Yardım Akıllı Telefonları en çok ne için kullanıyoruz?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Yapılan araştırmalar, akıllı telefon sahibi olanların yüzde 94 gibi bir oranla neredeyse tamamının akıllı telefonlarını konuşmak dışında en çok internete girmek için kullandığını ortaya çıkardı. Interpress’in GfK ve DigitalTalks iş birliğiyle yayınlanan araştırmadan derlediği bilgilere göre, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen akıllı telefonları internete girmek dışında en fazla sırasıyla yüzde 70 oranında mesajlaşmak, yüzde 60 oranında fotoğraf veya video çekmek, yüzde 40 müzik dinlemek, yüzde 10 mailleri kontrol etmek ve yine yüzde 10 oranında ise oyun oynamak için kullandığımız belirlendi. Ayrıca medyada akıllı telefonlarla ilgili yılbaşından bu yana 112 bin 586 haber yer aldığı tespit edildi.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Kadınlar fotoğraf veya video çekiyor, erkekler ise maillerine bakıyor…

Araştırma cinsiyet açısından incelendiğinde, kadınların erkeklere oranla fotoğraf veya video çekmek konusunda daha fazla aktif olduğu görülüyor. Akıllı telefon sahibi olan kadınların yüzde 67’si telefonunu fotoğraf veya video çekmek için kullanırken erkeklerde ise bu oran yüzde 53 olarak saptandı. Erkeklerin akıllı telefonda kadınlara göre daha sık yaptığı şey ise maillerini kontrol etmek çıktı. Erkeklerin yüzde 13’ü akıllı telefonlarından maillerini kontrol ederken kadınlar da ise bu oran yüzde 7’yi geçmiyor.

En çok kullanılan mobil uygulama WhatsApp ve Facebook…

Türkiye’de akıllı telefon sahibi kişilerin telefonlarında ortalama 8 mobil uygulama bulunduğu belirlenirken, kadınların telefonunda ortalama 7 uygulama, erkeklerin telefonunda ise ortalama 9 uygulama olduğu görüldü. Akıllı telefon sahiplerinin en çok kullandığı mobil uygulamalar ise yüzde 92 ile WhatsApp ve yüzde 91 ile Facebook çıktı. Bu iki uygulamayı sırasıyla yüzde 69 ile Messenger, yüzde 67 ile Instagram ve yüzde 34 ile Twitter uygulamalarının takip ettiği tespit edildi.

Arkadaşlar, Siz en çok ne amaçla kullanıyorsunuz?

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Yazıda yazdığı gibi en çok internet için hocam yoksa bu koca aletleri ne diye taşıyalım üstümüzde ; hiç bir yere sığmıyorlar doğru düzgün selametle

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

scrooldream

TENGRİ BİZ MENEN!
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android
Cihazım
NOTE4x Mi6
Meslek
Toyota Robot Teknisyeni
Konular
12
Hocam 8=) kaç yıl önce akıllı telefonlar üretilecek dediklerinde ne akıllısı nasıl derdik şimdi onlara mahkûmuz, soruya gelirsek iş ve iletişim arada bir eğlence amaçlı kullanıyorum smirk~~ bu akıllı cihazları o kadar çok benimsedik ki şarjı bitti diyeceğimize şarjım bitti diyoruz eheheh anladınız beni :))

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Nasıl yapılacağını öğretirseniz, seve seve Hocam8=)

Son derece kolay hocam. Forum kullanıcı adınızı ve şifrenizi blogda da kullanabilirsiniz. Panel ayrıntılarını özel mesajla gönderiyorum. :)

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
İlk mesaj içeriğindeki tesbitlerde sanırım henüz bir değişiklik yok.....8=)haha--haha--

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

erkan176

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erkan
Cihazım
mi 6
Meslek
memur
Konular
36
bence facebook bitti. herkes instigram kullanıyor,ben hariç

Batuhanyildirm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
6
Facebook için yalnızca bir iki grup takip ediyorum,insanlar artık sosyal medya üstünde yaşamaya başladılar hele ki bir kesim tahmin edilemeyecek derece de oldular :) Instagram ve forumlar ön planda sanki bizim için :)

Üst Alt