yenilik dediğimiz şey animasyon değiştirmek olmamalı. Farklı markaların arayüzlerinden aşina olduğumuz kontrol panellerini alıp kopyalamak hiç olmamalı. Xiaomi adına gerçekten üzücü ve bizim açımızdan da artık farklı markalara yönelme arzusu ortaya çıkıyor. Yeni çıkan telefonu ülkemizde 8500 TL gibi bir fiyattan satıyorsun. İçindeki herşey son sistem olsa bile biz bu markayı ulaşabildik diye sevdik. İnanın şuanda telefon almak istesem o limitlere çıktığımda daha ucuza iPhone 11 var. Ki ben Apple'dan her zaman nefret etmiş ve izledikleri politikaları (fiyat,cihaz eskitme) hep eleştirmiş biriyim. İphone 5S'ten sonra fiyatları dolayısıyla almam dediğim marka şuanda gözümde fiyat/performans zirvesi oldu. Sorsalar birkaç sene öncesine kadar Apple ucuz telefon olur muydu (diğerlerine nazaran) diye hayatta inanmazdım. Durum gerçekten kötüye giderken insanların özellikle şu dönemde ihtiyacı olan belki de yalnız kaldıklarında tek eğlencesi olan cihazların bu fiyatlarda olması gülünç. Bana katılan veya katılmayan herkese saygım var tabi ki. Keşke Xiaomi böyle olmasaydı hep bizim gözümüzde en uyguna en harika cihazı alabilmeye devam etseydik. Sanırım bu dediğimin son ürünü (tepe telefonlar için konuşuyorum) Mi 9 oldu. Sonrası için çokta umutlu değilim. Hayırlısı bakalım cümleten selamlar :)

ismuta

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Xiaomi, özellik eklemiyor çok haklısınız.

Samsung'un Smart Stay özelliğine benzer bir şeyler bekledim hep bugüne kadar ama ümitler boşa çıktı.
Bir diğeri de şarj konusu. Üsteki arkadaşların belirttiği gibi 2 sene dolmadan yıprandı batarya.

Osse-Saeros

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
10
Bu aşağıdaki beyaz panel nasıl kalkıyor ya da kalkıyor mu ?

Geçmeyi düşünen arkadaşlar için ilk izlenimlerim;
Arayüzde kasmalar mevcut
Açılış uzun sürüyor
Pil performansı için net bişey demem için erken olabilir ama idare eder diyebilirim

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pirdeniz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İlker
Cihazım
Mi 8
Konular
2

semihburakerkan