Soru Always On Display pil tüketimi( MİUİ 9.6.7 )

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Arkadaslar merhaba.AoD ozelliyini telefonu aldigim ilk gunden kullaniyorum. ve son 2 guncellemede ( 9.6.7 ve ondan onceki 9.6.3 ) AoD fazla pil tuketiyor. Mesela 9.6.3 oncesinde gece 3 gibi uyur oglen 2 gibi felan uyanirdim ve en fazla 4 yada 5 % pil gitmis oluyordu.Dun 40% pil vardi gece uyudum yarin uyandigimda 19% pil kalmisdi. Kullanilan uygulamalara baktim.Ne sistem ne kernel ne de her hangi bir uygulama fazla calismamis. Sorum sizde de son guncellemelerde boyle oldu mu ? AoD ekrani fazla pil tuketiyormu ?

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
kullanmasan ne kadar şarj gidiyor denedinizmi belki asıl suçlu aod değildir.

Denedim oyle 9 saate falan 1 % anca gidiyo o derece iyi

Son güncellemeden sonra AoD otomatik parlaklık yapmıyor her zaman max parlaklıkta kalıyor. Bu yüzden çok fazla şarj tüketiyor. Miui 9.x.x sorunlarını görmezden gelmenizi tavsiye ederim. Lansmanda bu cihaz MIUI 10 ile tanıtıldı cihazın asıl yazılımı MIUI 10 da her şey rayına oturacaktır. Hafta içi veya diğer hafta içi gelebilir.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet bu yazdiginizi az once MIUI forumda da okudum.max parlaklik yuzunden fazla tuketiyormus eskiden telefonun parlakligina uygun parlak oluyormus. MIUI 10 ile tanidildi derken Xiaomi kandirdi :D miui 10 onyuklu geliyor dedi 9.5 ile surunduk .MIUI 10 icin fazla hype yapildi bekliyoruz hocam

Oyla:

demircialptekin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptekin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
21
Denedim oyle 9 saate falan 1 % anca gidiyo o derece iyi

Evet bu yazdiginizi az once MIUI forumda da okudum.max parlaklik yuzunden fazla tuketiyormus eskiden telefonun parlakligina uygun parlak oluyormus. MIUI 10 ile tanidildi derken Xiaomi kandirdi :D miui 10 onyuklu geliyor dedi 9.5 ile surunduk .MIUI 10 icin fazla hype yapildi bekliyoruz hocam
Az önce mi 6 konusuna da yazdım. Miui 9.6.7 çinde çıktıktan 1 hafta sonra global olarak geldi. Bize global 9.6.7 gelmeden 1 gün önce onlara miui 10 geldi. Sonrasında geri çekildi sanırım öyle biliyorum en azından. Çünkü güncellemeyi görüp sonra yüklerim diyip yükleyemeyenler var. Bu hafta içi çin için tekrar stabil gelir sonrasında diğer hafta da global olarak gelir diye düşünüyorum. Umarım bu hafta bize de gelir

Oyla:

cd99

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yılmaz
Cihazım
Mi 9t
Konular
10
Bende mi 8 kullanıyorum şu an 9.6.7 deyim 9.5 te oto parlaklığı ayarlıyordu ama simdi son parlaklıkta yanıyo önceki dürümde 8 saatte yüzde 5 giderdi simdi yüzde 10 gidiyor yazılımsal bir sorun heralde

Oyla:

demircialptekin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptekin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
21
Bende mi 8 kullanıyorum şu an 9.6.7 deyim 9.5 te oto parlaklığı ayarlıyordu ama simdi son parlaklıkta yanıyo önceki dürümde 8 saatte yüzde 5 giderdi simdi yüzde 10 gidiyor yazılımsal bir sorun heralde
Aynen düzelecektir

Oyla:

Pirdeniz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İlker
Cihazım
Mi 8
Konular
2
9.6.7 de ekran açık 5 saati bulmuyo önceki sürümde 7.5 saat 8 saati görüyordum bi sıkıntı var.

Oyla:

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
miui 10 kullanıyorum miss ;)

Oyla:

Fethi2

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fethi
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Mİ 8 de maalesef AOD ve Dual 4G şarjı sömürüp götürüyor.

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Mİ 8 de maalesef AOD ve Dual 4G şarjı sömürüp götürüyor.

AoD su anda hatali 9.6.3 den sonra daha fazla pil tuketiyor. Forumda ve MIUI ENG forumunda bug report yaptik. Dual 4G-ni ayarlardan kapatmak oluyodu ben 1 numara kullaniyorum diye sorun yok

Oyla:
Üst Alt