Soru amoled ekranmı ips ekranmı

Klcgl19

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi note 7
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
mii rom
Telefon Modeli
redmi note7
Bootloader Kilidi
Açık
arkadaşlar artıları ve eksileri nelerdir amoled ekranın bağımsız pikselleri olduğunu biliyorum ve iki panelde yaşanan genel sorunlar nelerdir

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
çıt diye bir ses geliyor ilk aldığım zamandan beri vardı ben genel bişey zannetmiştim şimdi kuşkuya düştüm :/
Keşke bunun için daha önce bir konu açsaydınız hocam cihaz model nedir?

Oyla:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Redmi note 7 ile lcd ekran kullandım ve mi9t pro ile amoled ekran kullanıyorum. Tercihim kesinlikle amoled ekrandan yana olur.
Güneşte görememe gibi bir sorunum yok.
Oyun oynarken ve film izlerken ips ekranda görüntüler daha soluk olurken amoled ekranda tam olarak renkleri alıyorsunuz. Şarj konusunda karanlık modun da çok etkisi oluyor.

Oyla:

Klcgl19

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi note 7
Konular
9
Redmi note 7 ile lcd ekran kullandım ve mi9t pro ile amoled ekran kullanıyorum. Tercihim kesinlikle amoled ekrandan yana olur.
Oyun oynarken ve film izlerken ips ekranda görüntüler daha soluk olurken amoled ekranda tam olarak renkleri alıyorsunuz. Şarj konusunda karanlık modun da çok etkisi oluyor.
değerli yorumunuz için teşekkür ederim mevlüt hocam :)

Oyla:

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Karanlık modçuyum bu arada hocam ya amoled ile uyumu .... bitiriyor beni ya sırf bu sebepten ötürü mi 9t alacaktım antutuya kandım ve note 8 pro aldım :(

Oyla:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
hocam bide bilginiz varsa şey sorcam bu kamerayı açtığım zaman çıt diye bir ses geliyor acayip tilt oldum konuda açmak istemedim :D geyik olur diye redmilerde genel bi sorunmu acaba
çıt diye bir ses geliyor ilk aldığım zamandan beri vardı ben genel bişey zannetmiştim şimdi kuşkuya düştüm :/
Bu bir sorun değil hocam. Kameramızda kullanılan lenslerin normal sesleri. Çıt sesi gelmiyorsa sorun vardır.
Odak yapmak için hareket eden merceğin sesi bu.

Oyla:

Klcgl19

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi note 7
Konular
9
Bu bir sorun değil hocam. Kameramızda kullanılan lenslerin normal sesleri. Çıt sesi gelmiyorsa sorun vardır.
Odak yapmak için hareket eden merceğin sesi bu.
açılırken oluyor hocam kamerayı ilk açtığım zaman ve odak yaparkende oluyor bu mesajın üstüne sizin gelmeniz isabet oldu :D sizden bilgi almam çok iyi olacak

Oyla:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
değerli yorumunuz için teşekkür ederim mevlüt hocam :)
Ne demek hocam, her zaman angel~~

Karanlık modçuyum bu arada hocam ya amoled ile uyumu .... bitiriyor beni ya sırf bu sebepten ötürü mi 9t alacaktım antutuya kandım ve note 8 pro aldım :(
Note 8 pro çok güzel bir cihaz hocam. Bence aldığınız için pişman olmamalısınız.

açılırken oluyor hocam kamerayı ilk açtığım zaman ve odak yaparkende oluyor bu mesajın üstüne sizin gelmeniz isabet oldu :D sizden bilgi almam çok iyi olacak
Evet hocam. Cihaz kapalıyken, kameranın içindeki mercek hareket edip sağa sola çarpıp ses çıkarmaması için ve çizilmemesi için sabitleniyor. Tahminimce bu sabitleme sonsuz odağa yapılıyor. Kamerayı açtığımızda ise bu sabitleme devre dışı kaldığı için mercek serbest kalıyor ve odak yapmaya başlıyor. Stock kamerada pro modu açın, odak kısmından odağı en uzak mesafe odaktan en yakın mesaje odağa getirdiğinizde bu sesi duyacaksınız. angel~~
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Hep gündüz ve sesli ortamda fotoğraf çektiğim için farketmeyip meraktan denedim. Çıt sesi geliyor kameradan :) ben de bir şey öğrenmiş oldum şu an mevcetin hocam :))

Oyla:

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Ne demek hocam, her zaman angel~~

Note 8 pro çok güzel bir cihaz hocam. Bence aldığınız için pişman olmamalısınız.

Evet hocam. Cihaz kapalıyken, kameranın içindeki mercek hareket edip sağa sola çarpıp ses çıkarmaması için ve çizilmemesi için sabitleniyor. Tahminimce bu sabitleme sonsuz odağa yapılıyor. Kamerayı açtığımızda ise bu sabitleme devre dışı kaldığı için mercek serbest kalıyor ve odak yapmaya başlıyor. Stock kamerada pro modu açın, odak kısmından odağı en uzak mesafe odaktan en yakın mesaje odağa getirdiğinizde bu sesi duyacaksınız. angel~~
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam güzel telefon memnunumda karanlık modun bir artısı olsaydı iyi olurdu açıkçası :) Birde bu dediğiniz olay kameradaki ses bende niye olmuyor acaba benim ki bozuk demek bu da :D

Oyla:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Hep gündüz ve sesli ortamda fotoğraf çektiğim için farketmeyip meraktan denedim. Çıt sesi geliyor kameradan :) ben de bir şey öğrenmiş oldum şu an mevcetin hocam :))
Kameradan ses gelip gelmediğini öğrenmek için cihazı sallayanları gördükten sonra, aynı durumların olmaması için böyle basit bir bilgi vereyim dedim hocam angel~~

Hocam güzel telefon memnunumda karanlık modun bir artısı olsaydı iyi olurdu açıkçası :) Birde bu dediğiniz olay kameradaki ses bende niye olmuyor acaba benim ki bozuk demek bu da :D
Hocam çok az bi ses gelir, kamerayı kulağınıza yaklaştırdığınızda geliyor. Bu merceğin kolay kolay bozulacağını sanmıyorum açıkcası angel~~

Oyla:
Üst Alt