Soru Amazfit Pace Pil Sorununu Nasıl Çözerim?

editor83

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Amazfit pace
Konular
1
Merhabalar, Saati 6 ay kullanmış birinden aldım, 1.5 yıl garantisi devam etmekte, hiç bir sıkıntı görmedim aldığımdan beri sadece birşey haricinde. Aldığım kişi ROM kurdum ve normalde 3 gün giden bataryası 1 gün zor gitmeye başladı dedi. Kurulu ROM 1.3.8a. Romda sıkıntı mı var yoksa biryerlerden birşeyleri kapatmam mı gerekiyor. Çok çabuk bitiyor çünkü. Örneğin akşam kolumdayken yattım şarj %86 dı sabah kalktım %38'e düşmüş. Bırakın 3 günü yarım günü bile çıkartamaz. ROM ile mi alakalı, öyleyse en stabili hangisi? Hangisini kurmalıyım? Teşekkürler.

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Sorun pil kaynaklı gibi duruyor. Parlaklığı 1 yapıp nabız ölçümünü sürekli açık seçiliyse kapatın. Bu kadar kısa sürede bitmemeli. Pil gibi duruyor başka birşey aklıma gelmedi.

Oyla:

editor83

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Amazfit pace
Konular
1
Normalde açık şarj ediyorum, bugün kapalı şarj ettim. Bakim nolacak diye ama reboot ettim %3 gitmiş hemen. Cihaz daha 6 aylık. Garantisi var ama tabi unlocked yaptım artık. Bir de Türkiye'de Xiaomi resmi olarak yok şu anda.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Direk prizden mi, pc den mi, powerbank üzerinden mi? Prizden ise çıkış değeri kaç v kaç a şarj cihazının?

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

editor83

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Amazfit pace
Konular
1
Hepsinden deniyorum, 6 aylık cihaz daha. Pili sanırım değişmiyor değil mi? Versiyon kasıp yükleyeceğim.
Orijinal ROM nerede yer alıyor? Bir de unlock yaptım cihazı, yeniden loca yapmak için fastboot lock yazmam lazım sanırım değil mi?

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Selam bugün Asaf'ın da yönlendirmeleriyle internet cafeye giderek sonunda saate rom atabildim. 1.3.5 custom rom kurdum ama bunda da pil hızlı tüketiyor. iPhone ile kullanıyorum. Saatte mi problem var neredeyse 5 dakikada %1 azalıyor pil. Çok fazla bildirim gelmiyor, ama bir ara düşüşün yavaşladığını hissettim ama şu an yine aynı. Öğlen %90 yaptım şu an %20 de.
6 aylık cihazın sorunlu olması kabul edilemez.
Satan adamın ROM attım pil şarj süresi düştü demesini de şüpheyle karşılıyorum.
Sanki sizin kısa süre içerisinde sert tepkinizi tolere etmek için söylemiş gibi duruyor.
O yüzden de madem garantisi devam ediyor, servisi vermenizde yarar var.
Çünkü, şu ya da bu şekilde cihaz üzerinde oynama yaptıkça istenmeyen bir zarar verebilirsiniz.

Oyla:

editor83

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Amazfit pace
Konular
1
6 aylık cihazın sorunlu olması kabul edilemez.
Satan adamın ROM attım pil şarj süresi düştü demesini de şüpheyle karşılıyorum.
Sanki sizin kısa süre içerisinde sert tepkinizi tolere etmek için söylemiş gibi duruyor.
O yüzden de madem garantisi devam ediyor, servisi vermenizde yarar var.
Çünkü, şu ya da bu şekilde cihaz üzerinde oynama yaptıkça istenmeyen bir zarar verebilirsiniz.

Ben de servise vereceğim sanırım. Şu an orijinal rom yükleyip servise vericem onlar çözsünler olmadı yenisini versinler. Şimdi bootloader loca yapmalıyım sanırım. Bunu nasıl yaparım? Orijinal roma nasıl döndürürüm. Şu an bootloader fastboot yapıyorum, windows tanımıyor. Android 1.0 yazıyor cihazda. Driver yükleyemiyorum.

Oyla:

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Ben de servise vereceğim sanırım. Şu an orijinal rom yükleyip servise vericem onlar çözsünler olmadı yenisini versinler. Şimdi bootloader loca yapmalıyım sanırım. Bunu nasıl yaparım? Orijinal roma nasıl döndürürüm. Şu an bootloader fastboot yapıyorum, windows tanımıyor. Android 1.0 yazıyor cihazda. Driver yükleyemiyorum.

Hocam verdiğim tool u Windows PC ye indirin

Orada bir program şeklinde zaten

Orada
Bootloader kilitleme açma
APK yükleme
İngilizce yapma
Fastboot moda alma
...

Gibi birçok seçenek olacak

En altta orijinal rom yükleme diye bir yer olacak tıklayın mega sitesine yönlendirecek EN ve CN olmak üzere iki farklı rom var EN olanı indirin

Zip dosyası şeklinde olacak tekrar oraya gelin zip dosyası seçin ve yükleyin

Cihaz açılınca USB çekin telefon ile senkronize edin 1.3.8a güncellemesi gelecek yapın sonra tekrar bağlayıp programda bootloader kilitleme yerinde bootloader kodunuzu yazıp kilitleyin

Windows PC başına geçince özelden attığım numaradan bana ulaşın teanviewer ile de yaparız

Oyla:

editor83

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Amazfit pace
Konular
1
Şu an 1.3.5 versiyon a kendisi update yaptı. Windows bilgisayar bulamadığım için hala Asaf'ın verdiği uygulamayı kullanamadım. Ama şöyle bir durum oldu, ROM'dan mıdır şarj etme durumundan mıdır bilmiyorum, şarj da az düşmeye başladı. Sıfıra kadar inmesini bekliyorum %100 olana kadar kapalı şarj ediyorum. Şu an sanki iyiye gidiyor.

Bu konu benim gibi şarj sıkıntısı çekenlere belki örnek olur. Bu arada iPhone ile kullanıyorum cihazı. Belki uygulama ile anlaşırken enerjiyi daha hızlı bitiriyordur. Bunu da zamanla anlayacağım.

Oyla:

editor83

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Amazfit pace
Konular
1
Nasıl olduysa sorun çözüldü. Asaf'ın verdiği Huami Amazfit Tool ile ROM kurdum, sonra güncelleme 1.3.8a geldi, daha sonra 2.8.0.5 geldi kurdum, şu anda baya iyi gidiyor eskiye göre. Sanırım ROM'dan değil de şarj etmek ile ilgili sıkıntı vardı. Normalde 3 saatte doluyor diye biliyorum benimki 1 saatte 100% oluyordu. Şimdi akşam koyup sabah alıyorum. Baya uzun sürüyor.

Şarj ile ilgili yapılabilecekleri yazıyorum.
- 3 veya 4 kez pili tam boşaltıp doldurun.
- Kapalı şarj edin akşam yatarken takın sabaha kullanmaya başlayın.
- Sonra azaldıkça takın.
- Sürekli ölçüm yapan uygulamaları kapatın.

Oyla:

ahmetC

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Amazfit pace
Konular
0
S.A cümleten. Xiaomi Amazfit Pace akıllı saatim henüz 1 yıllıkken, Şarjı 1 hafta giderken 1 gün bile gitmemeye başladı. En sonunda saatim kapandı ve bir daha açılmadı. Şarj olmuyor ve açılmıyor. Sorun nedir acaba? Türkiyede bu konuda yetkili servis var mıdır?

Oyla:
Üst Alt