Yardım Ana Ekranda Yukarı Kaydırarak Google Açmak

Jiyan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
1
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4
Herkese iyi forumlar miui 10dan önce ana ekranda altan çekince Google açılıyordu bu sefer bende tarayıcı açılıyor bunu Google yapmayı bilen varmıdır

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Eşimde ve bende de xiaomi mi 6 var ikiside global stabel rom miui 10 yüklü onda google aciliyor bende mi browser aciliyor degistiremedim. Mi browseri kaldiramiyorumda kafayı yedim iki gündür olmuyor bi türlü

Ayarlar/Yüklü Uygulamalar altından sağ üst köşedeki üç noktaya basarak varsayılan uygulamanızı değiştirebilirsiniz.

Oyla:

Jiyan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
1
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4
Hocam bunu da yaptım olmadı.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam şu Google'dan istiyoruz. Chrome değil ilk telefonu açtığımda açılıyordu miui 10 stabil sonra gitti
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

HollyHood

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taner
Cihazım
Mi 6
Meslek
Muhasebeci
Konular
9
Vallaha ben "Okey Google" diyince Google açılıyor.

Oyla:

polatg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Polat
Cihazım
Mi8
Konular
1
Uygulama ayarlarından sistem başlatıcı önbelleği silin (tüm ana ekran düzeni sıfırlanıcak bilginize) sistem uygulama güncellemede otomatik güncellemeyi devre dışı bırakın Google geri gelecek

Oyla:

Batuhanyildirm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
6
Ayarlar - sistem cihaz sekmesinden ek ayarlar - tuş hareket kısayolları - Google asistanı başlat hangisine atamak isterseniz seçin hocam,iyi forumlar. Alt kısma görüntü şeklinde ekliyorum bulması kolay olsun :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bunu ekleme sebebim yaptığım araştırmalara göre güncel sürümlerde yavaş yavaş sürükleme ile Google'ın gelmesi seçeneğini kaldırıyorlar,en azından yabancı forumlarda bu şekilde.Bu çözüm en azından geçici olarak işinizi görür :)

Ekli dosyalar

• IMG_20181009_001100.jpg
    IMG_20181009_001100.jpg
    206,2 KB · Görüntüleme: 348
  • IMG_20181009_001111.jpg
    IMG_20181009_001111.jpg
    127,5 KB · Görüntüleme: 326
  • IMG_20181009_001121.jpg
    IMG_20181009_001121.jpg
    140,8 KB · Görüntüleme: 299
Oyla:

Jiyan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
1
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4
Uygulama ayarlarından sistem başlatıcı önbelleği silin (tüm ana ekran düzeni sıfırlanıcak bilginize) sistem uygulama güncellemede otomatik güncellemeyi devre dışı bırakın Google geri gelecek
Hocam merhaba uygulama yönetmeliği bölümünden ön belleği temizledim ana ekranında farklı bişey olmadı Google hala açılmıyor

Oyla:

baydundar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emir Dündar
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
0
Selamlar herkese, benim sıkıntım tam tersi. Esasen ana sayfadaki aşağıdan yukarı çekme hareketini yaptığımda tarayıcı uygulaması açılıyordu ve bu bence daha iyiydi. Çünkü google uygulamasında arama yapıp ana ekrana dönünce açılan sekme kayboluyor. Tarayıcıda kaybolmuyordu. Telefonu ilk aldığımda değiştirmeyi becerebilmiştim, google'ı iptal edip ana ekran kısayol hareketine tarayıcıyı kaydetmiştim. Fakat nasıl oldu bilmiyorum ama o özellik kendi kendine tekrar değişti. Şuan Google çalışıyor geri nasıl çevireceğimi de henüz bulabilmiş değilim.

Oyla:

edo35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdal
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4
Selamlar herkese, benim sıkıntım tam tersi. Esasen ana sayfadaki aşağıdan yukarı çekme hareketini yaptığımda tarayıcı uygulaması açılıyordu ve bu bence daha iyiydi. Çünkü google uygulamasında arama yapıp ana ekrana dönünce açılan sekme kayboluyor. Tarayıcıda kaybolmuyordu. Telefonu ilk aldığımda değiştirmeyi becerebilmiştim, google'ı iptal edip ana ekran kısayol hareketine tarayıcıyı kaydetmiştim. Fakat nasıl oldu bilmiyorum ama o özellik kendi kendine tekrar değişti. Şuan Google çalışıyor geri nasıl çevireceğimi de henüz bulabilmiş değilim.
Bende aynı dertten muzdaribim varsayılanı tarayıcı yaptım yinede olmadı . Google asistan güncellemesi sonrası kendiliğinden oldu

Oyla:

mekatronot

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
asdfgds
Cihazım
MI6
Konular
4
Arkadaşlar bu soruna bir çözüm yok mudur ben de aynı dertten muzdaribim.

Oyla:
Üst Alt