Soru Alış - Xiaomi Mi5s Almalı mıyım?

MrReckless

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi5S
Konular
8
Merhaba arkadaşlar ben bu telefonu almak istiyorum fakat aklımda çok fazla soru var. Forumdaki konulara göz gezdirdiğimde telefonla ilgili bir çok sorundan bahsediliyor. Aktif olarak telefonu kullanan kullanıcılar bana yardımcı olursa çok sevinirim gerçekten. Telefonla alakalı ne tür sorun yaşıyorlar? Ya da sorun yaşıyorlar mı?

Xiaomi'nin 64 Gb-3Gb ramli siyah modelini alacağım bu siteden:

Sizce Cepport adlı satıcı güvenilir mi ? Servis hizmetleri nasıl? Bir çok şikayet gördüm satıcıyla alakalı.
Son olarak da Gittigidiyorda telefonu alırken FixPack Kaskosu yaptırmam gerekir mi? İthalat garantisine güvenemiyorum pek. Yardımcı olursanız sevinirim :)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

cepport

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cepport
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Merhaba arkadaşlar ben bu telefonu almak istiyorum fakat aklımda çok fazla soru var. Forumdaki konulara göz gezdirdiğimde telefonla ilgili bir çok sorundan bahsediliyor. Aktif olarak telefonu kullanan kullanıcılar bana yardımcı olursa çok sevinirim gerçekten. Telefonla alakalı ne tür sorun yaşıyorlar? Ya da sorun yaşıyorlar mı?

Sizce Cepport adlı satıcı güvenilir mi ? Servis hizmetleri nasıl? Bir çok şikayet gördüm satıcıyla alakalı.
Son olarak da Gittigidiyorda telefonu alırken FixPack Kaskosu yaptırmam gerekir mi? İthalat garantisine güvenemiyorum pek. Yardımcı olursanız sevinirim :)
Ürünlerimizin tamamı Delta servis garantilidir, herhangi bir sorunda 2 yıl boyunca Delta Servis'ten hizmet alabilirsiniz.

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Mi5s kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim kamera,performans,kalite hissiyatı ve tasarım olarak pişman olmayacaksınız.Cepport güvenilir bir satıcıdır gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hocam telefonla ilgili kronik bir sorun bulunmuyor. Tek eksisi parmak izi okuyucu üzerinde gelen kararlı romda çok stabil çalışmıyor ancak bu durum beta romda düzeltildi. Yakın zamanda yayınlanacak olan kararlı romda da düzeltilecektir.

Satıcı olarak ise Cepport zaten konunuza cevap vermiş. Yaşayabileceğiniz her türlü sorunda site yönetimi olarak bizler de yardımcı olmak için elimizden geleni yaparız ancak gerek kalacağını hiç zannetmiyorum :)

Fixpack için ise maalesef bir bilgim yok...

Oyla:

bymustafa59

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi MI5S
Konular
0

Hocam ön kamera performansı dışında alınabilir bir cihaz zaten suan fiyatıda epey düştü. Bazı kullanıcılarda arka kamerada lens kayması felan varmış ona da dikkat et derim bende sıkıntı yok ama olanlar varmış

Oyla:

salihweb

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Salih
Cihazım
Mi 5s
Konular
0
Çift sim olarak kullanacaksanız önermem. Sadece sim 2 slotundaki sim kartın interneti ile bağlantı yapılabiliyor. Sim 1'i bağladığın anda çağrı gelmiyor, şebeke komple gidiyor.

Oyla:

MelihAtasorkun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail Melih
Cihazım
Tereddüt
Konular
1
Arkadaşlar pek çoğunuz kullanıcı olarak telefonun yeterliliğini iyi biliyorsunuz. İnşallah yakın zamanda Xiaomi ailesine katılacağım. Ancak iki model arasında kaldım. Mi 5s ile Mi 5s Plus arasında bir karar vermem gerekiyor. Şöyle ki, özellikle GPU'sunun 2.15 yerine 2.35 olması ve Ram'inin 3 GB yerine 4 GB olaması ile ekran büyüklüğü beni 5s Plus'a itiyor. Ancak 5s'teki kamera sensörü daha üstün. İki kamera bulunmasına rağmen 5s Plus'tan daha iyi sonuç verebilme olanağı var sanıyorum ki. Aradaki 300 TL'lik fiyat farkına sizce değer mi? Yoksa 5s yeterli gelir mi? Bu arada işim gereği telefonu da çeşitli alanlarda aktif kullanıyorum. Teşekkür ederim...

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Arkadaşlar pek çoğunuz kullanıcı olarak telefonun yeterliliğini iyi biliyorsunuz. İnşallah yakın zamanda Xiaomi ailesine katılacağım. Ancak iki model arasında kaldım. Mi 5s ile Mi 5s Plus arasında bir karar vermem gerekiyor. Şöyle ki, özellikle GPU'sunun 2.15 yerine 2.35 olması ve Ram'inin 3 GB yerine 4 GB olaması ile ekran büyüklüğü beni 5s Plus'a itiyor. Ancak 5s'teki kamera sensörü daha üstün. İki kamera bulunmasına rağmen 5s Plus'tan daha iyi sonuç verebilme olanağı var sanıyorum ki. Aradaki 300 TL'lik fiyat farkına sizce değer mi? Yoksa 5s yeterli gelir mi? Bu arada işim gereği telefonu da çeşitli alanlarda aktif kullanıyorum. Teşekkür ederim...

Hocam evet donanım ve kamera olarak bazı farklar olsa da bence her iki cihaz arasındaki asıl belirleyici unsur ekran boyutu. Bu durumda da tek kriter sizin telefon kullanım alışkanlıklarınız. Bazı arkadaşlarımız büyük ekran telefon kullanamazken bazıları ise ekran büyük olmadığında kullanamıyorlar. Dolayısıyla bence eğer büyük ekran isterseniz Mi5s Plus, küçük olsun derseniz Mi5s almalısınız.

Oyla:

MelihAtasorkun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail Melih
Cihazım
Tereddüt
Konular
1
Yanıtınız için teşekkür ederim.. İlk kez büyük ekran kullanmayı düşünüyordum aslında ama sanırım 5s alacağım.. :)

Oyla:
Üst Alt