Yardım AliExpress takipsiz kargo

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
Benm takipli kargomun bile 60 gunu buldugu oldu.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Blackeagle83

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Turan Tunca
Cihazım
İn Touch 4
Konular
0
Şöyle bir durum da olabilir benim takipli kargom İstanbula geldi Ümraniye dağıtıma geldi dağıtıma çıkmadan baktım geri gidiyor hemen aradım Ümraniyeyi dediler Üsküdar merkezi ara orayı aradım dediler ki gönderinin üzerinde isim yazmadığı için mevzuat gereği geri yolluyoruz dediler seninki de öyle birşey olmasın

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

trsdroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
7
Benim kargo da 42 gün oldu hala gelmedi ülkeye daha girmemiş kargo öyle gözüküyor şehir dışına da çıkmam lazım o kadar zamana gelir diye düşünmüştüm ama gelmedi artık para iadesi isteyeceğim herhalde

Blackeagle83

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Turan Tunca
Cihazım
İn Touch 4
Konular
0
Benim kargo da 42 gün oldu hala gelmedi ülkeye daha girmemiş kargo öyle gözüküyor şehir dışına da çıkmam lazım o kadar zamana gelir diye düşünmüştüm ama gelmedi artık para iadesi isteyeceğim herhalde
Bencede tartışma açın çok uzun olmuş benim 5inde kargolandı 28inde geldi

trsdroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
7
Bencede tartışma açın çok uzun olmuş benim 5inde kargolandı 28inde geldi

Aslında isteyeceğim para iadesi ama kılıfın en uygunu burada 3 katı fiyat neredeyse beklemişim de o kadar da birde mi 5 biraz sağlamlık konusunda iyi değil kılıfsızda pek kullanılmıyor mesaj attığımda en geç 50 güne gelir sabırlı olun yazmış şehir dışına gitmeden 1 gün önce para iadesini isterim artık zaten 39 günde gelmezse para iadesi garantisi vardı

fanatik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
OPO
Konular
4
toplam 80 farklı satıcıdan alısşverim yaptım. Çoğunluk genelde 25 günde elime gecti.
Bir tane ürün sadece takpisiz kargoda 72 günde geldi.digerleri takipsiz ve takipli dahil ortalaması 1 ay.
fakat 2016/11 inci ayından itibaren bir kac kez takipli aldım ve 50 gün sürdü gelmesi.Bunun dısında aynı zamanda takipsiz aldıgım ve 10 gunde geldigide oldu.

Toplamda sadece 3 malım takipsiz kargoda elime ulasmadı.Onlarda da 70 gün bekledikten sonra paramı geri istedim.Sorun olmadı.

Sonuc olarak halen neye gore gec erken geliyor tam anlamıs degilim

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Horoz yılı var Çin'de :) gönderiler 3 subattan itibaren basliycakmis bende sipariş verdim gelme konusu aslında birazda pttyle alakalı adamlarin yoğunluk yada umursamama gibi bi niyetleri var nerden çıkardın bunu derseniz gecen verdiğim siparisi posta kutusuna atip gitmiş

Kayıtlı olmayan çoğu kargonun mahiyeti "mektup" statüsünde olduğu için normal olarak PTT tarafından mektup muamelesine tabi oluyor maalesef. Bu tip alış verişlerde postacınızın çok iyi olması gerekiyor. Sağolsun benim mahalleye bakan arkadaş çok ilgili kapıya atıp gitmez, zile basar bilgi verir evde yoksam, telefon açar bilgi verir ya şubeden alırım ya da güvenilir bir yere bıraktırırım. Hal böyleyken de postacım geldiğinde ikramda bulunmayı eksik etmem. Su, Meyve Suyu, Poğaça börek evde ne varsa ikram ederim.

:)

Takipsiz postasi eline ulasan var mi? Ben ptt ye guvenipte takipsiz alamiyorum.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3 yıldır yoğun şekilde alış veriş yapıyorum ve iki tane alış verişim geç geldi, birisi 65 diğeri 70 günde geldi ama hiç gelmeyen olmadı. En erken ise 21 günde geldi. Bu alış verişlerimin büyük çoğunluğu kayıtsız olarak geldi.

H4PL0

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emre akkaş
Cihazım
meizu mx4
Konular
1
bende 100den fazla alışverişim oluğu için durum şu galiba
nasıl bizde farlı kargo firmaları varsa onlarda da var
kimisi daha uygun bizim ucuza aldığımız ürünleri onlarla gönderiyorlar
10$ üstünü mesela takipli yolluyor çoğu ama bazı uyanıklar oradan da kar edeyim diye yine ucuz kargoyla yolluyor
geliyor mu geliyor ama 2 ayda
yapacak bişey yok maalesef geç gelince en fazla adamı eksilersin

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
bende 100den fazla alışverişim oluğu için durum şu galiba
nasıl bizde farlı kargo firmaları varsa onlarda da var
kimisi daha uygun bizim ucuza aldığımız ürünleri onlarla gönderiyorlar
10$ üstünü mesela takipli yolluyor çoğu ama bazı uyanıklar oradan da kar edeyim diye yine ucuz kargoyla yolluyor
geliyor mu geliyor ama 2 ayda
yapacak bişey yok maalesef geç gelince en fazla adamı eksilersin
İşim görüldüğü sürece eksilemem. Geç gelmeyi en baştan göze alıyorum, çünkü alış veriş seçeneklerinde bu belirtiliyor. :)

kemli

Bana bir yol ver hele !
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
abdullah
Cihazım
mi max 64
Konular
16
Bende sürekli alıyorum horoz moroz ama kasımdan yılbaşına kadar çok salladılar, PTT rinde kapıya kadar teslim etmemeleri ise tam bir handikap, arkadaşımda dediği gibi posta kutusuna bırakıp gidiyor neyse binada şükür ediyor hiç değilse getiriyor. 200 parça üründen gecikme hariç 2 yada 3 ürünü kayboldu, iki hızlı şarj arızalı bir power bank arızalı gerisi Gayette güzel. Ama onlarda doymuslar demekki fiyatları eu bandından aşağı değil

GM Discovery II+ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt