Diğer [Ana Konu] Mi8 Kayıt Hakkında

• Konbuyu başlatan 322503
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 215
  • Görüntüleme 19K

suatsuat

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi 8
Konular
1

ykpnlc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
13
Mi 8 6 / 128 869 ile baslayan imei varsa pasaport var ortak aranıyor, 450 tl kişi başı arkadaslar
hocam sen ticaretini yapiyosun heralde bana 450 dedin yanlis yazmisim dedin 350 ye cevirdin sozde bugun bulusup ayarlicaktik amac ne anlamadim. ne kadar para koparirsam kardir mantigiylada gittigini dusunmuyorum. birde bu arkadasla uzaktan is yapicaklar yapmasinlar sozune guvenilir biri degil

Cemxcem

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cem
Cihazım
Xiomi mi 8
Konular
6
hocam sen ticaretini yapiyosun heralde bana 450 dedin yanlis yazmisim dedin 350 ye cevirdin sozde bugun bulusup ayarlicaktik amac ne anlamadim. ne kadar para koparirsam kardir mantigiylada gittigini dusunmuyorum. birde bu arkadasla uzaktan is yapicaklar yapmasinlar sozune guvenilir biri degil
Sen aramadın sormadın benmi peşinden koşucam senin hep ben mesaj atrım sana msjlar duruyor bende baska yerlerden buluyorum pasaport ne derlerse onu sölüyorum fiyat, senden haber gelmeyince ben hallettim bugun 400 tlden valla yaptırmak isteyen arıyor ilgileniyor yapılıyor

suatsuat

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi 8
Konular
1
yok mu arkadaşlar pasaporta işleyen.
benim mi8 8 128 gb imei 862 ile başlıyor. pasaport bulamadım.

Cemxcem

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cem
Cihazım
Xiomi mi 8
Konular
6
Msjlar duruyor kaç kere yazdım sana sen üstüne düşmedin benmi peşinden koşacagım, sonucta bende farklı yerlerden buldum pasaport bugun yaptırdım ve 400 tl verdim ücret olarak, buldugum kişiler ne istiyorsa onu yazıyorum sonucta ticaretini yapmıyorum bu işin anlamamda sadece 1 haziran gelmeden bu işten kurtulmak istedim, ayrıca telefoncularda 450 tl istiyor bu işleme işine gelirse yaptırıyorsun grlmezse yaptırmıyorsun

ykpnlc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
13
Msjlar duruyor kaç kere yazdım sana sen üstüne düşmedin benmi peşinden koşacagım, sonucta bende farklı yerlerden buldum pasaport bugun yaptırdım ve 400 tl verdim ücret olarak, buldugum kişiler ne istiyorsa onu yazıyorum sonucta ticaretini yapmıyorum bu işin anlamamda sadece 1 haziran gelmeden bu işten kurtulmak istedim, ayrıca telefoncularda 450 tl istiyor bu işleme işine gelirse yaptırıyorsun grlmezse yaptırmıyorsun
valla dogrudur hocam yazdiklarindan bu anlasiliyor. bende sen fiyat konusunda ikilem yapinca tereddutte kaldim. mesajlarin burda sende bak oku istersen
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

erdemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
M.Ali
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Memur
Konular
1
Hepinize merhabalar arkadaşlar bugün size uzun bir süredir uğraşmakta olduğum ve malum IMEI kayıt ücretinin 618 lira 60 kuruş olduğu bir dönemde bu zorlu süreci anlatıyorum.

Hazırsanız Başlayalım.

Öncelikle belirtmiş olduğum IMEI kaydını , Akıllarda soru işareti olarak bulunan 'Pasaport Kardeşliği' yöntemi yaptık.

Pasaport kardeşliği nedir ?
Çift Hatlı cihazlarda 2 adet IMEI bulunmakta ve de IMEI ler Aynı Model ve Aynı Hafıza telefonlarda genel olarak yakındır.
Facebook gibi sosyal medya platformlatı vasıtasıyla Aynı Model ve Hafıza ya sahip bir cihazı kullanan bir İnsan bulup anlaşarak , 620 lira olan ücreti ,2 kişi paylaşıp birer IMEI nizi kaydedip cihazlarınızı kayıtlı hale getirmektir.

Öncelikle pasaporta işlerken en önemli husus pasaport arkadaşlar.
Pasaportu bulmadan işe kalkışmamanız önemli. Şunu da belirtmek isterim pasaport diyorum ancak pasaport olmasa da olur ülke sınırına giriş çıkış yapmış olmanız yeterli. Ukrayna, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden kimlik ile giriş çıkış da kabul,kimlik pasaport ıd kart veya bir çok giriş yöntemi mevcut ve bunlarla da ımeı kaydı yapabilirsiniz.Başvuruyu yapmadan önce ülkeye giriş tarihiniz ve belge numaranız yeterlidir.Pasaportunuz yoksa yine Facebook gruplarında da bu işin ticaretini yapanlar 50-150 lira civarında pasaportunu sizin için kayda açıyor.Son bir şey daha önce kayıt yaptıysanız 2 yıl geçmeden pasaporta ımeı kaydı yapamazsınız ancak çocuğunuz üzerine alabilirsiniz, öyle ise devam edelim ;).
E-devlet mobil uygulama yada internet üzerinden giriş yapalım,yalnız burası önemli pasaport kimin adına ise onun e-devleti olmalı, açılan sekmemizde ilk olarak ımeı kayıt hakkı sorgulama bölümünden hakkınızı sorgulamanızı tavsiye ederim.Burdan başarılı onayı aldıktan sonra devam ediyoruz sıra ımeı kayıt bölümünde.Burada açıklamaları okuduktan sonra devam ediyoruz ve karşımıza bir form geliyor En üstteki bölümden kendi bilgilerimiz ile gireceksek kendi bilgilerim ile başvuru yapacağım çocuğumuzun üzerine kayıt alacaksak çocuğumum bilgileri ile başvuru yapacağım seçeneğini seçiyoruz.Ardından telefon numarasını mümkünse e-devlet sahibinin cep numarasını girmeniz önemli.Imeı kayıt bölümünde 3 farklı ımeı yeri vardır.Genelde cihazlar 2 yada tek ımeıllı olur ve sonuncu boş kalır.
Sadece kendi bilgilerinizi girecekseniz telefonunuzun arama yerine *#06# yazarak çıkan ımeıllerı buraya girin yalnız dikkatli olun ımeıllerı yanlış girerseniz dönüşü olmaz hem ödemeniz boşa gider hem de pasaport hakkınız.
Pasaport kardeşliği yapacaksanız burayı iyi dinleyin aynı telefon modeli ve aynı hafıza olduğunun kontrolünü sağladıktan sonra birer ımeınızı ımeı 1 ve ımeı 2 olarak girin.Ben pocophone F1 cihazımda sım 1'e sd kart takılabildiği için iki cihazın da sim 2'sini kaydettim bir sorun olmuyor deneyen bir kişi olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
Buradan sonra belge numarası geliyor karşınıza bu no eski kimliklerde resmin altındaki 6 haneli rakam yenilerde ise ön yüzdeki seri numarasıdır.
Burayı da geçtikten sonra ülkeyi soruyor ben bunu hangi ülkeden geldiyseniz onu seçiyoruz sanmıştım ama öyle değilmiş direk Türkiye'yi seçeceksiniz, bunun ardından ülkeye giriş tarihini yazarak onayla kısmına basabilirsiniz.
Burdan sonra sizden bir ödeme bekleyecek bu ödemeyi ister vergi dairesine giderek ister atmlerden ödeyerek ister kredi kartı ile ödeyerek sağlayabilirsiniz ben kart ile olanı anlatacağım.Google'ye interaktif vergi dairesi yazıyorsunuz ve buradan siteye girişinizden sonra harç ve değerli kağıt ödeme kısmından cep telefonu harcı ödemeye gelin.
Burada TC kimlik nosu pasaport kiminse onun olmalı dikkat edin!! Daha sonra ımeı 1 i buraya girin pasaport kardeşliği yapanlar için de söylüyorum 1 tane giriyor ve sıkıntı olmuyor şehrinizi seçin ve size en yakın vergi dairenizi seçin çünkü bir sıkıntı olursa onlar ile münasebete gireceksiniz.Burada önemli vergi dairesi 02.00-22.00 saatleri arasında ödeme alıyor bu yüzden işe bu saatler arasında başlamanızı tavsiye ederim.Ödeme ekranından sonra kredi kartı bilgilerinizi girip ödemenizi gerçekleştirin.Ödeme onayı verdikten sonra ise açık bıraktığınız e-devlet sekmesine dönün ve onayla yazısına tıklayın başvurunuzu kabul eder ve size başvuru numarası verirse işiniz bitmiştir hayırlı olsun.Eğer sekme kapandıysa yukarıda belirttiğim bilgileri tekrardan girip onaylaya basın.İşlemimiz bu kadar arkadaşlar eğer ımeı kapandıysa 12-14 saat içinde tekrar kullanıma açılır eğer açıksa direk sorgulatabilirsiniz kayıtlı diye çıkıyor.Bu işlemleri sırayla ve düzgün yapmanız önemli çünkü bu işlerde ödeme almak sıkıntılı ve pasaport hakkınız da önemli bu yüzden tane tane sakin bir şekilde yapın ımeı yanlış girerseniz iptal veya para iade'de söz konusu değildir TEŞEKKÜRLER

Bu mesaj
StreX üyemizden alıntıdır.Amaç daha çok kişiye ulaşabilmektir..
3 imei slotu var dediniz. Peki 3 imei kayıt ediliyor mu??

ytbattal

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yusuf
Cihazım
mi 8
Konular
1
mi 8/64 modeli mevcut elimde. Pasaport yok varsa ortak olabilirim :)

Üst Alt